מנכ"ל אל על הנכנס לעובדים: "נחוש לקיים דיאלוג עם הוועד"

דוד מימון, שנכנס היום לתפקידו, ינסה להתניע את המשא ומתן על הסכם קיבוצי חדש ■ חנן מטסרו מונה לסמנכ"ל משאבי אנוש וינהל את הדיונים מול נציגות העובדים

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זוהר בלומנקרנץ

"לא סוד הוא שבשנים האחרונות חווינו מעת לעת מתיחות ביחסי העבודה בחברה. מערכת זו היא היסוד המרכזי עליו מושתתת כל העשייה שלנו - כך כתב הבוקר (ה') מנכ"ל אל על הנכנס דוד מימון לעובדיו.

"כמנהל הכללי של החברה, אני נחוש לקיים עם נציגות העובדים מערכת יחסים המאופיינת, בכל מצב, בכבוד ובהקשבה הדדית, בשיח תרבותי ובחתירה מתמדת לדיאלוג המבוסס על שקיפות ואמון. גם בעת חילוקי דעות, תמיד חשוב שנזכור: בסופו של יום - כל אחת ואחד מאיתנו הוא מחלק ממשהו הגדול בהרבה מכולנו".

זמן קצר לאחר שנכנס רשמית לתפקידו ושלח את האיגרת לעובדיו, נפגש מימון עם מועצת העובדים של החברה, בניסיון להתניע מחדש את המשא ומתן התקוע על הסכם עבודה קיבוצי חדש.

מימון גם התייחס לאתגרים שניצבים לפתחה של חברת התעופה הישראלית. "בעולם התעופה העכשווי, אנחנו פועלים בעידן שבו המציאות מחייבת אותנו למצוא מקורות הכנסה חדשים", כתב. "להיות יצירתיים ודינמיים, ליזום ולהוביל, לחשוב 'מחוץ לקופסה' לחפש ולמצוא רעיונות רעננים - ולממשם מהר".

מימון הוסיף: "הנחות עבודה הבנויות על מסקנות יום האתמול כבר לא תמיד רלוונטיות ועומדות במבחן המחר. תכניות היוצאות לביצוע פוגשות במעלה הדרך מספר רב של התמודדויות בלתי צפויות, הנולדות מתוך מציאות דינמית שלא מפסיקה להשתנות. הצלחות הן נזילות ומושגות בעמל רב ונכסים עסקיים שנצברים מאוימים כל העת על ידי שחקנים חדשים הנכנסים לשוק. מימון, שנכנס לתפקידו היום, החליף את מנכ"ל החברה היוצא אליעזר שקדי.

בתוך כך הודיע מימון על מינויו של חנן מטסרו לסמנכ"ל משאבי אנוש ומינהל במקומו של ראובן וירובניק, אשר הודיע על רצונו לפרוש לפני חודש. חנן מטסרו יחל בחפיפה מיד וייכנס לתפקידו בתחילת מאי. זהו המינוי הראשון של מימון. מדובר בתפקיד רגיש, במיוחד בימים אלה, שכן סמנכ"ל משאבי אנוש הוא הגורם המנהל את המשא ומתן מול נציגות העובדים וההסתדרות על הסכם עבודה קיבוצי חדש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker