גם בכוכב יאיר וצור יגאל נפגעים מרעש המטוסים: "מסלול 21 חושף למצב קיצוני"

הוויכוח על תוואי הטיסות מתחמם ■ לאחר שתושבי בארות יצחק ומזור הביעו התנגדות לטיסות מעל בתיהם, החלו גם תושבי היישובים כוכב יאיר וצור יגאל להתארגן נגד מפגעי הרעש ■ משרד התחבורה: הנתיב עובר לצד היישובים ולא מעליהם"

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זוהר בלומנקרנץ

תושבי היישובים כוכב יאיר וצור יגאל בשרון הצטרפו באחרונה למעגל הנפגעים מרעש המטוסים, זאת בעקבות פתיחתו של מסלול 21, שנפתח מעל שמי ישראל - כך עולה ממכתב תלונה שנשלח לשר התחבורה, ישראל כ"ץ, על ידי חבר מועצת כוכב יאיר-צור יגאל, עו"ד יובל ארד. במקביל החלו תושבים בשני היישובים לחתום על עצומה המתנגדת לנתיב החדש שעובר מעל האזור.

"לפני כשבוע החלה רשות התעופה האזרחית (רת"א) ורשות שדות התעופה (רש"ת) להפעיל את נתיב הגישה החדש הצפוני אל נתב"ג. נתיב גישה זה חוצה את החוף באזור נתניה ומשם היה אמור להמשיך מעל כפר סבא עד לכביש 6, שם פונה הנתיב דרומה עד לצומת יהוד ומשם למסלול הנחיתה החדש בנתב"ג שנחנך בהשקעה גדולה", כתב ארד לשר כ"ץ.

"תכנון רב שנים זה, שנקבע תוך התייעצות עם מומחי תעופה וביטחון, שונה במפתיע רגע לפני תחילת הפעלתו כך שנתיב הגישה הוסט צפונית לכפר סבא ומזרחית לכביש 6, תוך שהוא חולף בגובה נמוך מאוד מעל העיר קלקיליה, המצויה כידוע בשטחי הרשות הפלסטינית. קיים חשש, כי לשינוי זה לא ניתן גילוי נאות והוא נודע כעת רק לאחר שהחלה תנועת המטוסים מעל כוכב יאיר".

מטוס נוחת מעל מושב בני עטרותצילום: ניר כפרי

ארד הוסיף: "העניין של תושבי כוכב יאיר-צור יגאל בשינוי נתיב הגישה לנתב"ג נובע מהעובדה שהסטת הנתיב חשפה אותו למפגעי רעש קיצוניים". ארד גם מבקש משר התחבורה להתערב ולמנוע את מעבר המטוסים מעל היישובים". בית המשפט המחוזי בלוד, בשבתו כבית דין לערעורים מנהליים, צפוי לדון בתחילת השבוע הבא בסוגיית מתכונת הפעלתו החדשה של נתב"ג, בתום פרוייקט שידרוג המסלולים.

ממשרד התחבורה נמסר: "נתיב הטיסה איננו עובר מעל היישובים כוכב יאיר וצור יגאל אלא עובר לצידם ובגובה רב יחסית. לא חלה חובה על מנהל רת"א לעדכן כל יישוב ויישוב בנפרד. מסלול 21 מופיע בתוכנית המתאר הארצית (בתמ"א) ופרויקט שידרוג המסלולים אושר בוועדת התכנון".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker