פנחס עידן: "'הדיל' עם ח"כ חיים כץ לא הספיק - נתניהו הצליח ל'כופף' את חברי הליכוד"

יו"ר ועד עובדי רשות שדות התעופה: "אני חוזר לתפקיד הכי חשוב שלי – לייצג את העובדים. אתמודד שוב בפעם הבאה על מקום ברשימת הליכוד לכנסת"

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

"אין אחד שלא נכנס לרשימת המועמדים לכנסת מטעם הליכוד, שלא מאוכזב. ברור, שמי שמתמודד ואני בתוכם היה רוצה לנצח. אך הבוחר אמר את דברו ואני בחוץ. ביום ראשון אני חוזר לעבודה כרגיל ברשות שדות התעופה (רש"ת) לייצג כיו"ר הוועד את העובדים שלי - דבר הכי חשוב מבחינתי", כך אמר ל-TheMarker יו"ר ועד עובדי רש"ת, פנחס עידן, שחזר היום (א') לתפקידו בתום שבועיים של חופשה מיוחדת שלקח, כדי להתמודד בפרמייריז לרשימת המועמדים לכנסת מטעם הליכוד ונדחק למקום לא ריאלי.

"נבחרתי במקום ה-19 ברשימה הארצית אך עם כל השיריונים אני מחוץ למקומות הריאליים ברשימה לכנסת. הייתי צריך להיבחר עד המקום 15 על מנת להיות בפנים. ידעתי שיהיה קשה. היה צפוף יותר מדי. חברי כנסת נבחרו.

"'הדיל' שלי עם ח"כ חיים כץ לא היה שווה יותר מחמשת אלפים עד ששת אלפים קולות. הבוחרים הפסיקו להיות דחלילים. קבלתי ממנו כחמשת אלפים קולות וזה יפה. 'דילים' עובדים עד 45% מקולות המצבעים. כאן אחוז המצביעים היה גבוהה יותר והגיע ל-55%. כלומר, כוחו של 'דיל' הוא בגבולות 38 אלף – 40 אלף קולות. כאשר עובר את מחסום 50 אלף הקולות, קשה לעבור", המשיך והסביר עידן את המצב אשר נוצר מעשית בשטח ושיחק לרעתו.

פנחס עידןצילום: איליה מלניקוב

בנוסף, ראש הממשלה, בנימין נתניהו, "כופף" כהגדרתו את המצביעים חברי הליכוד והצליח להשיג שני שריונים משלו לרשימה. "הוא קוסם. עם זה, קיבלתי מספר לא מבוטל של קולות. במיוחד, בהתחשב בעובדה שעמדו לרשותי כשבועיים וחצי בלבד של ימי קמפיין. באזור השפלה קבלתי את מירב הקולות. בצפון ובדרום, פחות, משום שלא מכירים אותי. גם לא עמדו לרשותי מספיק משאבים כספים. בזבזתי גרושים", אמר עוד עידן.

"אני חושב שהיתה מערכת בחירות טובה. מאוד נהניתי. אני לא יכול לבוא בטענות. אפיק לקחים ואסיק מסקנות לקראת הסיבוב הבא. בכוונתי להתמודד בפריימריס לליכוד בפעם הבאה, מתי שיהיו", סיים עידן ואמר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker