שיא בתנועת נוסעי הפסח לחו"ל: למעלה מ-63 אלף נוסעים ב-400 טיסות

1.2 מיליון נוסעים בתעופה הבינלאומית יעברו בעונת נסיעות הפסח השנה בנתב"ג - גידול של 25% לעומת עונת חג הפסח אשתקד; היעדים המועדפים: טורקיה, ארה"ב, רוסיה, איטליה וצרפת

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זוהר בלומנקרנץ

תנועת הישראליים בעונת נסיעות הפסח לחו"ל וממנה, מגיעה היום (א') לשיאה ובנתב"ג יעברו היום (א') למעלה מ-63 אלף נוסעים ב-400 טיסות בתעופה הבינלאומית. מנתוני רשות שדות התעופה (רש"ת) עולה כי כ-1.2 מיליון נוסעים בתעופה הבינלאומית יעברו בעונת נסיעות הפסח השנה בנתב"ג – גידול של 25% לעומת עונת חג הפסח אשתקד. בסך הכל צפויים כ-8,000 תנועות מטוסים (המראות ונחיתות) בעונת הפסח. תנועת הנוסעים המוגברת תימשך עד ה-27.4 – שבוע אחרי סיום החג.

מטרמינל 1 שנפתח עבור טיסות שירותים מופחתים (לואו קוסט) תצנאה כ-74 טיסות בשבוע של חברות תעופה המפעילות טיסות בינלאומיות בינהן: איזיג'ט, ווייז אייר, נורביגיאן, ארקיע וישראייר.

יעדים מועדפים על הנוסעים בפסח השנה הם: טורקיה, ארה"ב רוסיה, איטליה וצרפת. כך לדוגמה, לטורקיה תתבצענה רק היום (א') 39 טיסות עם 6,500 נוסעים.

רש"ת המליצה לנוסעים לבצע רישום לטיסה (צ'ק אין) באמצעות האינטרנט מהבית ובכך לחסוך זמן בהליך בידוק מהיר ולקצר המעבר לנתב"ג. כמו כן ביקשה מהנוסעים להגיע 3 שעות לפני מועד ההמראה המתוכנן. רש"ת העמידה לרשות הנוסעים עמדות עצמאיות לרישום לטיסה ברחבי טרמינל 3.

צילום: דן קינן

מנהל נתב"ג, שמואל זכאי: "השנה הינה שנת העשור לטרמינל 3 בנתב"ג. זו שנה של התחדשות ומחוייבות כלפי ציבור הנוסעים בשרות, בבטיחות, בבטיחון ובמימוש הסכם הסכם השמיים הפתוחים ובכך להפוך את ההסכם לבשורה עבור הצרכן הישראלי ואת החופשה בחו"ל לחוויה שמתחילה כבר בנתב"ג. צוות כח אדם מתוגבר של המערך המבצעי והתפעולי של נתב"ג, נערך לקלוט את הנוסעים שיעשו את דרכם לחו"ל והתיירים אשר יגיעו לחופשת הפסח ארצה. אנו מזמינים את הטסים ואת ציבור המבקשים לאסוף את השבים והתיירים, להוריד את האפליקציה ולבקר באתר רש"ת. לקראת הפסח יבוצעו במתקני רש"ת פעולות כשרות ואיסור מכירת חמץ".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker