שדה התעופה בראש פינה ייסגר למשך שלושה חודשים

תנועת הנוסעים השנתית עומדת על כ-15 אלף נוסעים בממוצע ו-9,000 תנועות מטוסים ■ השדה משמש גם כבסיס עבור מטוסים לכיבוי אש ועבור מסוקים של חיל האוויר

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זוהר בלומנקרנץ

התעבורה האווירית הפנים ארצית לצפון וממנו תושבת למשך כשלושה חודשים עקב סגירתו של שדה התעופה ראש פינה (מחניים), לצורך שיפוץ המסלול מסוף חודש אוגוסט.

שדה התעופה ייסגר בין התאריכים ה-31 לאוגוסט ועד ה-15 בדצמבר, ותיאסר בו פעילות של כל סוגי כלי הטיס.

משדה התעופה בראש פינה מבצעת חברת עיט, שזכתה במכרז משרד התחבורה, טיסות בקו תעופה פנים ארצי יומי סדיר, לשדה התעופה דב בתל אביב ושדה התעופה באילת. כמו כן מתקיימת בשדה התעופה פעילות של התעופה הכללית והפרטית. השדה אף משמש כבסיס עבור מטוסים לכיבוי אש ועבור מסוקים של חיל האוויר. תנועת הנוסעים השנתית עומדת כל כ-15 אלף נוסעים בממוצע ו-9,000 תנועות מטוסים.

בכיר מרשות התעופה האזרחית (רת"א) אמר בתשובה ל-TheMarker, כי עד סוף החודש יושלמו הדיונים לגבי השלכות הסגירה על חברות תעופה מסחריות, דוגמאת עיט ושל גורמי תעופה כלליים ופרטיים אשר פועלים בשדה התעופה והאפשרויות למצוא להם מקום פעילות אלטרנטיווי. בקרית שמונה קיים מנחת עם מסלולים למטוסים, כולל טרמינל, אך הוא לא פעיל והוסב לאחרונה כאתר למרוץ מכוניות.

מטוס כיבוי ברמת הגולן. ארכיוןצילום: דרור ארצי

דובר אגודת התעופה הכללית, מוטי שווימר אמר בתגובה, כי "שדה התעופה בראש פינה הינו שדה משמעותי ביותר עבור התעופה הכללית בצפון הארץ וטייסים רבים פוקדים אותו לצרכים מגוונים: הכשרת טייסים הן בקורסים הבסיסיים והן בקורסים המתקדמים, אימון בתהליכי מכשירים, שדה יעד לטיסות לטיולים ונופש בצפון הארץ וטיסות רומנטיות. על כן, לצד הקושי שבסגירתו הזמנית לפעילות הענף, אנו שמחים על ההשקעה הכלכלית בפיתוח השדה ומצפים לטוס אליו במתכונת המשופצת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker