משבר חדש באל על: הוועד דורש לשבץ טייסים שגילם 65 ויותר

אל על: "ככל שהרגולציה תאפשר זאת נשמח להציב טייסים עתירי ניסיון בטיסות"

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
זוהר בלומנקרנץ

לאחר שבית הדין לעבודה הוציא צווי מניעה האוסרים על שיבושי טיסות באל על, מאיים משבר חדש על יחסי העבודה בחברה: חרף בקשתו של מנכ"ל אל על, דוד מימון, באיגרת אישית לטייסי החברה, לשמור על שקט תעשייתי, דורש עתה ועד הטייסים מההנהלה לשבץ לאלתר בלוח הטיסות את הטייסים שגילם 65 ומעלה. זאת בעקבות הודעתה של רשות התעופה האזרחית (רת"א) בשבוע שעבר כי האיסור שהוציאה על שיבוצם מבוטל.

ל–TheMarker נודע כי יו"ר ועד טייסי אל על, ניר צוק, כתב לסמנכ"ל המבצעים בחברה, בני ליבנה, כי "כל הטייסים שעברו את גיל 65 וטרם מלאו להם 67 אינם מקורקעים עוד. נותר עוד להשיג פטור חברה (אישור פרטני מרת"א לכל אחד מטייסי החברה - ז"ב), ומרגע שיושג יורשו טייסים מעל גיל 65 לטוס באופן חוקי, לעת עתה מעל שטח מדינת ישראל". 

טייסים באל על. למצולמים אין קשר לנאמר
טייסים באל על. למצולמים אין קשר לנאמרצילום: רויטרס

צוק דרש לשבץ כבר בתוכנית החודשית הקרובה את אנשי הצוות שגילם 65 ומעלה לכל הטיסות בתחומי המדינה. "זו הפעילות הטיסתית הרלוונטית בעבורם, והם צריכים לבצע את כולה - טיסות מבחן, בדיקה ורישוי או כל טיסה אחרת בשמי המדינה. זאת עד שיוכלו לחזור לטוס גם מחוץ למדינה". 

עוד ביקש צוק לטפל בקבלת הפטור לחברה בהקדם, לוודא כי לטייסים הוותיקים יש כל הרישיונות וההסמכות הנדרשות, ובמידת הצורך להכשירם בסימולטורים. "הוועד מאשר את הצבתם בכל טיסה פתוחה אפשרית, ללא מגבלות של עדיפות שעות נוספות או מגבלות אחרות".

מאל על נמסר בתגובה: "אל על פועלת בטיסות בינלאומיות, שאליהן לא ניתן לשבץ טייסים בני 65 או יותר בשל החלטות רת״א והרגולציה העולמית. אל על אינה מפעילה טיסות פנים ארציות. ככל שהרגולציה תאפשר זאת, אל על תשמח להציב את הטייסים עתירי הניסיון בטיסותיה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker