לאחר כשלון עסקת פימי: היום יתחדש המו"מ על הסכם עבודה קיבוצי חדש באל על

ההנהלה ונציגות העובדים בחברת התעופה ידונו היום בהסכם עבודה קיבוצי חדש בחברה, לראשונה מאז שהתפוצצה עסקת הרכישה על ידי קרן פימי

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זוהר בלומנקרנץ

ההנהלה ונציגות העובדים בחברת התעופה אל על ייפגשו היום למשא ומתן על הסכם עבודה קיבוצי חדש בחברה, לראשונה מאז שעסקת הרכישה על ידי קרן פימי לא יצאה לפועל. זאת לאחר שנכשל לפני כשבועיים ניסיון לחלץ את המגעים בין ההנהלה לעובדים מהמבוי הסתום שאליו נקלעו.

השיחות בין הצדדים חודשו בסוף השבוע שעבר, ועלו בהן רעיונות חדשים לגישור אפשרי על הפערים ביניהם. המחלוקת בין ההנהלה לנציגות העובדים מתמקדת בערך הכספי של היקף צעדי החסכון וההתייעלות שכל צד יידרש לנקוט. בפגישה היום ינסו הצדדים להגיע להסכמות. המפגש האחרון לפני חידוש השיחות התקיים במשרדי ההסתדרות ונטלו בו חלק בין השאר מחזיק תיק התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי, מנכ"ל אל על, אליעזר שקדי, ויו"ר ועד עובדי החברה, אשר אדרי.

בשיחות אז לא הושגה פריצת דרך והן הסתיימו ללא תוצאות. המפגש היום יהיה השני מבין סדרה של שלושה סבבי שיחות שנקבעו להתקיים עד סוף החודש, והמפגש הבא יתקיים ביום רביעי. זהו מאמץ ראשון להתקדמות בהגעה להסכם בין הצדדים, לאחר התפוצצות העסקה עם קרן פימי. חתימה על הסכם עבודה קיבוצי היה אחד מתנאי הכניסה של איש העסקים ישי דוידי לחברת אל על.

מחברת אל על נמסר בתגובה כי "החברה איננה נוהגת להתייחס לנושאים שקשורים ליחסי העבודה עם אנשיה בתקשורת". מנציגות העובדים נמסר בתגובה כי לא יתייחסו בשלב זה לנושא.

אל על סיימה ברווח נקי של כ–58 מיליון דולר את הרבעון השלישי השנה, לעומת רווח נקי של כ–37.5 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker