משרד התחבורה: המועמד לתפקיד סמנכ"ל המבצעים ברת"א נמצא נקי פלילית

תנועת אומ"ץ ביקשה לעצור את מינויו בחשד כי הוא מבוקש על עבירות מס ביפן וארה"ב

זוהר בלומנקרנץ
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

המועמד לתפקיד סמנכ"ל מבצעים ברשות התעופה האזרחית (רת"א), אברהם ליבלינג, עבר בדיקה במשטרת ישראל ונמצא נקי פלילית – כך עולה מתשובת משרד התחבורה היום (ה') ל-TheMarker.

אתמול נחשף כאן, כי תנועת אומ"ץ - אזרחים למען מנהל תקין וצדק חברתי ומשפטי, פנתה בתלונה לשר התחבורה, ישראל כץ, לעכב את המינוי בחשד כי המועמד מבוקש לעבירות מס ביפן ובארה"ב.

"כחלק מתהליך המינוי של מפקח (תפקידו הקודם של המועמד לסמנכ"לות) ברשות התעופה האזרחית (רת"א) עורכת משטרת ישראל בדיקה מעמיקה לכל מועמד ברת"א. במסגרת זאת, ערכה המשטרה בדיקה מעמיקה לאברהם ליבלינג שלא העלתה כל הסתייגות ממינויו לתפקיד. כך שעל פי רישומי המשטרה אין שום הליך פלילי תלוי ועומד כלפיו", פתחה ואמרה תשובת משרד התחבורה.

*****צילום: אייל טואג

"במסגרת הגשת מועמדתו לרת"א פירט ליבלינג את עבודותיו בחברות תעופה זרות, בכללן גם חברות אמריקאיות ויפניות. ליבלינג אף הציג בפני רת"א תעודת יושר ממשטרת יפן (משנת 2012), השוללת כל טענה בדבר רישום פלילי, במהלך תקופת עבודתו ביפן", המשיכה ואמרה תשובת משרד התחבורה.

"במסגרת תפקידו כמפקח, נוסע ליבלינג לארצות הברית לעתים קרובות. ליבלינג נכנס לארצות הברית ויוצא ממנה ללא כל הגבלה, מה שמעיד כי הטענות על חשדות פליליים לכאורה כנגדו בארצות הברית אין להן על מה לסמוך", סיימה תשובת משרד התחבורה.

קודם לכן, בפנייה לשר התחבורה, כתב שאול שני, חבר צוות פרויקטים, כי ממידע שהגיע לתנועת אומ"ץ עולה חשד כי המועמד לתפקיד סמנכ"ל המבצעים ברת"א, "אינו ראוי להתמנות לתפקיד בכיר וזאת לפני שנערכה בדיקה או חקירה בעניינו". שכן, הוא "נחשד בהעלמת מס הן אצל שלטונות ארה"ב והן השלטונות ביפן, שהגדירו אותו עבריין נמלט".

לטענת אומ"ץ המועמד "הסתיר בדו"חות שהיה צריך למלא לנציבות שירות המדינה את עבודתו ביפן ואת העובדה שנמלט מיפן מבלי ששילם את חובו וזאת בנוסף לעבירות נוספות כגון הפקרת הכפופים לו, בריחה מארץ אחרת, אי התייצבות לטיסות נוסעים (המועמד שימש בזמנו כקברניט בחברת תעופה יפנית. ז.ב.) ממשלת יפן פנתה לרשויות בישראל נגדו".

יו"ר תנועת אומ"ץ, אריה אבנריצילום: טואג אייל

לעמדת תנועת אומ"ץ, "אין למנות את האיש לתפקיד כה בכיר, בטרם נבדקו התלונות נגדו ומוסדות השלטון ירדו לחקר האמת. יש לעכב את מינויו לתפקיד או להקפיאו עד אשר יתבררו העובדות לאשורן".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker