מגשים מעופפים ונוסעים מבוהלים: המהומה בטיסת אל על שנקלעה למערבולת אוויר

טיסות של אל על וסוויס, שהיו בדרכן מאירופה לישראל, נקלעו למערבולת אוויר ■ אחד הנוסעים: "היה כאוס מוחלט במטוס, אנשים התחילו לבכות" ■ אל על: "הטייסים פעלו כנדרש"

זוהר בלומנקרנץ

דרמה בשחקים: שתי טיסות שהיו בדרכן מאירופה לישראל נקלעו שלשום (ג') בלילה למזג אוויר סוער שגרם למערבולות חריפות שטלטלו את המטוסים בצורה קשה. כתוצאה מכך עפו מגשי אוכל בחלל המטוס, המטוסים רעדו והנוסעים נתקפו פחד ובהלה מפני התרסקות.

במקרה הראשון, מדובר בטיסה של חברת סוויס מספר 256 אשר המריאה שלשום בשעה 22:00 בלילה מציריך לנתב"ג. על המטוס, מדגם איירבוס A-330, היו כ-140 נוסעים. כשעתיים אחר כך, כשהמטוס היה באזור קרואטיה הוא נקלע למערבולת אוויר חריפה.

"מי שטס לא ישכח בחיים את מה שהיה בטיסה הזאת", תיאר לחדשות 2 און ליין, ניסן שטראוכלר, נוסע שהיה על המטוס. "היה כאוס מוחלט במטוס ואנשים התחילו לבכות, ממש כמו בסרטים. אנשים התחילו להתפלל בכל מיני שפות. קריאות כמו ישו, מריה, מוחמד, אללה ושמע ישראל נשמעו וברקע היה בכי של מבוגרים ותינוקות. הקאות, צרחות, זה היה מטורף".

מגפי האוכל על רצפת המטוס בטיסת סוויס, שלשוםצילום: ניסן שטראוכלר

בחברת סוויס אמרו היום כי הם מודעים לאירוע שנבע ממזג אוויר סוער במיוחד באזור. בחברה טוענים כי האירוע נמשך כרבע שעה.

במקרה השני, מדובר בטיסה של חברת אל על מספר 334 אשר עשתה את דרכה מבריסל לנתב"ג. על סיפונו של המטוס מדגם בואינג 737 היו 80 נוסעים. המטוס נקלע אף הוא לכיסי אוויר מעל קרואטיה. פחד הנוסעים מפני הטלטלות והחפצים המתעופפים בחלל המטוס חזרו על עצמם גם כאן. בחברה טוענים כי האירוע נמשך כדקה אחת בלבד.

מחברת אל על נמסר: "האירוע נבע כתוצאה מתנאי מזג אוויר קשים מעל קרואטיה. צוות הטייסים פעל כנדרש במצבים מסוג זה, תוך שמירה על ביטחונם של הנוסעים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker