רון חולדאי דורש ממשרד התחבורה: להמשיך הפעלת שדה התעופה דב בעיר

בעירייה מסרו כי הם "מכירים בחשיבותו של שדה דב ובתרומתו לקיום הקשר עם הפריפריה מראש פינה ועד אילת" ■ במשרד התחבורה סירבו להגיב

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זוהר בלומנקרנץ

ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי דורש ממשרד התחבורה להמשיך ולהפעיל את שדה התעופה דב בעיר וטוען כי הדבר לא ייפגע בקידום תוכניות הפיתוח והבנייה במקום.

ל-TheMarker נודע היום (ב'), כי במכתב למנהל רשות התעופה האזרחית (רת"א) החדש יואל פלדשו, מבהיר חולדאי, כי "עמדת עיריית תל אביב-יפו הייתה ונותרה, שקיים צורך בשדה תעופה לטיסות פנימיות בעיר תל אביב-יפו".

עוד צויין כי בעיריית ת"א-יפו "מכירים בחשיבותו של שדה דב ובתרומתו לקיום הקשר עם הפריפריה מראש פינה ועד אילת".

ראש עיריית תל אביב, רון חולדאיצילום: תומר אפלבאום

לטענת חולדאי, "לא פעם דרשה העירייה להקדים ולהסדיר חלופה ראויה לפני הפסקת השימוש בשדה דב ובוודאי שאיננו רואים מניעה להמשך קיומו בשנים הקרובות, במקביל לקידום תוכניות הפיתוח והבנייה בשטח ובוודאי כל עוד פועל במקום שדה התעופה הצבאי".

ממשרד התחבורה סירבו להגיב בנושא.

על פי נתוני רש"ת, קרוב למיליון נוסעים טסו מתחילת השנה, משדה דב ואיליו בתעופה הפנים ארצית.

"אבל לא סוגרים בית חולים לפני שאחר נבנה"

התוכנית למתחם שדה דב בצפון תל אביב. הדמיה: אדריכל ארי כהן

בדיון בוועדת המשנה לתשתיות התעופה האזרחית של ועדת הכלכלה שהתקיימה בתחילת נובמבר בנושא אמר פלדשו כי "הפתרונות יכולים להיות רחבים, בין אם בשדה דב עצמו ובין אם במקומות אחרים, אבל לא סוגרים בית חולים לפני שאחר נבנה. יו"ר הוועדה ח"כ יצחק וקנין (ש"ס) מתח באותה ישיבה ביקורת על הממשלה ודרש לא לסגור את שדה התעופה דב הוז בתל אביב עד שתימצא לו חלופה. הוא התריע, כי סגירתו תנתק את הפריפריה מגוש דן – למרות החלטת הממשלה לסגור את השדה ב-2016 ולהעתיק את פעילותו האזרחית לנתב"ג.

ועדת ההיגוי לתכנון שדה דב, בראשות מהנדס העיר תל אביב, עודד גבולי אישרה, בתחילת ספטמבר השנה את התוכנית לרובע החדש שמתוכנן לקום בצפון – מערב תל אביב לאחר פינוי שדה התעופה דב. במרכזה – 16 אלף יחידות דיור ו-500 דונם של שטחים פתוחים. תאריך היעד למתן תוקף לתוכנית המתאר, על פי לוח הזמנים הוא סוף 2018, כך שגם על פי התסריטים האופטימיים ביותר – תוכנית מתאר לא תאושר לפני 2019.

קודם לכן הגיעו משרדי האוצר והביטחון ורשות מקרקעי ישראל באמצע יוני השנה לסיכום על פינוי של שדה התעופה הצבאי בשדה דב עד 2017, שנתיים מוקדם יותר מהמתוכנן. בתמורה לפינוי, תקבל מערכת הביטחון מילארד שקל. השבוע השלים משרד הביטחון את השטח בנתב"ג אליו צפוי לעבור בסיס שדה דב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker