עובדי אל על התפרצו למשרדי הנהלת החברה והפסיקו את עבודתם

העובדים התכנסו אתמול לאסיפת הסברה בדרישה לתוספות שכר ■ עוד מוחים העובדים על תשלומי בונוסים לבכירים והסחבת במשא ומתן עם ההנהלה על הסכם עבודה קיבוצי חדש

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

קבוצה של עובדי אל על התפרצה אתמול (ג') למשרדי הנהלת החברה בנתב"ג, זאת לאחר שהפסיקו בשעה 12.00 בצהריים את עבודתם והיתכנסו לאסיפת הסברה בדרישה לתוספות שכר ובמחאה על תשלומי הבונוסים לבכירים ובגין הסחבת שלטענתם נוהגת בה ההנהלה במשא ומתן איתם על הסכם עבודה קיבוצי חדש. לא נגרמו שיבושים בטיסות החברה, אך בוועד העובדים הזהירו כי בהמשך לא יהססו להחריף את צעדי המחאה.

מפרטים חדשים שהגיעו ל-TheMarker עלה כי קבוצת העובדים עלתה אתמול לקומה הרביעית בבניין ההנלה ודרשה למחות באופן אישי בפני מנכ"ל החברה, אליעזר שקדי. אולם, המנהלים שהיו במקום הסבירו להם כי המנכ"ל נמצא בחו"ל. במקום התפתח דין ודברים מלווה בצעקות.

יו"ר ועד עובדי אל על, אשר אדרי, אמר כי "צר לי כי הנהלת החברה ממשיכה בניסיונותיה לפגוע בעבודה המאורגנת באל על. לא יעלה על הדעת שבשנת רווח תגדיל ההנהלה את רווחיה שלה ותחלק בונוסים שמנים לאנשיה, בעוד עובדי החברה נאלצים להיתקל בדלת סגורה ובתרוצים חסרי כל בסיס". קצפם של העובדים יצא במיוחד על תשלומי הבונוסים שאושרו למנהלי החברה ותוספות שכר שאושרו, לטענתם, כחלק מתוכנית תגמול חדשה, כולל ליו"ר מועצת המנהלים, עמיקם כהן, שאושרה בשבוע שעבר ע"י אסיפת בעלי המניות. זאת בשעה שהסכם עבודה קיבוצי החדש עם העובדים – שאמור לעגן מתן בונוסים אף לעובדי החברה בגין תוצאותיה החיובית של החברה – לא נחתם עדיין.

יו"ר ועד עובדי אל על המשיך ואמר כי "במהלך השנים האחרונות נשחק שכרם של עובדי אל על ואין בכוונתנו לרדת מדרישותינו לתופסת שכר ובונוסים להם אנו זכאים. אני קורא להנהלת החברה להתעשת, לקחת אחריות ולשבת איתנו ולסיים את הסאגה הזאת. עובדי אל על עובדים יומם וליל עבור עתידה של החברה ואנו דרושים בסך הכל לקבל את מה שמגיע לנו".

אליעזר שקדיצילום: עופר וקנין

באגרת שהפיץ לעובדים, פירט הוועד את השתלשלות האירועים האחרונים שהביאו למהלך הארגוני היום. בין היתר נכתב כי "עם סיום הרבעון השני והשלישי, כאשר נודע שהחברה נמצאת ברווחים, דרשנו במסגרת הסכמי העבודה תוספות שכר לכלל העובדים. נעננו לצערנו בסחבת מצד ההנהלה ובתירוצים כאלה ואחרים שמצב החברה לא טוב עדיין והעניין לא מתאפשר. לא ייחתם שום הסכם עבודה בלי שעובדי אל על יקבלו תוספת שכר באופן מיידי בעקבות שחיקת שכרנו".

מאל על נמסר בתגובה כי "החברה מנהלת משא ומתן עם נציגות העובדים וההסתדרות. מעבר לכך, החברה לא נוהגת לנהל את ענייניה עם אנשיה בתקשורת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker