חברת התעופה הטורקית פגאסוס ביטלה במפתיע קו חדש מישראל לאנטליה

בענף הנסיעות העריכו: הביטול נובעת מאי כדאיות כלכליות ומתאריך תחילת פעילות מוקדם מדי

זוהר בלומנקרנץ

חברת התעופה הטורקית פגאסוס ביטלה במפתיע פתיחת קו תעופה חדש מישראל לאנטליה - כך נודע ל-TheMarker. מדובר בטיסה יומית שחברת התעופה הטורקית תכננה לבצע ממארס השנה ישירות מנתב"ג לאנטליה וממנה. זאת בנוסף לטיסותיה הסדירות בקו מנתב"ג לאיסטנבול וממנה.

בענף הנסיעות העריכו כי ביטול סדרת הטיסות החדשה לאנטליה נובעת ממסקנה כי מדובר באי כדאיות כלכליות ומתאריך תחילת פעילות מוקדם מדי. בתוך כך חברות תעופת השכר הטורקיות הכפילו את מספר טיסותיהן השבועי מישראל לאנטליה. תגבור הטיסות עד השבוע נועד לענות על הביקוש מצד נוסעים לקראת חופשת חג החנוכה, תקופת הכריסמס וימי סוף השנה ותחילת השנה האזרחית החדשה.

חברת התעופה הטורקית פגאסוסצילום: מתוך ויקיפדיה

לדברי מנכ"ל חברת KTA, שי פרדו, המייצג חברות תעופה טורקיות בישראל, חברות תעופת השכר הטורקיות חזרו לבצע כיום שלוש טיסות בממוצע לשבוע מנתב"ג לאנטליה. זאת לאחר שהכפילו בחודש דצמבר את מספר הטיסות השבועי בטיסות בקו. "לאנטליה טס כיום קהל ישראלי מהשורה, בנוסף לנוסעים מהמגזרים הערבי והרוסי", אמר. לדברי פרדו, במקביל החלו חברות השכר הטורקיות כמו אונור, קורינידאן ופריבארד בתכנון לוח טיסות הקיץ הבא בין ישראל לאנטליה. "אנו בונים עכשיו את לוח הטיסות. קשה לומר בשלב זה כמה טיסות לשבוע נבצע ואם נסתפק רק בקו מנתב"ג לאנטליה או נוסיף עוד יעדי נופש, כמו מרמריס ובודרום. לצערי, תכננו להוסיף טיסות ליעדים אלה כבר בקיץ שעבר אלא שמבצע צוק איתן שיבש את התוכניות", המשיך ואמר. לדבריו, הוא מודע לכניסתה האפשרית של פגאסוס לראשונה בקו מנתב"ג לאנטליה, בנוסף לקו שהיא מפעילה כיום לאיסטנבול. "אני מברך על כל תחרות. לתפיסתי, תחרות דווקא מעלה את המודעות ומביאה למספר רב יותר של נוסעים במחיר כרטיסי טיסה אטרקטיביים", אמר.

עפ"י נתוני רשות שדות התעופה (רש"ת), טסו כ-343.8 אלף נוסעים מתחילת השנה מנתב"ג לאנטליה וממנה - ירידה של כ-12.5% לעומת 2013.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker