שקדי לרה"מ: "הגבל טיסותיהן של חברות תעופה טורקיות לישראל וממנה"

מנכ"ל אל על פנה ערב התפטרותו לנתניהו וביקש ממנו להגביל או לאסור את המשך פעילותן של החברות הטורקיות ■ הסיבה: אנקרה מסרבת לדרישות הביטחון ומונעת מחברות ישראליות לטוס לשטחה ■ משרד התחבורה: "מתנהלים מגעים עם הטורקים"

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זוהר בלומנקרנץ

מנכ"ל אל על אליעזר שקדי פנה ערב התפטרותו בפעם השנייה לראש הממשלה בנימין נתניהו וביקש ממנו להורות לשר התחבורה, ישראל כץ, לאסור או להגביל את המשך פעילותן של חברות התעופה הטורקיות בישראל. הסיבה לפנייתו של שקדי היא חוסר ההדדיות ביחסי התעופה בין שתי המדינות.

כיום מפעילות חברות התעופה הטורקיות 112 טיסות שבועיות לישראל וממנה בעוד שאל על, ארקיע וישראייר אינן יכולות לטוס לטורקיה כלל. הסיבה לכך היא שאנקרה לא מוכנה לאשר את דרישות הביטחון של ישראל, שיאפשרו את פעילותן של חברות התעופה הישראליות על אדמתה.

"לצערי עד למועד כתיבת מכתב זה, ולמרות כל האמירות וההבטחות, עדיין לא נמצא פתרון הולם לסוגיות המונעות הפעלת טיסות על ידי חברות תעופה ישראליות ליעדים השונים בטורקיה", כתב שקדי לנתניהו ביום חמישי האחרון.  "מדי חודש פעילות חברות התעופה הטורקיות הסדירות גדלה ובימים אלו עומדת על עשרות טיסות סדירות לשבוע, זאת בנוסף, לעשרות טיסות שכר מדי שבוע".

שקדי הוסיף: "נוכח העדר ההדדיות והשיוניות הבסיסית בין חברות ישראליות לחברות טורקיות כמקובל ביחסי תעופה בין מדינות, מתבקש מסר חד משמעי ותקיף כי כל עוד חברות התעופה הישראליות אינן מורשות לטוס לטורקיה, גם חברות טורקיות לא יטוסו לישראל.

אליעזר שקדיצילום: עופר וקנין

ממשרד התחבורה נמסר: "מנהל רשות התעופה האזרחית (רת"א) גיורא רום, מוביל את הפעילות הישראלית שתכליתה חידוש האפשרות של חברות התעופה הישראליות לטוס לטורקיה. מתקיים דיאלוג בין רת"א ישראל (בתיאום עם הגורמים הממלכתיים הנוספים הקשורים בכך) ורת"א טורקיה (וגם היא עם הגורמים הממלכתיים הטורקים הקשורים בכך). לכשיסתיימו המגעים ההדדיים, תפורסם עמדת ממשלת ישראל".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker