חלוץ ושקדי מועמדים לניהול רשות התעופה האזרחית

המנהל הנוכחי של רת"א, גיורא רום, הודיע בשבוע שעבר על התפטרותו, בתום חמש שנים וחצי בתפקיד ■ שקדי הבהיר כי אין לו עניין בתפקיד

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זוהר בלומנקרנץ

שמותיהם של הרמטכ"ל לשעבר, דן חלוץ, ומנכ"ל אל על לשעבר אליעזר שקדי – שניהם מפקדי חיל האוויר לשעבר – הועלו בענף התעופה כמועמדים פוטנציאליים לתפקיד מנהל רשות התעופה האזרחית (רת"א) במשרד התחבורה. עם זאת, שקדי הבהיר כי אין לו עניין בתפקיד.

המנהל הנוכחי של רת"א, גיורא רום, הודיע בשבוע שעבר על התפטרותו, בתום חמש שנים וחצי בתפקיד. במכתב ההתפטרות ששלח לשר התחבורה, ישראל כ"ץ, כתב רום בין היתר: "בכוונתי לסיים את תפקידי בעתיד הקרוב - למעשה, ברגע שתמנה לי מחליף". חלוץ סיים רק באחרונה את תפקידו כיו"ר איגוד הכדורסל, ואילו שקדי סיים לפני כחודש את תפקידו כמנכ"ל אל על.

מנהלי רת"א בשנים האחרונות היו כולם קצינים בדרגות גבוהות ויוצאי חיל האוויר לשעבר - כמו למשל, תתי האלופים במילואים מנחם שרון ואודי זוהר, וכן אל"מ (במיל') אבנר (נרי) ירקוני, ששימש טייס קרב פעיל במילואים גם במהלך תפקידו כמנהל רת"א. רום עצמו היה סגן מפקד חיל האוויר ואלוף במילואים.

דן חלוץצילום: שרון בוקוב

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה כי "מנכ"ל המשרד, עוזי יצחקי, צפוי למנות מיד לאחר חג הפסח ועדת איתור, שתמליץ על מועמדים אפשריים לתפקיד מנהל רשות התעופה האזרחית במשרד התחבורה".

אליעזר שקדי, מנכ"ל אל עלצילום: עופר וקנין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker