עיצומים באל על: בית הדין הורה לטייסים לחזור לעבודה

(עדכון) נקבע דיון נוסף בדרישות הטייסים להערב ■ יו"ר ועד הטייסים: "מחסור חמור של טייסים וקצינים ראשונים - כבר מספר חודשים"

זוהר בלומנקרנץ

בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב הורה לטייסי חברת אל על, בדיון שנערך הלילה, לשוב לאלתר לעבודה וקבע דיון נוסף להערב בשעה 20:00.

אמש הודיעה אל על כי היא נאלצת לדחות את טיסותיה לניו יורק, לונדון, קייב ובודפשט שהיו אמורות לצאת אתמול בערב להיום - בשל עיצומים של טייסיה. במקביל, פנתה הנהלת החברה לבית הדין האזורי לעבודה בבקשה להורות לטייסים לחזור לעבודה.

טיסה 027 לניו יורק שהיתה מתוכננת להמריא הלילה בחצות וחצי נדחתה לשעה ל-05:20 היום (ב'); טיסה 317 ללונדון שהיתה אמורה להמריא אתמול בערב יצאה באיחור של שעתיים; גם הטיסות לבודפשט ולקייב, שתוכננו להמריא בשעות הערב נדחו להיום בשעות 05:20 ו-09:10, בהתאמה.

מטוס אל על מעל נתב"ג

הנהלת אל על הקפיאה בסוף השבוע שעבר בקשה שתיכננה להגיש לבית הדין האזורי לעבודה בת"א לאסור על הטייסים לשבש את העבודה, בשל מחסור בטייסים וטיסות בלתי מאוישות ובשל האיום בעיצומים מצד הטייסים.

באחרונה הביעו טייסי החברה ביקורת חריפה על פעילות המנכ"ל, דוד מימון, לאחר שזימן לוועדת משמעת קברניט אשר לא ביצע טיסה מנתב"ג לקייב בטענה הקשורה לבטיחות הנוסעים. זאת, על אף בירור שקיים לאחר מכן עם ראש אגף המבצעים בחברה.

הקברניט פנה בדואר הפנימי לשאר טייסי החברה תחת הכותרת: "זהירות - בורות לא מסומנים". במכתבו, תיאר את פגישתו עם מנכ"ל החברה: "הפגישה ארכה שלוש דקות בלבד. אין עם מי לדבר", הוא כתב. לעומת זאת, בחברה טענו כי החליטו לנקוט הליכים משמעתיים מפני שהחלטת הקברניט גרמה לאיחור של 13.5 שעות ולנזק של 100 אלף דולר.

יו"ר ועד הטייסים, ניר צוק, אמר בתגובה: "מחסור חמור ומטריד של טייסים ובעיקר קצינים ראשונים מלווה את אל על כבר מספר חודשים. כמות הטיסות הלא מאוישות גדולה ללא ניסיון למצוא פתרון ראוי מצד ההנהלה. טייסי אל על ימשיכו לבצע את כל הטיסות הרשומות להם בבטיחות מרבית ואף מעבר לכך. הנהלת החברה מנסה לפתור את מצוקת האיוש דרך בתי הדין ובאיומים משמעתיים במקום לטפל במחסור וביחסי העבודה המידרדרים. מתסכל מאוד לשמוע שוב ושוב שהנהלת החברה מאשימה את הנושאים בנטל בעיצומים, בשעה שהמחסור נובע מתכנון לקוי ומחסור חמור בכוח אדם".

מהנהלת אל על נמסר כי "בתקופה האחרונה נאלצה אל על להתמודד עם שיבושים בלוחות הזמנים ובהצבות המטוסים עקב אי זמינות מכוונת של טייסים וחוסר נכונות מצדם לבצע טיסות מסוימות. מתוך דאגה ללקוחות החברה וללוח הזמנים הסדיר שלה, מבקשת אל על מבית הדין להורות להסתדרות ולנציגויות העובדים לוודא קיום שקט תעשייתי ולאסור שיבושי עבודה או עיצומים כלשהם.

"עד היום הצליחה הנהלת אל על למנוע פגיעה משמעותית בלקוחות החברה ע"י שינויים של הרגע האחרון בהצבת המטוסים והצוותים. ואולם, כל שינוי כזה הסב לחברה נזקים כספיים וגרם לנוסעים עוגמת נפש. אל על מתנצלת על הפגיעה בלקוחותיה ועושה כל שביכולתה למצוא פתרונות חלופיים לנוסעים".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker