עלות הנסיעה של נתניהו וליברמן לפריז ליממה - כ-700 אלף שקל

אל נתניהו הצטרפו גם עוזרים ומאבטחים, וליברמן יצא עם ראש לשכתו ויועץ התקשורת שלו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים9

עלות הטיסה היום (א') של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, במטוס שכור של אל על היא כ–700 אלף שקל.

נתניהו הזמין את שר החוץ ליברמן להצטרף אליו, וליברמן ישוב מחר (ב') לישראל במטוס של נתניהו. אל נתניהו הצטרפו גם עוזרים ומאבטחים, וליברמן יצא עם ראש לשכתו ויועץ התקשורת שלו. לעיתונאים הוצע להצטרף לטיסת נתניהו בעלות של 600 דולר.

בנט יצא היום עם עוזרו בטיסה רגילה לפריז. מלשכתו נמסר כי לא הצטרף לטיסת נתניהו, לנוכח העובדה שהיה צריך להיות מוקדם יותר בעיר כדי לייצג את ישראל באחת ההלוויות.

בשבת הודיעה לשכת ראש הממשלה כי נתניהו לא ייצא לפריז, בין היתר בשל שיקולי אבטחה. אבל לאחר שליברמן ובנט הודיעו על נסיעתם, נמסר שנתניהו מתכוון לנסוע. בלשכת ראש הממשלה הסבירו כי לבסוף הוחלט לאפשר את נסיעתו של נתניהו, לאחר שגורמי הביטחון הודיעו שאפשר לאבטח אותו באירוע.

הולנד מקבל את נתניהו באליזה, היוםצילום: אי־אף־פי

בעקבות נסיעתו של נתניהו והשרים לחו"ל בוטלה ישיבת הממשלה השבועית, שהיתה אמורה להתקיים היום. התחשיב על טיסת נתניהו לצרפת מתבסס על טיסה שקיים נתניהו במטוס שכור לאיטליה באמצע 2011, אז הסכים משרד ראש הממשלה לציין שעלות טיסתו לרומא היתה כ–600 אלף שקל.

נתניהו וליברמן יצאו בטיסה מיוחדת של אל על. המטוס המריא סמוך לשעה 7:00 בבוקר. אל על זכתה במכרז לביצוע הטיסה לאחר שלחברות תעופה ישראליות אחרות, כמו ישראייר וארקיע, לא היו אתמול מטוסים פנויים לבצע את הטיסה המיוחדת.

בנט המריא בטיסה סדירה אחרת של חברת אל על, סמוך לשעה 6:00 בבוקר. אלי ישי טס בטיסה סדירה מאוחרת יותר, גם של אל על, שהמריאה סמוך לשעה 9:00 בבוקר מנתב"ג. שרי הממשלה בתפקיד טסים במחלקת עסקים, ואילו ישי טס ככל הידוע במחלקת תיירים. מחיר כרטיס טיסה במחלקת עסקים באל על לפריז מגיע לכ–7,000 שקל (1,700 דולר), ואילו מחיר כרטיס טיסה במחלקת תיירים הוא כ–2,000 שקל (500 דולר).

ממשרד ראש הממשלה נמסר כי "נוהל טיסות ראש הממשלה לפגישות מדיניות בחו"ל לא השתנה והוא זהה לזה שהיה נהוג במשרד ראש הממשלה בעבר. על פי הנחיות גורמי הביטחון, ראש הממשלה טס לחו"ל אך ורק בחברות תעופה ישראליות. את ההתקשרות עם חברות התעופה מבצעת חברת הנסיעות הממשלתית, הכפופה למשרד האוצר. משרד ראש הממשלה העביר לחברת הנסיעות על פי הנוהל המקובל הגדרת צורך לטיסה במסלול ת"א-פריז-ת"א ואל-על היא החברה שנבחרה אחרי שישראייר וארקיע אמרו שאין ברשותן מטוס פנוי בלוח הזמנים הזה. עלות הטיסה היא 177 אלף דולר (700 אלף שקל, צ,ז)".

מלשכת בנט נמסר כי העלות לנסיעה לפאריס של כרטיסי טיסה לשר בנט, ליועץ ולדובר וכן הוצאות לינה ואש"ל מגיעה ל-29,083 שקל.

מלשכת ליברמן נמסר כי "יהיה ניתן לסכם את העלויות רק אחרי הביקור".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker