ישראלים תובעים את יונייטד איירליינס: "הטייס החליט שהוא לא מעוניין לטוס לת"א"

הנוסעים דורשים פיצוי בסך 1.18 מיליון שקל מחברת יונייטד איירליינס בגין עיכוב של 28 שעות בטיסה מארה"ב לישראל ■ יונייטד איירליינס סירבה להגיב

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זוהר בלומנקרנץ

תביעת פיצויים בסך 1.18 מיליון שקל הוגשה לבית משפט השלום בתל אביב אתמול (ב') על ידי 71 נוסעים נגד חברת התעופה יונייטד איירליינס בגין ביטול ועיכוב טיסה במשך 28 שעות מארה"ב לישראל. כתב התביעה, שהוגש על ידי עו"ד אשר רוטבאום, מפרט מסכת ארוכה של ביטול ועיכובים שעברו הנוסעים בטיסת החברה מספר UA 84 שהיתה מתוכננת במקור להמריא ב-13 ביוני אחר הצהריים מניו יורק לנתב"ג.

אולם, המראת הטיסה התעכבה פעם אחר פעם. כך לדוגמה, לאחר שעברו כארבע שעות ממועד ההמראה המתוכנן התבשרו הנוסעים, שהיו כל אותו הזמן במטוס, על ביטולה. "במשך ארבע שעות אלו, בהן היו שרויים הנוסעים (התובעים) בחוסר אונים מוחלט, הודיעה הדיילת פעם אחר פעם, כי ההמראה נדחית בשל תנאי מזג האוויר. לאורך כל אותו פרק הזמן נצפו בשדה התעופה המראות ונחיתות של מטוסים אחרים ואף מטוס אחר של חברת יונייטד... משחלף פרק זמן זה, התבשרו הנוסעים מפי הטייס כי טיסה UA 84 מבוטלת וכי הם יועברו לטיסה חלופית שנקבעה ליום המחרת", נכתב בכתב התביעה.

בלית ברירה, ירדו הנוסעים מהמטוס והמתינו בדלפקי החברה "באופן בלתי סביר" במשך כשלוש שעות, בגלל מחסור בנציגי החברה כאשר "תחושת כאוס ובלבול שררו במקום". לאחר המתנה ממושכת זו, קיבלו הנוסעים שובר ללינה במלון המרוחק כחצי שעת נסיעה וכן שלושה שוברים על סך 7 דולרים כל אחד, שבהם יוכלו לרכוש מזון עד למועד הטיסה החלופית.

מטוסים של יונייטד בשדה התעופה ניוארקצילום: אי–פי

"חיש מהר הסתבר כי החברה פעלה ברשלנות ובחובבנות בנושא הסדרת הלינה לנוסעים בבית המלון ובחלק מהמקרים אף התברר לנוסעים, בהם קשישים וילדים שהגיעו לבית המלון, כי לא הוסדרו בו חדרים עבורם. כך יצא שחלק מהנוסעים נאלצו לחזור חזרה לשדה התעופה ולבלות את הלילה על רצפת הטרמינל. לא זו אלא אף זו, נציגי החברה לא אפשרו לנוסעים לקבל את הכבודה האישית אשר נשלחה למטוס בתחילה ובכך גזרו עליהם לבלות את הלילה כולו ללא ציוד בסיסי", נטען עוד בתביעה המשפטית.

בהתאם להוראות החברה, התייצבו הנוסעים למחרת (14 ביוני) בדלפקי החברה בשעה 07.00 בבוקר לשם עלייה לטיסה החלופית (UA 2080) שנקבעה להמריא בשעה 09.00 בבוקר. אלא שהתברר לנוסעים כי תלאותיהם לא תמו וכי המראת הטיסה נדחית שוב לשעה 12.30 בצהריים, שכן לא הוזמן כנדרש צוות לביצועה.

לתדהמת הנוסעים, שלוש שעות לאחר שעלו למטוס התברר להם שוב כי הטיסה מבוטלת, הפעם בגלל תקלה טכנית שהתגלתה באחד המנועים. נקבע מועד המראה חדש, אבל שוב חזר על עצמו אותו ריטואל. "משבוששה ההמראה להתחיל ולאחר מספר שעות בהן הנוסעים שוב ישובים במקומותיהם, תשושים, עייפים ורעבים, התרחש מה שנדמה כבלתי ייאמן - טייס המטוס החליט במפתיע ומבלי כל הסבר, כי הוא לא מעוניין להטיס את המטוס לתל אביב. עניין זה לווה בחוויה מצמררת נוספת, עת נקראו למטוס שוטרי משטרת ניו יורק לצורך הורדת הטייס הסורר בכוח, משום שזה סירב לעזוב את תא הטייס ולרדת מהמטוס", נכתב עוד בכתב התביעה. רק כעבור 28 שעות מהמועד המקורי המריאה הטיסה מארה"ב לישראל.

מחברת יונייטד איירליינס לא מסרו תגובה בנושא.

הכתבות הנקראות ביותר ב-2014

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker