שביתה בלופטהנזה: אלפי נוסעים מישראל לגרמניה וממנה צפויים להיפגע

חברת התעופה הגרמנית ביטלה חמש טיסות מהיום בצהריים ועד מחר בחצות, עקב השביתה - התשיעית במספר

זוהר בלומנקרנץ
זוהר בלומנקרנץ

אלפי נוסעים מישראל לגרמניה וממנה ייפגעו עקב שביתה מהיום (ב') בצהריים ועד מחר בחצות הלילה של טייסי חברת התעופה לופטהנזה. מבדיקת TheMarker עלה כי חברת התעופה הגרמנית ביטלה חמש טיסות מהיום בצהריים ועד מחר בחצות, עקב השביתה. זו השביתה התשיעית במספר של טייסי לופטהנזה מתחילת השנה, במחאה על השינויים אשר מתכננת ההנהלה.

עקב השביתה בוטלו היום שתי טיסות מנתב"ג לפרנקפורט וממנה. עוד שלוש טיסות באותו קו בוטלו מחר. בסך הכל בוטלו כאלף טיסות של החברה בגלל השביתה אשר תתמקד היום בטיסות קצרות הטווח והבינוניות ומחר בטיסות ארוכות הטווח וטיסות המטענים. מחברת לופטהנזה בישראל לא הגיבו בנושא.

לוח טיסות של חברת לופטהנזהצילום: רויטרס

רק בתחילת חודש אוקטובר (8-9.10) השביתו הטייסים את טיסות המטען של החברה ולאחריה, בסוף אותו חודש (ה-20.10) את טיסות הנוסעים. 1,450 טיסות של החברה נפגעו אז. לפני כן, ב-30 לספטמבר, הושבתו טיסות החברה ליעדים ארוכי הטווח.

הטייסים מוחים על השינויים אשר מבקשת ההנהלה להנהיג ואשר עלולים לפגוע בשכרם ותנאי העסקתם, כמו לדוגמא הקמתן של שתי חברות בת חדשות, תחת שם המותג ווינגס, לטיסות לואו קוסט, האחת בתוך אירופה והשנייה מחוצה לה, וכן הקצאת צי של 14 מטוסים רחבי גוף מדגם איירבוס ל-340 טיסות לאסיה וצפון אמריקה במחיר יותר זולים.

גרמניה תפסה את המקום החמישי מבין יעדי הטיסות המבוקשים ביותר מנתב"ג, במהלך עונת נסיעות חגי תשרי, אשר הסתיימה באמצע אוקטובר, עם תנועה של כ-97.7 אלף נוסעים.

דובר חברת לופטהנזה בישראל טל מושכל אמר כי "בעקבות השביתה, חברת לופטהנזה העבירה את לקוחותיה לטיסות של חברות הבת ולחברות אחרות. כ-50% מטיסות החברה בעולם, יופעלו כסדרן למרות השביתה. מדובר בכ-1,300 טיסות שבוטלו עקב שביתת הטייסים, ביניהן 10 טיסות (הלוך ושוב) מנתב"ג לפרנקפורט ומינכן. הטיסות תופעלנה כסדרן החל מיום רביעי אחר הצהריים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker