עלות טיסותיו של נתניהו בקדנציה החולפת המריאה ל-7 מיליון דולר

בענף התעופה מתחו ביקורת על עלות טיסתו של ראש הממשלה לעצרת בפריז - 177 אלף דולר: "טיסה כזאת לא צריכה לעלות יותר מ-100 אלף דולר" ■ בטיסות אחרות של נתניהו לחו"ל הותקנה מיטה, שהגדילה את עלותן ■ אל על היא היחידה שמספקת לו טיסות ארוכות טווח

זוהר בלומנקרנץ

"נראה כי אל על גזרה קופון נאה על הטיסה" - כך אמר בכיר בענף התעופה, על טיסתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לעצרת ההזדהות עם קורבנות הטרור בפריז. עלות הטיסה במטוס חכור מיוחד של החברה, שבה השתתפו גם שר החוץ, אביגדור ליברמן, ופמליותיהם, אכן היתה גבוהה: 700 אלף שקל (177 אלף דולר). על פי הערכות, עלות טיסותיו של נתניהו לחו"ל בקדנציה הנוכחית היתה 7 מיליון דולר.

לדברי הבכיר, "טיסה כזו לפריז לא צריכה לעלות יותר מ–100 אלף דולר, במיוחד בימים אלה, כשמחיר הדלק ירד בצורה משמעותית". משרד ראש הממשלה אמנם פנה לישראייר ולארקיע בבקשה להציע מחיר עבור הטיסה, אך לחברות לא היה מטוס זמין באופן מיידי. הבכיר הוסיף: "להערכתי, העובדה שאל על היתה המתמודדת היחידה ולא היו לה מתחרים, תרמה אף היא לסכום הגבוה יחסית".

מקורות באל על דחו את הביקורת, ואמרו כי המטוס שהוקצה לטיסה המיוחדת הוצא מסבב הטיסות של החברה למשך יומיים, ובאותו זמן היה יכול לבצע ארבע טיסות קו סדירות לשורה של יעדים באירופה. מאל על נמסר בתגובה כי החברה "לא תתייחס לנושא".

רק לאל על יש 
מטוסים מתאימים

אין זו הפעם הראשונה שבה נמתחת ביקורת על עלות טיסותיו של נתניהו. כך, עלות טיסה לארה"ב של נתניהו במארס 2014 היתה כ–1.6 מיליון דולר. זו היתה הטיסה שעלותה הגבוהה ביותר בקדנציה החולפת. בטיסה השתתפו נתניהו, רעייתו שרה ופמליה של 30 עוזרים ועשרות מאבטחים. נתניהו יצא אז לביקור של שישה ימים בארה"ב, ונפגש עם הנשיא, ברק אובמה, בוושינגטון. משם המשיך ללוס אנג'לס כדי לפגוש אנשי 
היי־טק.

עלותה של טיסה זו היתה גבוהה מהמקובל בכ–100 אלף דולר לעומת טיסות קודמות של נתניהו לארה"ב. ההסבר שניתן לכך הוא שהטיסה התבצעה במטוס גדול, בואינג 777, מכיוון שלמטוס מדגם בואינג 767, שבו התבצעו בדרך כלל הטיסות המיוחדות של אל על לארה"ב, נדרשת נחיתת ביניים בדרכו חזרה מלוס אנג'לס - דבר שלא היה מאפשר לנתניהו ולפמליתו לנחות בנתב"ג לפני כניסת השבת, ובכך מגדיל במידה ניכרת את עלויות הטיסה.

בספטמבר 2014 שוב יצא נתניהו בטיסה מיוחדת של אל על לארה"ב, הפעם לעצרת האו"ם בניו יורק. עלות הטיסה, שכללה חכירת מטוס אל על למשך שבוע, הסתכמה בכ–1.4 מיליון דולר. קודם לכן, במאי 2014 טס נתניהו לביקור רשמי ביפן. גם כאן את הטיסה המיוחדת ביצעה אל על, החברה הישראלית היחידה שיש לה המטוסים רחבי הגוף לטווח הארוך. המחיר: 1.1 מיליון דולר.

באמצע ינואר 2014 יצא נתניהו עם משלחת של אנשי עסקים לוועידה הכלכלית בדאבוס שבשווייץ. עלות הנסיעה הגיעה לכמיליון שקל. עם זאת, נתניהו ביטל באותו פרק זמן טיסה ללווייתו של נלסון מנדלה בדרום אפריקה, מכיוון שעלותה נאמדה ב–7 מיליון שקל.

לפני הקמת ממשלתו השלישית של נתניהו ולאחרי פיזור הכנסת בסוף 2012, ערך נתניהו שתי טיסות בינלאומיות מיוחדות שהפעילה אל על – האחת בנובמבר לצרפת והאחרת בדצמבר לצ'כיה ולגרמניה. עלות הטיסה המיוחדת לפאריס היתה 257 אלף דולר ועלות הטיסה המיוחד לפראג ולברלין 292 אלף דולר. בנסיעה לפראג ולברלין גברה אל על במכרז מחיר על ארקיע.

ראש הממשלה נתניהו ורעייתוצילום: קובי גדעון / לע"מ

מיטה במטוס 
לחמש שעות טיסה

לעתים נוספו עלויות מיוחדות לטיסות. באפריל 2013, יצאו בני הזוג נתניהו בטיסה מיוחדת של אל על ללונדון, כדי להשתתף בהלווייתה של ראש ממשלת בריטניה לשעבר, מרגרט תאצ'ר. בטיסה הותקנה במטוס מיטה זוגית שהעלתה את עלות הטיסה בחצי מיליון שקל. לא היתה זו הפעם הראשונה שהתקנת מיטה זוגית במטוס הגדילה את הוצאות הטיסה של בני הזוג נתניהו, אלא שהפעם היה מדובר ביעד קרוב, בטיסה הנמשכת כחמש שעות בלבד.

בטיסה זו ללונדון הדרישות היו למטוס ל–75 נוסעים והוספת מיטה זוגית לבני הזוג, מוקפת קירות ודלת. התקנתה של המיטה אפשרית רק במטוסים רחבי גוף כמו בואינג 767 שנמצאים רק באל על, כך שהמתחרות, כמו ארקיע וישראייר, לא יכלו להתמודד במכרז. לו הייתה לשכת ראש הממשלה מוותרת על הדרישה להתקנת תא 
מנוחה, חברות התעופה הישראליות היו יכולות להציע מחיר נמוך יותר לטיסה, הנאמד ב-300 אלף דולר.

במשרד ראש הממשלה הסבירו אז, כי "נתניהו המריא ללונדון בחצות מוצאי יום העצמאות, לאחר יום עמוס באירועים. למחרת היה צריך ראש הממשלה לייצג את ישראל באירועים רשמיים".

ב-5 במאי 2013 יצאו נתניהו, אשתו שני ילדיהם ופמליה גדולה של אנשי עסקים בטיסה מיוחדת של אל על לביקור ממלכתי בסין. עלות הטיסה, שנערכה במטוס בואינג 767, הגיעה ל–1.43 מיליון דולר. במטוס לסין נהנו בני הזוג נתניהו מתא מנוחה ובו מיטה זוגית. התקנת התא העלתה את עלות הטיסה. במשרד ראש הממשלה שבו והסבירו כי "נוהל טיסות ראש הממשלה לפגישות מדיניות בחו"ל זהה לזה שהיה נהוג במשרד ראש הממשלה בעבר".

חברות תעופה זרות מנועות מלהתמודד במכרזים על טיסות ראש הממשלה, ואף במקרים כמו מכרז ליעד באירופה, אין תמיד ברשות חברות התעופה הישראליות המתחרות, מספר מספיק של מטוסים כדי להוריד את המטוס מסבב הטיסות הקו הרגיל.

ארקיע וישראייר
 זוכות במכרזים

במקרים שבהם התקיימה תחרות הוכיחו חברות התעופה ארקיע וישראייר כי ביכולתן להציע מחירים יותר נמוכים מאל על. כך היה בטיסת ראש הממשלה בישראייר באחרונה לרומא, וכך לפני כן בטיסתו בארקיע לפולין. ארקיע זכתה במכרז להטסת נתניהו ומשלחת שרים שיצאה לפולין ב–12 ביוני 2013. עלות הטיסה היתה 744 אלף שקל. ארקיע גברה אז על חברת אל על שהציעה טיסה תמורת 1.27 מיליון שקל. ישראייר לא התמודדה במכרז.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker