שדה התעופה בהרצליה ייסגר באפריל

רת"א שלחה מכתבים למשתמשים בשדה, לאחר שמאמציה להאריך את תקופת השימוש הזמני כשלו ■ בשדה התעופה חונים כ-150 מטוסים, ובשלב זה אין להם פתרון

זוהר בלומנקרנץ

שדה התעופה בהרצליה ייסגר באופן סופי ב–15 באפריל. אתמול שלחה רשות התעופה האזרחית (רת"א) מכתבים בנושא למשתמשים בשדה ולפועלים בו, לאחר שמאמציה להביא להארכת תקופת השימוש הזמני מול גורמי הממשלה המעורבים כשלו.

המשמעות היא כי חברות תעופה, בתי ספר לטיסה, מכוני בדק וטייסים פרטיים ימצאו את עצמם בעוד שלושה חודשים ללא שדה תעופה שממנו יוכלו לפעול, וללא שדה תעופה שנקבע להחליפו. 80% מהכשרת הטייסים האזרחיים בישראל ו–90% מפעילות התיקונים והטיפולים במטוסים הקלים ובמטוסי הריסוס מתבצעות בשדה התעופה בהרצליה.

שדה התעופה הרצליהצילום: ניר קידר

עמותת התעופה הכללית הזהירה כי מדובר בפגיעה במאות עובדים שיאבדו את מקום עבודתם, וכן פגיעה בטייסים ובחניכי טייס שפעלו במקום. בשדה התעופה הרצליה חונים כ–150 מטוסים, ובשלב זה אין להם פתרון.

"רת"א תעשה כל שבסמכותה כדי להקל על ביצוע השינויים הנדרשים, במטרה לאפשר המשך הפעלה רציפה של התעופה ללא פגיעה בבטיחות הטיסה", נכתב במסמך רת"א.

שי פופר, יו"ר אגודת התעופה הכללית, אמר כי "ההחלטה לסגור את שדה התעופה ללא חלופה וללא מתן ארכה לפעילות, תנחית מכה קטלנית על התעופה בישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker