לאחר השקעה של כמיליארד שקל: נחנך מערך המסלולים החדש בנתב"ג

שר התחבורה: "נתב"ג במתכונתו החדשה יאפשר הכפלה של התנועה האווירית לישראל וממנה" ■ המסלול החדש שנחנך היום יפחית בכ-40% את היקף נחיתות המטוסים מעל שמי תל אביב

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זוהר בלומנקרנץ

מערך המסלולים החדש בנתב"ג, בהשקעה של כמילארד שקל, נחנך הבוקר (ה') על ידי שר התחבורה ישראל כ"ץ, עם פתיחתו של מסלול 21 לנחיתות מטוסים. הנחיתה הראשונה היתה של טיסת אל על מרודוס אשר התקבלה על פי המסורת בזרנוקי מים.

כ"ץ אמר כי פתיחת המסלול ושדרוג המסלולים מביא לסיומו של פרויקט שהחל לפני למעלה מ-4 שנים, כחלק משיפור משמעותי במצב הבטיחות והגדלת הקיבולת של נתב"ג. "זהו שלב נוסף ביישום השמיים הפתוחים בתחרות הוגנת ליותר יעדי טיסה, יותר חברות תעופה ובהכפלת התנועה האווירית. קיימת עלייה במספר הטיסות והנוסעים וזהו חלק ממהפך המחירים המאפשר לטוס במחירי תחרות השווים לכל כיס", ציין השר.

יו"ר מועצת המנהלים עובדיה עלי אמר כי מדובר בסיום פרויקט כחלק מתוכנית פיתוח ופרויקטים בהיקף של כ-3.5 מיליארד שקל אשר מבצעת רש"ת לשיפור הבטיחות והשירות ובהסתמכות על מקורות פנימיים בלבד.

נתב"גצילום: אילן אסייג

לדברי מנכ"ל רש"ת יעקב גנות, נתב"ג הינו אחד מ-5 שדות התעופה המובילים בשיעור הגידול בתנועת הנוסעים באירופה – גידול דרמטי המשתווה לשדות הגדולים בעולם. באיגרת מיוחדת שהוציא היום מנהל נתב"ג שמואל זכאי, הוא הודה לעובדי נמל התעופה, למנהלים, לסמנכ"לים ולכל אלה שנטלו חלק בפרוייקט שדרוג המסלולים.

בשולי טקס חנוכת המסלולים, הפגינו עשרה חברים ממטה המאבק כנגד רעש המסלולים מעל שמי ת"א, על אף שהמסלול החדש שנחנך היום יפחית בכ-40% את היקף נחיתות המטוסים מעל שמי העיר.

פתיחת מסלול 21 בנתב"ג וסיום פרוייקט שידרוג מערך המסלולים, משנה את המודל התפעולי של נתב"ג, המאפשר נחיתות על מסלול 21 והמראות בו זמנית על מסלול 26 מערבה. פרוייקט המסלולים מאפשר מסלולי הסעה מהירים ומקוצרים בנתב"ג והסעה של בין 7-10 דקות למטוס ואפשרות הגעה לנחיתה ופינוי מסלול מהיר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker