עיריית ת"א: להפסיק טיסות מעל העיר בלילה

מומחה תעופה: ההנחיה לנחות במהלך סרק מפחית רעש מעל תל אביב אינה מיושמת רשות התעופה האזרחית: נוציא הנחיה, זה לא דחוף

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זוהר בלומנקרנץ

בעקבות תלונות רבות של תושבים במרכז ובדרום תל אביב, על כך שבשבועות האחרונים גבר הרעש של מטוסים נוחתים שעוברים בגובה של 600 מטר בלבד מעל בתיהם, פנה אתמול המשנה לראש העיר ת"א-יפו, ארנון גלעדי, לשר התחבורה ישראל כץ ולשר להגנת הסביבה עמיר פרץ, בדרישה להגביל את מעבר המטוסים מעל לעיר.

בתחילת החודש נפתח מחדש מסלול שנסגר לשיפוצים, לאחר שבמשך יותר משלוש שנים פעל נתב"ג באמצעות מסלול יחיד. כתוצאה מכך, חלק מהמטוסים שעברו בזמן השיפוצים מעל תל אביב בגובה של כ–4,000 רגל (כ–1.2 ק"מ), חזרו לנחות בגובה של כ–2,100 רגל (כ–600 מטר). גלעדי כתב כי "בשבועות האחרונים חווים תושבי תל אביב הידרדרות קשה באיכות חייהם בשל שינוי בנתיבי הטיסה. בעוד שמיושמת ההחלטה להגביל המראות מטוסים בשעות הלילה, החל מפברואר, הממשלה והגופים העוסקים בנושא לא הגבילו את שעות הנחיתה"

מנהל רשות התעופה האזרחית לשעבר, אבנר ירקוני, המשמש כיום בא כוח משפטי של כמה רשויות מקומיות במאבק נגד רעש מטוסים בנתב"ג, אמר אתמול כי ישנה הנחיה ישנה, שלא חודשה, לחייב את המטוסים לעבור להילוך סרק שמפחית את הרעש. רשות התעופה האזרחית (רת"א) , שקיבלה פניות בקשר לכך, אשרה כי אכן היא צריכה להוציא הנחייה למטוסים להגיע לנחיתה מעל תל אביב כשמנועי המטוסים בסרק - אך אינה רואה כל דחיפות בכך, והדבר ייעשה בשלב כלשהו בעתיד.

ארנון גלעדיצילום: אייל טואג

גלעדי כתב לשרים כי "רעש המטוסים הנוחתים בנתב"ג מזיק, ומטריד בכל שעות היממה, ובמיוחד בלילה. מבדיקות שהתבצעו בעבר על ידי מומחים למדידת נזקי רעש, הוכח כי רעש נחיתה שווה ל-כ-150 דציבלים (דומה יחסית לרעש של המראה). מדובר ברעש בלתי נסבל בשעות הלילה. אני קורא להפסיק באופן מיידי את הגישה לנחיתה במסלול ובנתיב טיסה זה בשעות הערב והלילה. בנוסף, יש להגביל גם את השעות האפשריות לנחיתת מטוסים בנתב"ג, כפי שהוגבלו שעות ההמראה האפשריות מנתב"ג".

ירקוני מסביר כי "המטוסים שחזרו לעבור בנתיב הנחיתה הראשי לנתב"ג, הקרוי "גישה ישירה" למסלול 12, חולפים מעל בתי העיר בגובה של 500-700 מטר בלבד. לאחר שבמהלך השנים האחרונות עברו המטוסים מעל תל אביב בגובה רב יותר, כיוון שלא היו בשלב הנחיתה האחרון, אלא בצעו לאחר המעבר מעל העיר עוד הקפה ונחתו על מסלולים אחרים". ירקוני הוסיף כי "על אף התלונות הרבות מתושבי תל אביב על רעש מחריש אזניים, רשויות התעופה אינן ממהרות לנקוט ולו בצעדים הבסיסיים ביותר, כמקובל בעולם, להפחתת הרעש, למרות שהן מודעות היטב למצב. מעברי מטוסים בגובה נמוך שכזה מחייבים כמקובל עולם הרחב צעדים לצמצום הרעש, שעיקרם הנמכה כשמנועי המטוסים פועלים במצב סרק וכמעט ואינם מרעישים. לעומת זאת – אין משום מה כל הנחייה שכזו למטוסים המגיעים לנחיתה מעל תל אביב".

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה: "מסלול 12 משמש כמסלול נחיתות ראשי בנתב"ג. מסלול זה פועל מאז פתיחת שדה התעופה בן גוריון. רשות שדות התעופה (רש"ת) התחייבה כי עם השלמת פרוייקט שדרוג המסלולים, יחזור מסלול 12 לפעול במתכונת התמ"א. ברש"ת קיים מנגנון של ניטור רעשים, הפועל ביחידה לאיכות הסביבה".

המראה בשדה התעופה בן גוריוןצילום: ניר כפרי
צילום: מוטי מילרודצילום: מוטי מילרוד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker