רש"ת בלי יו"ר: עובדיה עלי סיים תפקידו מבלי שימונה לו מחליף כנדרש

נציגת משרד התחבורה במועצת המנהלים ברוניסלבה חירמן תמלא את מקומו זמנית ■ ביקורת חריפה בארגון על העיכוב ואי מינוי יו"ר חדש

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זוהר בלומנקרנץ

יו"ר מועצת המנהלים של רשות שדות התעופה (רש"ת) עובדיה עלי סיים את תפקידו בסוף השבוע שעבר, מבלי שימונה לו  מחליף כנדרש. הדבר מעורר ביקורת חריפה מצד בכירים ברש"ת אשר טוענים לאי תקינות ולפגיעה אפשרית בפעילותו של הארגון. ל-TheMarker נודע היום (ג') כי חברה במועצת המנהלים, ברוניסלבה חירמן, נציגת משרד התחבורה, תמלא בשלב זה את מקומו.

באחרונה עלה בתקשורת שמו של מפקד חיל הים לשעבר, האלוף (מיל) אליעזר מרום (צ'ייני) כמועמד לתפקיד. רום הוגש לאישור רשות החברות הממשלתיות כמועמד לתפקיד חבר במועצת המנהלים של רש"ת אך טרם הגיע לוועדת ברנר.

גורמים ברש"ת המשיכו ואמרו היום (ג') ל-TheMarker כי לנוכח הכניסה לתקופת בחירות יקשה על שר התחבורה, ישראל כץ, למנות יו"ר חדש וכי המינוי יצטרך להתעכב בחצי שנה לפחות, עד כינונה של ממשלה ובחירת שר תחבורה חדשים. הם הביעו דאגה באשר ליכולת תפקודה של מועצת המנהלים בתקופה זו.

עובדיה עלי, יו"ר בזן
עובדיה עלי, יו"ר בזןצילום: רשות שדות התעופה

לדבריהם רש"ת עומדת בפני שורה של אתגרים וביצוע פרויקטים עתירי כספים כמו לדומגא הקמת שדה התעופה הבינלאומי החדש תמנע בנגב, השלמת מגדל פיקוח חדש בנתב"ג, בניית זרוע רביעית לטרמינל 3 וחבל שלא התקבלה עד היום החלטה מי האיש שיוביל את הארגון בעתיד.

הנהלת רש"ת וחברי מועצת המנהלים נפרדו מעלי בארוחה מיוחדת, שהתקיימה בסוף השבוע שעבר במסעדה בנווה צדק. במפגש השתתפו כ-30 מוזמנים.

עובדיה עלי מונה באוקטובר 2006 לתפקיד יו"ר מועצת המנהלים של רש"ת. במהלך כהונתו החליטה מועצת המנהלים על תוכנית רחבת היקף לטיפול בבעיות הבטיחות של נתב"ג, בסכום של כ-3 מיליארד שקל. מדובר היה בין היתר בשיפוץ ושידרוג מערך המסלולים בנתב"ג, הקמת מגדל פיקוח חדש והטמעת טכנולוגיות מתקדמות לניהול התעבורה האווירית.

ב-2011 החליט שר התחבורה באישור ממשלת ישראל, להאריך את תקופת כהונתו בקדנציה נוספת, לנוכח הצלחתו בתפקיד, השיפור המשמעותי ברמת בטיחות הטיסה ובאיתנות הפיננסית של רש"ת. הפעם בחר כץ שלא להאריך כהונתו בשלישית והוא מועמד לתפקיד יו"ר הרכבת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker