ראש אגף כוח האדם ברשות שדות התעופה הורשע בהתערבות במכרז פנימי

בית הדין למשמעת של עובדי המדינה נזף בראש האגף, אריה קדוש, ופסל אותו מעיסוק בענייני משמעת למשך שנה, לאחר שהורשע במסגרת הסדר טיעון ■ רשות שדות התעופה: ננהג בהתאם לפסיקת בית הדין

זוהר בלומנקרנץ

בית הדין למשמעת של עובדי המדינה הרשיע בדצמבר את ראש אגף כוח האדם ברשות שדות התעופה (רש"ת), אריה קדוש, בהתערבות במכרז פנימי ברש"ת. קדוש הורשע בעבירות משמעת לפי הודאתו ובמסגרת הסדר טיעון. בית הדין גזר עליו נזיפה ופסילה למשך שנה ממילוי תפקידים העוסקים בענייני משמעת ברש"ת.

לפי גזר הדין, קדוש הודה כי "פעל בניגוד לכללי מכרזי כוח האדם הנוהגים ברשות, לרבות הליכי המיון במכרז, בכך שמנע מעובדת מסוימת (המתלוננת) לגשת למכרז שלו הגישה את מועמדותה". הכרעת הדין וגזר הדין קובעים כי קדוש נפגש עם המתלוננת במשרדו, וניסה להניאה מלגשת למכרז לתפקיד של מתאמת כוח אדם, בנימוק שהשתתפותה במכרז עשויה לפגוע בסיכויי הקליטה לעבודה במעמד של קביעות של עובדת אחרת.

חברי בית הדין למשמעת של עובדי המדינה – עו"ד אורי כהן (אב בית הדין), עו"ד סלין נהיר וצביה שמעון – החליטו על עונשו של קדוש בדעת רוב. הם קבעו כי קדוש "התערב באופן בוטה ואסור בהליכי המכרז, ופגע בזכותה של עובדת לממש את זכותה להתמודד במכרז באופן שווה בדומה לשאר המועמדים". עם זאת, חברי בית הדין התחשבו בעמדת ההגנה, שלפיה קדוש משמש ראש אגף כוח אדם זה כתשע שנים, וזו מעידתו הראשונה. ההגנה כי טענה כי בקדוש לא דבק רבב, כי הוא מוערך ונבחר למנהל מצטיין ברשות, וכי "פעל במסגרת תפקידו נגד עבירות משמעת וסייע לביצור טוהר המידות ברש"ת". עוד התחשבו חברי בית הדין בשירותו של קדוש בהצטיינות במילואים, כקצין בכיר ששירת ביחידות מובחרות, וכן בנסיבות חייו. מטעם ההגנה נטען אף כי העובדת לא נשלחה למבחני ההשמה לתפקיד מכיוון שכבר היו בידיה ציונים בתוקף.

מרש"ת נמסר בתגובה כי הרשות "תנהג על פי החלטת בית הדין למשמעת של נציבות שירות המדינה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker