בגלל השבת: הטיסה של נתניהו לארה"ב התייקרה בכ-130 אלף ד'

לביצוע הטיסה נבחר מטוס מדגם בואינג 777, שהועדף על פני מטוס מדגם בואינג 767 שבו מתבצעות הטיסות באופן רגיל ושמחיר הטיסה בו נמוך יותר

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זוהר בלומנקרנץ

עלות הטיסה המיוחדת של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ופמלייתו לארה"ב גבוהה מהרגיל, כ–1.6 מיליון דולר. לצורך ביצוע הטיסה נבחר מטוס מדגם בואינג 777, שהועדף על פני מטוס מדגם בואינג 767 שבו מתבצעות הטיסות באופן רגיל ושמחיר הטיסה בו נמוך יותר, כ–1.47 מיליון דולר.

גורמים שעודכנו בפרטי עלות הטיסה הסבירו כי מטוס הבואינג 777 נבחר דווקא כדי לחסוך בעלויות הכלליות של הטיסה. זאת משום שמטוס הבואינג 767 היה מחויב לבצע נחיתת ביניים בדרכו חזרה מלוס אנג'לס – דבר שלא היה מאפשר לנתניהו ולפמלייתו לנחות בנתב"ג לפני כניסת השבת, ובכך היה מייקר במידה ניכרת את עלויות הנסיעה.

עלות הטיסה המיוחדת היא לשבוע שבו יהיה המטוס צמוד לראש הממשלה, כולל טיסות מישראל לארה"ב ובחזרה וטיסות פנים ארציות: מנתב"ג לוושינגטון, משם ללוס אנג'לס, לסן פרנסיסקו, בחזרה ללוס אנג'לס ומשם בטיסה ישירה לישראל.

בימים אלה מכונסת ועדה ציבורית בראשות שופט בית המשפט העליון ומבקר המדינה לשעבר, אליעזר גולדברג, הבוחנת את עלויות המטוס לראש הממשלה ולנשיא המדינה, תוך התמקדות בצרכים הביטחוניים.

יצויין כי לפני חודשים אחדים נתניהו ביטל את נסיעתו לדרום אפריקה כדי להשתתף בהלוויית נלסון מנדלה משום שמחירה היה גבוה - 7 מיליון שקל.

צילום: עמוס בן גרשום לע"מ

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום