מנכ"ל אל על לשעבר יואל פלדשו מונה למנהל רשות תעופה אזרחית

פלדשו נבחר לתפקיד מנהל רת"א לאחר שנמצא כמתאים ביותר מבין שני המועמדים הסופיים שהומלצו לשר התחבורה על ידי ועדת האיתור

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זוהר בלומנקרנץ

שר התחבורה, ישראל כץ, החליט היום (ד') למנות את תא"ל (מיל') יואל פלדשו לתפקיד מנהל רשות התעופה האזרחית (רת"א), במשרד התחבורה. פלדשו יחליף את אלוף (מיל') גיורא רום המשמש בתפקיד יותר משש שנים וצפוי לסיים את כהונתו ב-31 באוקטובר.

פלדשו נבחר לתפקיד מנהל רת"א לאחר שנמצא כמתאים ביותר מבין שני המועמדים הסופיים שהומלצו לשר התחבורה על ידי ועדת האיתור לבחירת מנהל רת"א. המומלץ האחר עליו גבר פלדשו היה יצחק אמיתי (ז'טלני), ששימש אף הוא בעבר כמשנה למנכ"ל אל על.

השר כץ הסביר את החלטתו ואמר כי "לפלדשו היכרות רבת שנים עם תעשיית התעופה בארץ ובעולם והבנה עסקית וכלכלית. התרשמתי מניסיונו ויכולותיו לנהל וליזום מהלכים ברשות התעופה האזרחית ואין לי ספק כי פלדשו יוכל לתרום מניסיונו הרב לעבודת רת"א".

בראש ועדת האיתור עמד מנכ"ל משרד התחבורה, עוזי יצחקי וחברים בה נציגים של נציבות שירות המדינה, חיל האוויר, הפקולטה האווירונאוטית בטכניון ונציג ציבור. לשלב הראיונות הסופי במכרז לתפקיד עלו תשעה מועמדים, שעברו ראיונות אישיים לפני הוועדה. בין המועמדים הבולטים שהתמודדו על התפקיד היו היועצת המשפטית של רשות התעופה האזרחית (רת"א) רננה שחר, סמנכ"ל המבצעים של רשות שדות התעופה (רש"ת) אודי בר עוז וסמנכ"ל המבצעים והמשנה למנכ"ל אל על לשעבר, מנשה טרם.

מנהל רשות התעופה האזרחית (רת"א) גיורא רום, דחה עד ה-31 באוקטובר את פרישתו, כדי לאפשר השלמת עבודה של הוועדה לאיתור מועמדים להחליפו בתפקיד אשר שובשה עקב התמשכות מבצע צוק איתן. קודם לכן נחשף כאן כי שבוע לפני פרישתו של מנהל רשות התעופה האזרחית (רת"א) גיורא רום עדיין לא נקבע לו מחליף בתפקיד הנחשב לאחר המרכזיים בענף התעופה בישראל. קודם לכן, התקיים ברנתיה הסמוכה לנתב"ג, טקס פרידה רשמי ממנו, בהשתתפות שר התחבורה, בכירי משרדו ורת"א.

יואל פלדשוצילום: יח"צ

רום הכריז במקור, כי יעזוב את תפקידו ב-14 לאוגוסט, במלאת שש שנים בדיוק מאז נכנס לתפקידו. אולם ברגע האחרון הודיע לגורמי ענף התעופה, כי החליט לדחות את פרישתו מהתפקיד, לנוכח הצורך לדאוג להתייצבותו של הענף בתום המלחמה ברצועת עזה.

בעבודת הוועדה לאיתור מועמד לתפקיד מנהל רשות התעופה האזרחית (רת"א), נגרמו שיבושים בגלל התמשכות מבצע צוק איתן של צה"ל ברצועת עזה. לבד מראש הוועדה לאיתור מועמדים לתפקיד מנהל רשות תעופה אזרחית (רת"א) מנכ"ל משרד התחבורה, עוזי יצחקי, היו חברים בה סבינה בירן - נציגת ציבור, פרופ' יעקב אושמן - דיקן הפקולטה להנדסת אווירונאטוקיה וחלל בטכניון, תא"ל ירון רוזן, ראש להק אוויר מסוקים בצה"ל,ואיילת קדוש, נציגת נציבות שרות המדינה. עבודת הוועדה התעכבה בגלל העדרותו של נציג חיל האוויר מהישיבות. קבוצה של תשעה מועמדים עברו לשלב הסופי של המכרז והוזמנו לראיונות אישיים. אך אלה נדחו בגלל התמשכותו של מבצע צוק איתן.

הוועדה נעזרה באגף המכרזים והבחינות של נציבות שרות המדינה, לשם ביצוע תיאום פרסום, זימון מעקב ושירותים מנהליים נוספים וכיו"ב. הלשכה המשפטית של נציבות שרות המדינה ליוותה את עבודת הוועדה בכל הנוגע למתן ייעוץ משפטי. פלדשו הוא טייס קרב, שירת במשך 26 שנה בחיל האוויר וכיהן בשורה ארוכה של תפקידי פיקוד בחיל האוויר. בין השאר שימש כראש להק מודיעין, ראש להק כוח אדם, מפקד בסיס קרב בעת קליטת מטוסי F-16 הראשונים ופיקד על טייסת F-15 השנייה שהגיעה לישראל.

לאחר שחרורו מחיל האוויר עמד פלדשו בראש מספר חברות גדולות במשק הישראלי. בין השאר שימש כמנכ"ל חברת אל על במשך כארבע שנים והוביל את מהפכת השירות בחברה. כמו כן, היה מנכ"ל חברת נשר, מנכ"ל חברת צ'מפיון מוטורס, מנכ"ל חברת התוכנה אדיונטיקס ומנכ"ל חברת גנדן טכנולוגיות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker