אליעזר שקדי לשרי התחבורה והאוצר: התערבו במשבר האבטחה

מנכ"ל אל על, אליעזר שקדי: עיכוב באישור תקציב האבטחה מסב נזק לחברות התעופה הישראליות ■ משרדי התחבורה והאוצר: מתקיימים דיונים שנועדו להסדיר הנושא

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

החרפה במשבר ענף התעופה הישראלית: מנכ"ל אל על, אליעזר שקדי, פנה בדחיפות לשרי התחבורה והאוצר, ישראל כץ ויאיר לפיד, שיתערבו במשבר בתקציב האבטחה המסב לטענתו נזק לחברות התעופה הישראליות.

במכתב חדש ששיגר בסוף השבוע שעבר לשרים והגיע היום ל-TheMarker, מתלונן מנכ"ל חברת התעופה על "עיכובים מתמשכים באישור תקציב הביטחון לשנת 2014 אשר חיוני לצורך קיום מערך האבטחה לטיסות כלל חברות התעופה הישראליות השנה". הפער בין התקציב שאושר לתקציב הנדרש עומד על 25 מיליון דולר, שיאפשרו צרכי פתיחת יעדים חדשים ותוספת טיסות ליעדים קיימים של חברות התעופה הישראליות בלוח טיסות אביב-קיץ החדש מסוף החודש.

שקדי מפרט במכתבו את הנזקים הרבים לחברות התעופה הישראליות וכותב כי "חרף מדיניות שמים פתוחים, המאפשרת גידול בפעילות בקרב חברות התעופה הזרות (ללא מגבלות של ממש) ועל אף ההבטחות אשר ניתנו לחברות התעופה הישראליות – הרי שבפועל לא יתאפשר גידול בפעילותן של חברות התעופה הישראליות ב-2014 כתוצאה מחוסר תקציב". שקדי הוסיף כי "פגיעה בכושר התחרות של חברות התעופה הישראליות וביכולתן לנקוט יוזמה להפעלת טיסות שכר או טיסות סדירות ליעדים חדשים".

אליעזר שקדיצילום: עופר וקנין

מנכ"ל אל על ממשיך וטוען כי "חרף ההבטחות וההצהרות של רשות התעופה האזרחית (רת"א), על פיהן תתאפשר טיסות לטורקיה ע"י חברות תעופה ישראליות החל מחודש יולי 2014, הרי שבפועל מסתמן שהפעילות לא תתקיים לאור סוגיית הפער התקציבי. לפיכך, כוונותיה של אל על לחזור בפעילות לטורקיה, כפי שהועברה לרשות התעופה האזרחית, לא התממשו".

בסיום פנייתו לשרי התחבורה והאוצר כתב שקדי, כי "הנזקים הנ"ל לחברות התעופה הישראליות אף מתעצמים כאשר במקביל מאושרת ע"י רת"א הגדלת פעילות לא הוגנת ולא שיוויונית של חברות התעופה הטורקיות בישראל".

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה: "משרד התחבורה שיזם את רפורמת השמים הפתוחים, פועל מול כל הגורמים הרלוונטיים לפתיחת יעדים חדשים עבור התעופה הישראלית ולהגדלת הפעילות הקיימת עובר חברות התעופה".

ממשרד האוצר נמסר בתגובה: "בימים אלו מתקיימים דיונים בין הצדדים במטרה להסדיר את הנושא".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker