בעקבות חילוקי דיעות עם הבעלים: מנכ"ל ארקיע גד טפר עוזב

אחד המועמדים להחליף את טפר: המשנה למנכ"ל ארקיע, ניר דגן

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים3
זוהר בלומנקרנץ

מנכ"ל ארקיע, גדי טפר, עומד לסיים את תפקידו. תחושת מיצוי וחילוקי דעות מקצועיים עם הבעלים אבי נקש לגבי כיווני התפתחותה של החברה הביאו ככל הנראה להחלטתו לעזוב. טפר שיתף את צעדו הצפוי עם בכירים בענף ובחברת התעופה. עם זאת, עדיין לא נקבע מועד לעזיבה ולא הושלמו התהליכים הביורוקרטים במועצת המנהלים אשר קשורים לבחירתו ומינויו של מחליף. אחד המועמדים להחליף את טפר הוא המשנה למנכ"ל ארקיע כיום, ניר דגן.

טפר שימש כשמונה שנים בתפקיד המנכ"ל והביא לנסיקתה בענף התעופה הישראלי. הוא עמד בראש המאבק של חברות התעופה הישראליות למתן תנאי תחרות שוויוניים מול חברות התעופה הזרות כחלק מהסכם שמים פתוחים. במהלך כהונתו, הגדילה ארקיע את נתח תנועת הנוסעים בתעופה הבינלאומית והפנים ארצית. כך לדוגמא, באפריל השנה, תפסה ארקיע את המקום השלישי מבין כל חברות התעופה הפועלות בנתב"ג עם המספר הרב ביותר של כ-43 אלף נוסעים, אחרי חברות אל על וטורקיש איירליינס ורשמה גידול של 93% לעומת אפריל 2013. בשליש הראשון של השנה הטיסה החברה כ-89.3 אלף נוסעים בתעופה הבינלאומית – גידול של כ-6% לעומת ינואר–אפריל 2013. בנוסף, היה טפר מעורב מקצועית ברכישתם של 4 מטוסי איירבוס חדשים עבור בעלי החברה, משפחת נקש.

גד טפר, מנכ"ל ארקיעצילום: גיל כהן מגן

עם זאת, בשנתיים האחרונות נמתחה עליו ביקורת דווקא מצד נציגות עובדי ארקיע אשר שותפים ב-30% מהבעלות על חברת התעופה. בין היתר דרשו ממנו כי יחזיר בונוס בסך 6 מיליון שקל.

טפר מסר בתגובה כי: "אני מודה למשפחת נקש על האמון שנתנו בי לאורך שנים רבות ועל היכולת ללמוד מהם ולהוביל את ארקיע להשגים רבים. ארקיע חברה חזקה מאוד בהון כלכלי רב  וגם אנושי. מנהלים ועובדים מסורים מאין כמוהם לחברה ולנוסעים. כבוד היה לי להוביל את החברה להשגים רבים בתעשיית התעופה והתיירות. אין לי ספק, כי ארקיע תמשיך ליצמוח ולהתמודד עם האתגרים שעומדים בפני התעשייה".

טפר יעזוב את החברה, לאחר שיעבור תקופת חפיפה עם מחליפו בתפקיד. לאחר תקופת צינון יוכל טפר למלא תפקיד בכיר אחר בענף התעופה והתיירות.

על אף שארקיע היא חברה פרטית, שאינה מחוייבת בדיווח כספי לציבור, בענף התעופה העריכו היום (ב') כי את 2013 סיימה ברווח של עשרות מיליוני שקלים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker