רת"א לא מתנגדת להסבת המנחת בקרית שמונה למסלול מרוצי פורמולה

רשות התעופה האזרחית דורשת מילוי שני תנאים: שתשתיות התעופה במקום לא יפגעו ושהפעילות הלא תעופתית תתואם מול מפעיל המנחת

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זוהר בלומנקרנץ

רשות התעופה האזרחית (רת"א) אינה מתנגדת להסבתו של מנחת המטוסים בקרית שמונה למסלול מרוצים למכוניות פורמולה – כך נודע ל-TheMarker. לצורך כך, רת"א דורשת מילוי שני תנאים: שתשתיות התעופה במקום לא יפגעו ושהפעילות הלא תעופתית תתואם מול מפעיל המנחת, כדי שיוכל למלא את חובותיו המצוינות ברישון ההפעלה.

רת"א נדרשה לנושא לאחר שמפעילי המנחת עתרו לבהימ"ש המחוזי בנצרת, בבקשה למנוע קיום מכרז להשכרת מבנה הטרמינל ומסלולי הנחיתה וההמראה לפעילות ספורט מוטורי. זאת לאחר שהמנחת לא מופעל מזה כמה שנים. עיריית קירית שמונה טוענת לבעלות על המתחם ומבקשת לעשות בו שימוש אחר לרווחת התושבים. עפ"י התוכנית, יוסב שדה התעופה לטובת מסלול מרוצי מכוניות. חברת פורמולה ישראל נבחרה להפעיל את המרוצים.

מנגד, מפעיל המנחת, ויקטור חג'ג, טוען להשקעה כספית ומחזיק בעמדה כי ניתן לשוב ולחדש את הטיסות הפנים ארציות למקום או להפעיל בו קורסי טיס והכשרות.

צילום: אי–פי

מרשות התעופה האזרחית נמסר בתגוגבה כי "דאגתה של רשות התעופה האזרחית היא בראש ובראשונה לבטיחות הטיסה ולשמירה על תשתיות התעופה. רת"א לא מתנגדת לשימוש שאינו תעופתי במנחת ובלבד שימלאו התנאים הבאים: תשתיות התעופה במקום לא יפגעו והפעילות הלא תעופתית תתואם מול מפעיל המנחת, כדי שיכול למלא את חובותיו המצוינות ברישיון ההפעלה".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker