"המועמד לסמנכ"ל מבצעים ברת"א מבוקש בחשד לעבירות מס בארה"ב ויפן"

כך עולה מתלונה של תנועת אומ"ץ לשר התחבורה ■ התנועה מבקשת משר התחבורה למנוע את מינוי הבכיר (השם שמור במערכת) עד להשלמת בירור החשדות נגדו

זוהר בלומנקרנץ
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מועמד לתפקיד סמנכ"ל מבצעים ברשות התעופה האזרחית (רת"א) מבוקש בחשד לעבירות מס ביפן – כך עולה מתלונה של תנועת אומ"ץ, אזרחים למען מנהל תקין וצדק חברתי ומשפטי, לשר התחבורה, ישראל כ"ץ. ל-TheMarker נודע כי התנועה מבקשת משר התחבורה למנוע את מינוי הבכיר (השם שמור במערכת) עד להשלמת בירור החשדות נגדו.

בפנייה לשר התחבורה כותב שאול שני, חבר צוות פרויקטים, כי ממידע שהגיע לתנועת אומ"ץ עולה חשד כי המועמד לתפקיד סמנכ"ל המבצעים ברת"א "אינו ראוי להתמנות לתפקיד בכיר וזאת לפני שנערכה בדיקה או חקירה בעניינו". שכן, הוא "נחשד בהעלמת מס הן אצל שלטונות ארה"ב והן השלטונות ביפן, שהגדירו אותו עבריין נמלט".

לטענת אומ"ץ, המועמד "הסתיר בדו"חות שהיה צריך למלא לנציבות שירות המדינה את עבודתו ביפן ואת העובדה שנמלט מיפן מבלי ששילם את חובו וזאת בנוסף לעבירות נוספות כגון הפקרת הכפופים לו, בריחה מארץ אחרת ואי התייצבות לטיסות נוסעים (המועמד שימש בזמנו כקברניט בחברת תעופה יפנית - ז.ב.) ממשלת יפן פנתה לרשויות בישראל נגדו".

לפי תנועת אומ"ץ, "אין למנות את האיש לתפקיד כה בכיר בטרם נבדקו התלונות נגדו ומוסדות השלטון ירדו לחקר האמת. יש לעכב את מינויו לתפקיד או להקפיאו עד שיתבררו העובדות לאשורן".

ממשרד התחבורה לא נמסרה תגובה.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker