בצל שיבושי הטיסות והעיצומים: אל על החלה בגיוס 50 טייסים חדשים

בחברת אל על אמרו בתשובה ל-TheMarker כי אין מדובר בכניעה לדרישות הטייסים אשר נימקו את שיבושי הטיסות לא בעיצומים כי אם במחסור בטייסים

זוהר בלומנקרנץ

חברת אל על החלה בגיוס של טייסים חדשים בצל שיבושי הטיסות, עיצומי הטייסים וטענתם למחסור בטייסים. ל-TheMarker נודע היום (א'), כי מדובר בגיוס חדש של כ-50 טייסים - בנוסף לעוד 50 טייסים שגויסו ב-2014 ונמצאים עתה בתהליכי קליטה שונים בחברה.

עפ"י תנאי המכרז החדש על המועמדים להיות בין היתר, בוגרי ביה"ס לטיסה של חיל האוויר או חיל אוויר זר או קורס טיס אזרחי של ביה"ס של חברת תעופה ישראלית או בינלאומית או מוסד אקדמי או בעלי השכלה תעופתית שוות ערך, התחייבות להתגורר מגורי קבע בישראל לא יאוחר מיום תחילת הקורס והתאמה ביטחונית לתפקיד: בהתאם להוראות חוק הטיס וחוק שירות הביטחון הכללי, התשס"ב 2002.

מטוסי אל על
צילום: אי־פי

כמו כן, בדיקות רפואיות תקפות לטיס, רישיון טיס מסחרי תקף הכולל הגדר מכשירים וניסיון כטייס מפקד של אלף שעות טיסה לפחות.

כ-25% מהטייסים שהגישו מועמדות לקורס האחרון של חברת אל על שמנה אף הוא 50 טייסים, באו מחברות התעופה ארקיע וישראייר. בחברת אל על משרתים כ-540 טייסים, בארקיע 85 ובישראייר 45.

בחברת אל על אמרו בתשובה ל-TheMarker כי אין מדובר בכניעה לדרישות הטייסים אשר נימקו את שיבושי הטיסות לא בעיצומים כי אם במחסור בטייסים. בחברה הסבירו כי כל שנה פותחת אל על קורס חדש וקולטת טייסים באופן שוטף.

לדברי סמנכ"ל המסחר, שלי זהבי, "אל על קיימה בשנה שעברה קורס טייס ל-24 טייסים שסיימו את הקורס וכרגע מתקיים קורס לעוד 50 קצינים ראשונים חדשים. החברה הכשירה כעשרה קברניטים בשנה שעברה ומקיימת שני קורסי קברניטאות ב-2015".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום