תקנה באירופה עלולה למנוע מעשרות טייסים ישראלים לטוס בשמי היבשת

אירופה תאסור על טייסים מעל גיל 65 לטוס בשמי היבשת ■ התקנה עלולה להחריף את מצוקת כוח האדם באל על בעקבות רפורמת השמים הפתוחים ■ החברה תגייס 50 טייסים - שיא למחזור אחד ■ 
ביום שישי בוטלה טיסת אל על למילאנו "עקב היעדר צוות"

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בסוף השבוע שבו הציגה חברת התעופה אל על הפסד של כ–40 מיליון דולר ברבעון הראשון השנה, לעומת הפסד של כ–32.5 מיליון דולר ברבעון המקביל, ביטלה החברה שלשום טיסה מתוכננת למילאנו. זאת, אף שרק לפני כשבועיים נחתם הסכם בין ההנהלה לטייסים בצי מטוסי בואינג 737, לאחר שאלה שיבשו סדרה של טיסות ליעדים באירופה.

הפעם מדובר בטיסה מספר 387, שהיתה אמורה להמריא בשעה 14:45 מנתב"ג. באל על אמרו כי הטיסה נדחתה למוצאי שבת "עקב היעדר צוות" וכי החברה פעלה למצוא פתרונות חליפיים לחלק מהנוסעים. בתשובה לפניית TheMarker הדגישו באל על: "היעדר הצוות אינו קשור בשום צורה לעיצומי הטייסים לפני כשבועיים".

ביטול הטיסה ממחיש, עם זאת, את אחת הבעיות המרכזיות שעמן מתמודדת כיום החברה: מחסור בטייסים בכלל, ובטייסים בצי הבואינג מדגם 737 בפרט.

מטוסי אל על בנתב"ג
מטוסי אל על בנתב"גצילום: AP

המחסור עלול להחריף עוד יותר עם כניסתה לתוקף של תקנה אירופית חדשה, שתאסור על טייסים מעל גיל 65 להמשיך ולטוס בשמיה, מסוף השנה.

כיום יכולים טייסים ישראלים לטוס עד גיל 67, כשקברניטים יכולים לשמש בתפקיד קברניט מפקד עד גיל 65 ומגיל זה ועד גיל 67 כקצינים ראשונים בלבד בטיסות, על פי אישור מיוחד של רשות התעופה האזרחית (רת"א).

בענף התעופה מעריכים, כי ההוראות החדשות, יפגעו בכמה עשרות טייסים בטווח הגילאים שבין 65 ל–67 בחברות התעופה הישראליות, שלא יוכלו יותר להמשיך ולטוס, וייאלצו לפרוש. בשלב זה לא ברור עדיין אם רשות התעופה האזרחית (רת"א) תבקש מהאיחוד האירופי לפטור את טייסי חברות התעופה הישראליות מהוראות המגבלה החדשות.

מאל על נמסר בתגובה: "החברה איננה מעוניינת להתייחס לנושא".

מצבת כוח האדם של אל על כוללת כ–520 טייסים שנחשבים למגזר החזק ביותר מבין עובדי החברה. "טייס שאינו כשיר לטיסה מפאת עייפותו – לא יטוס", אמר יו"ר האיגוד הארצי של הטייסים בישראל, קברניט יוסי שוב, בעיצומו של משבר הטייסים לפני כשבועיים. אותו משבר, שנמשך כשבוע, הגיע לשיאו עם ביטול ארבע טיסות לאירופה ביום אחד, לאחר שהטייסים הודיעו שהם חולים, צעד שפגע ביותר מ-600 נוסעים. החברה נאלצה לחכור מהמתחרה ישראייר מטוסים ואנשי צוות, תמורת סכום הנאמד בכחצי מיליון שקל.

ההסכם החדש שהושג, ושנועד לפתור את המשבר, התייחס לטייסי צי הבואינג 737, שנושאים בעיקר הנטל של הוספת הטיסות לאירופה, כחלק מהסכם השמים הפתוחים והקצאת חלק ממטוסי הצי לטיסות הלואו קוסט במותג UP, שאמור לשמש תשובה לתחרות מצד חברות התעופה הזרות. ההסכם כלל איזון בין שעות הטיסה לשעות המנוחה של הטייסים.

על פי ההסדר, ייהנו טייסי הצי משיבוצים שיאפשרו להם זמני מנוחה נוחים יותר בין הטיסות וכן מיום אחד חופשי בשבוע, שבו לא ניתן יהיה לזמן אותם לטיסות. כמו כן ניתנה להם גישה חופשית יותר למערכת המחשוב למטרת תכנון לוח הטיסות. בנוסף, יזכו טייסי הצי לעדיפות בהסעות על אנשי צוות אחרים. עם זאת, ההסכם לא פתר את בעיית המחסור בטייסים.

בהנהלת אל על מודעים לבעיה. לכן, החלה החברה בסוף השבוע שעבר בגיוס של טייסים חדשים. החברה מתכוונת לקלוט כ–50 טייסים חדשים. מדובר במספר שיא של משתתפים בקורס טייס של חברת התעופה.

בין הדרישות של החברה מהמגויסים: אזרחות ישראלית; סיום ביה"ס לטיסה של חיל האוויר הישראלי או חיל אוויר זר או קורס אזרחי של ביה"ס של חברת תעופה ישראלית או בינלאומית. התחייבות להתגורר מגורי קבע בישראל; והתאמה ביטחונית לתפקיד, בהתאם להוראות חוק הטיס וחוק שירות הביטחון הכללי (השב"כ). מהמועמדים נדרש גם ניסיון כטייס מפקד של 1,000 שעות טיסה לפחות. המועד האחרון להגשת מועמדות נקבע ל–1 ביולי.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker