3 חודשים לאחר ההסכם: אף חברת תעופה לא רוצה לטוס בקו ישראל-ניגריה

הסכם התעופה מאפשר לחברות תעופה של שתי המדינות להפעיל טיסות סדירות שבועיות בין ישראל לניגריה ■ עד כה לא הופעלו טיסות ישירות בין שתי המדינות ואלפי הצליינים המגיעים מדי שנה לישראל מניגריה טסו דרך טורקיה או אתיופיה

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זוהר בלומנקרנץ

אף חברת תעופה לא מבקשת לטוס בין ישראל לניגריה וממנה, על אף הסכם תעופה שנחתם לפני כשלושה חודשים בין שתי המדינות – כך נודע היום (ג') ל-TheMarker. הסכם התעופה מאפשר לחברות תעופה של שתי המדינות להפעיל טיסות סדירות שבועיות בין ישראל לניגריה.

עם חתימת ההסכם, ב-28 לאוקטובר 2013, הכריז שר התחבורה, ישראל כ"ץ, כי "ההסכם החדש יאפשר לראשונה לחברות תעופה של כל אחת מהמדינות להפעיל טיסות סדירות בין נתב"ג למספר יעדים בניגריה כמו אבוג'ה ולאגוס".

עד כה לא הופעלו טיסות ישירות בין שתי המדינות ואלפי הצליינים המגיעים מדי שנה לישראל מניגריה טסו דרך טורקיה או אתיופיה. "ההסכם החדש פותח אפשרויות בפני מובילים ישראלים וניגרים לבצע טיסות ישירות בין שתי המדינות ולהגדיל את מספר הצליינים המגיעים מדי שנה למקומות הקדושים בישראל", המשיך ואמר שר התחבורה בזמנו עם חתימת ההסכם.

הסכם התעופה גובש ע"י מנהל רשות התעופה האזרחית, גיורא רום, בתום דיונים שהתקיימו בין משלחת תעופה של שתי המדינות והוא נחתם רשמית במסגרת ביקורו של נשיא ניגריה, ג'ונתן גודלאק, בישראל.

ניגריה היא המדינה המאוכלסת ביותר באפריקה. אוכלוסייתה מונה מעל 160 מיליון בני אדם, כמחציתם נוצרים וכמחציתם מוסלמים.

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה כי "ההסכם מאפשר לחברות תעופה של שתי המדינות להפעיל טיסות סדירות בין ישראל לניגריה. עד כה טרם הוגשה בקשה ע"י חברה כלשהי לטוס בין המדינות. לכשתוגש בקשה יסוכם גם נושא המכסה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום