בת"א מתכוננים לרע מכל, באשדוד מחלקים קמעות - ובטירה לא מרגישים חלק

"אנשים התייאשו, נמאס להם" ■ כתבינו יצאו לפרלמנטים ברחבי הארץ

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אחד העם 51. יושבים, משמאל: הכלבה איימי, אביגיל רוז, נדב מרגלית, יהודה לפיאן, הכלב בובו, אריאלה גנין, יוני זיכהולץ, חגית בן יעקב, נטע ופיטר
אחד העם 51, תל אביב. יושבים, משמאל: הכלבה איימי, אביגיל רוז, נדב מרגלית, יהודה לפיאן, הכלב בובו, אריאלה גנין, יוני זיכהולץ, חגית בן יעקב, נטע ופיטרצילום: ליאת לוי
TheMarker
TheMarker

כולם בפרלמנט התל אביבי מוכנים למפח נפש

8:15, שולחן הפרלמנט הקבוע באחד העם 51 שבשכונת לב תל אביב כמעט ריק. בשעה זו ביום רגיל כבר מצטופפים בו באי השכונה שמופיעים כאן כל בוקר באותה שעה באדיקות דתית - זה מניין השחרית המאוחרת שלהם.

הזמרת אביגיל רוז הגיעה מאוחר, ואמרה שכמעט החליטה לא להצביע. "השמאל מת וזה לא יעזור", היא אומרת. "אז תיכננתי לעשות מחאה ולא להצביע. אבל הבנתי שאף אחד לא באמת יספור את המחאה שלי". רוז שילשלה לקלפי פתק אמת, כמיטב המסורת המשפתחתית שלה.  

לכתבה המלאה של ליאת לוי

בחירות בטירה: "ביבי רוצה מנדטים? אנחנו אולי פראיירים אבל לא מטומטמים"

"72 שנה היה אותו דבר, צריך משהו אחר. גם הבן שלי חושב ככה. הצעירים רוצים שינוי"

תושב טירה
פרלמנט בבית הקפה קריספי בטירהצילום: אייל טואג

לא צריך היה לדבר ערבית שוטפת כדי להבין מה סיננו שני צעירים בכניסה לקלפי בתיכון טומשין למדעים, בעיר טירה שבמשולש. אל הקלפי נכנסה פמליה מרשימה בת 15 כחולי מדים, כולל מאבטח שרירי. במרכז הקבוצה, כולו חיוכים, עמד ניצב משה ברקת, מפקד מחוז מרכז של המשטרה. "הפגנת כח", אמר אחד הצעירים בעברית מצוינת. "אל המקומות הנכונים הם לא מגיעים".

דקות ספורות אחרי שהגיעו, נכנסה הפמליה לחמישה כלי רכב, הפעילה צופרים ונעלמה. במקביל עשו שתי מכוניות ספורט חארקות ברחוב הראשי. המשטרה איננה. "זה הסיפור שלנו", אמר אחד הצעירים. "אנחנו לא באמת חלק מהמדינה".

לכתבה המלאה של טלי חרותי-סובר

"הארורים הגדולים זה התקשורת. במקום להרגיע, הם מלבים את האש"

"בוחרי הליכוד לא ישכחו את מה שעשו להורים שלהם ולהורים של ההורים שלהם. איך זרקו אותם בבית שאן ודימונה. תבין מה קורה: ביבי מביא 30 מנדטים למרות הדמורליזציה של התקשורת"

אלדד חרט, 73
פרלמנט "השועלים" בירושליםצילום: שוקי שדה

פרלמנט "השועלים" בבית הקפה אינגליש־קייק ברחוב יפו בירושלים קיים כעשור. פנסיונרים בני שבעים פלוס, המגיעים מדי יום בין 10:00 ל-12:00 ובין קפה לקרואסון מדברים על הפוליטיקה ועל החיים. מדי כמה דקות השיחה נעצרת כאשר הרכבת הקלה עוברת ממש בסמוך לשולחן, ואי־אפשר לשמוע מילה.

"בוחרי הליכוד לא ישכחו את מה שעשו להורים שלהם ולהורים של ההורים שלהם. איך זרקו אותם בבית שאן ודימונה. תבין מה קורה: ביבי מביא 30 מנדטים למרות הדמורליזציה של התקשורת".

לכתבה המלאה של שוקי שדה

קלפי באשדוד: מחלקים קמעות, סומכים על ליברמן ונשארים בבית

"ליברמן הוא היחיד שאכפת לו מנכים. אני עדיין לא יכול להצביע, אז אני בא לעזור לו וגם משלמים לי על זה. הוא גם נגד הדתה, ואני מרגיש איך מנסים להפעיל כפייה דתית עלינו"

שון, 17
שון ושון, תומכי ליברמן, בקלפי באשדודצילום: אילן אסייג

09:00 בקלפי במתנ'"ס ברובע י' באשדוד - והמקום שומם. המאבטח, עמוס, יושב כמעט לבדו, מחוסר עבודה. ביקשו ממנו לשמור על השקט, לוודא שאין מהומות במקום, אבל אין בכך צורך - כי אין אנשים.

"בפעמים הקודמות היה פה תור ארוך כבר בשעה הזאת ואנשים התווכחו ביניהם. אני לא זוכר מערכת בחירות שקטה כל כך", הוא אומר. "אנשים התייאשו, נמאס להם", הוא מוסיף.

לכתבה המלאה של ענת ג'ורג'י

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker