דיווחים שוטפים

ירי על ישראל: בורסת ת"א ננעלה בירידות קלות, בנט הכריז על מצב מיוחד בעורף

צה"ל התנקש בבכיר הג'יהאד האיסלאמי בעזה ■ משעות הלילה נורו מטחי רקטות לעבר ישראל, ואזעקות הופעלו מעוטף עזה ועד גוש דן ■ פיקוד העורף: ניתן לצאת לעבודה בגוש דן במקומות שיש בהם מרחב מוגן ■ בוטלו הלימודים בגוש דן ובדרום ■ כמיליון תלמידים וכ-80 אלף מורים לא הגיעו הבוקר לבתי הספר

כתבי TheMarker והארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
עדכונים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

המסחר ננעל בירידות קלות

למרות ההסלמה במצב הביטחוני, המסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב הסתיים בירידות קלות בלבד. המדדים ת"א 35 ות"א 125 ירדו ב-0.1%, מדד הנדל"ן איבד 0.2%, מדד הנפט והגז ירד ב-0.9% ומדד הבנקים ירד קלות ב-0.1%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בעקבות ירי הרקטות: המשטרה הודיעה על חסימת כבישים בדרום

בעקבות ירי הרקטות לעבר עוטף עזה ויישובי הדרום, שנמשך עד לשעות אלה, המשטרה הודיעה כי כמה כבישים נחסמו לתנועה: כביש 4 נחסם לדרום מצומת זיקים ליד מרדכי; כביש 25 נחסם מצומת נתיבות למערב; כביש 34 נחסם מיד מרדכי לשדרות, בשני הכיוונים; כביש 232 נחסם מצומת גבים למערב. 

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הירידות בבורסה נחלשו

הירידות שנרשמו מוקדם יותר בבורסה נחלשו. מדד ת"א 35 יורד ב-0.2%, ת"א 125 מאבד 0.3%, מדד הבנקים נחלש ב-0.2% ומדד הנדל"ן, שירד בצהריים ב-1.6%, נחלש ב-0.32% .

כיל עולה ב-2.2%, טבע מוסיפה 0.3% ולאומי יורד ב-0.2%. מניית אנלייט אנרגיה מאבדת 2.2% מערכה ומניית אנרג'יקס נחלשת ב-1.6%. מחזור המסחר עומד על כ-760 מיליון שקל. הדולר עולה מול השקל ב-0.34% ונסחר סביב 3.5 שקלים. היורו מתחזק מול השקל ב-0.4% ל-3.87 שקלים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

חמאס וג'יהאד הודיעו: התגובה להתנקשות באבו אל-עטא עוד לא יצאה לפועל

ארגוני חמאס והג'יהאד האיסלאמי הודיעו כי התגובה להתנקשות בבכיר הג'יהאד בהא אבו אל-עטא עוד לא יצאה לפועל. ההודעה נמסרה לאחר כינוס של נציגי הפלגים הפלסטיניים בחדר המבצעים בעזה.

(ג'קי חורי)

אבו על-עטא
אבו על-עטאצילום: MOHAMMED SALEM/רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שר הביטחון בנט הכריז על מצב חירום מיוחד בעורף

מימין: תת אלוף אבי בלוט, נתניהו, בנט וראש המל"ל מאיר בן שבת בירושלים, היום
מימין: תת אלוף אבי בלוט, נתניהו, בנט וראש המל"ל מאיר בן שבת בירושלים, היוםצילום: אריאל חרמוני / משר

שר הביטחון, נפתלי בנט, הכריז על מצב חירום מיוחד בעורף, ביישובים הנמצאים בטווח של עד 80 ק"מ מרצועת עזה. הטווח כולל את יישובי הדרום, את רעננה בצפון ואת ירושלים במזרח. לפי הודעת בנט, "ההכרזה תקפה ל-48 שעות, אלא אם בוטלה לפני כן על ידי הממשלה או על ידי שר הביטחון". 

(יניב קובוביץ)

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

חוזי הביטוח מחדלות הפירעון של ישראל איתנים למרות המצב הביטחוני

המתיחות הביטחונית בדרום מעלה חשש בקרב המשקיעים, מכיוון שהם מקבלים בזמן אמת תזכורת לסיכון החבוי בישראל, מעבר לסיכון העסקי. אחד האמצעים להתגונן בפני סיכון זה הם חוזי ה-CDS.

נגזרי CDS הם חוזי ביטוח מפני חדלות פירעון האג"ח של מדינות. אם המשקיע רכש אג"ח ממשלתיות, ולאחר מכן הממשלה שהנפיקה את האג"ח פשטה רגל - השקעתו מוגנת. אחד היתרונות של ה-CDS הוא הסחירות. חוזי הביטוח נסחרים בין גופים פיננסיים, וערכם נקבע בהתאם להסתברות שהמנפיק ייקלע למצב של חדלות פירעון. כשההסתברות לכך עולה - מחיר החוזה עולה, ולהפך. לפי המחיר המשתנה ניתן לעמוד על פרמיית הסיכון של המדינה.

מבדיקה של השוק הזה עולה כי מחיר חוזי הביטוח מפני חדלות פירעון של האג"ח הממשלתיות הישראליות הוא 55.1 נקודות בסיס, והרמה הנמוכה ביותר בעשור האחרון היתה 54.9 נקודות בסיס. כלומר, שוק הביטוח לאג"ח הממשלתיות משקף אמון גבוה בכלכלה הישראלית - למרות ההתפתחות הביטחונית.

לכתבה המלאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בעקבות המצב הביטחוני: הירידות בבורסה מתעצמות

הבורסה בתל אביב ממשיכה להתנהל בירידות, בעקבות הירי על הדרום ואיום הטילים על המרכז. בשעה האחרונה הירידות התחזקו: מדד ת"א 35 מאבד 0.4%, ת"א 125 יורד ב-0.4% - ות"א נדל"ן נופל ב-1.6%.  

מניית ישראל קנדה צוללת ב-1.4%, אלוני חץ מאבדת 1% - ואלרוב נדל"ן נופלת ב-2.2%.  גם לפידות קיפטל מאבדת 2.2%, לאחר שרשות ניירות ערך פתחה בהליך מינהלי נגד  חברת סאני אלקטרוניקה והיו"ר ובעל שליטה שלה, יעקב לוקסנבורג, השולט גם בלפידות קפיטל. מנגד, פורסייט עולה ב-5% בעקבות הדיווח על הזמנה מיצרנית רכב בדרום קוריאה.

הדולר נסחר מול השקל בעלייה של 0.34% סביב 3.5 שקלים. היורו מתחזק מול השקל ב-0.4% ל-3.87 שקלים.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בנק ישראל פירסם את רשימת סניפי הבנקים שפועלים בזמן חירום

בנק ישראל הודיע כי הנחה את הבנקים לפעול לפי נוהל החירום באזורים הרלוונטיים להנחיות פיקוד העורף. נוהל זה קובע כי יופעלו רק סניפים שהוגדרו מראש כסניפי חירום (גרעין). במטות הבנקים יועסקו רק עובדים המופקדים על תהליכים חיוניים. "יודגש ששירות בנקאי מוגדר כשירות חיוני לציבור", אומרים בבנק.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ירידות של עד 0.5% בבורסה

הבורסה לניירות בתל אביב נסחרת בירידות על רקע הירי לישראל. מדד ת"א 35 מאבד 0.4%, ת"א 125 יורד ב-0.5%, ת"א נדל"ן מאבד 1.3%. הדולר נסחר מול השקל בעליה של 0.35% סביב שער של 3.5 שקלים לדולר. היורו מתחזק מול השקל ב-0.4% ל-3.87 שקלים ליורו. בגזרת המניות, ישראל קנדה יורדת ב-2.3%, אלוני חץ מאבדת 2.2%, אלרוב נדל"ן מתכווצת ב-2%. פורסייט מוסיפה 5.6% בעקבות דיווח על הזמנה מיצרנית רכב בדרום קוריאה.  

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

רשות המסים: פיצוי לעסקים שעובדיהם נעדרים

רשות המסים מודיעה: "בעקבות האירועים הביטחוניים היום ולאור העובדה כי עובדים רבים הונחו ע"י פיקוד העורף שלא להגיע למקומות העבודה ולהישאר בבתים ובמרחב מוגן, מודיעה קרן הפיצויים ברשות המסים כי עסקים המצויים בטווח של עד 40 ק"מ מרצועת עזה יהיו רשאים להגיש תביעה להחזר השכר שישולם לעובדים שייעדרו, הן בשל הוראה על סגירת מקום עבודה לא חיוני והן עבור הורים שנאלצו להשגיח על ילדיהם (מתחת לגיל 14) בשל סגירת מוסדות חינוך. הוראה זו תקפה עד ליום 31.12.2019.

לעניין ההנחיות ההתגוננות שניתנו מעבר לטווח של ה- 40 ק"מ מרצועת עזה, התקנות הקיימות לא נותנות מענה לפיצויי והנושא ייבחן על ידי הממשלה בהתאם להתפתחויות".

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אל על תאפשר ביטולים ושינויים בכרטיסי טיסה ללא תשלום

אל על מודיעה כי בעקבות המצב הביטחוני תאפשר שינויים וביטולים בכרטיסי טיסה ללא גביית דמי שינוי וביטול וכן ללא גביית דמי טיפול לטיסות שמועד המראתן עד יום שבת, 16 בנובמבר (כולל).

בנוסף, נוסעים המחזיקים בכרטיסי טיסה של החברה לטיסות שמועד המראתן עד 27 בנובמבר 2019 (כולל), ומבקשים להקדים מועד טיסתם, יכולים לעשות זאת ללא תשלום דמי שינוי וטיפול וכן ללא תשלום הפרשי מחיר במידה וקיימים.

מרשות שדות התעופה נמסר כי נתב"ג פועל כבשגרה ואין שינוי בלוח הטיסות.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בבורסה לא מתרגשים מההסלמה הביטחונית

על רקע ההסלמה הביטחונית, המסחר בבורסה נפתח בירידות שערים קלות ובמחזורי מסחר נמוכים (כ-30 מיליון שקל בפתיחה). מדד ת"א 35 יורד ב-0.2%, ומדד ת"א 125 מאבד 0.25%. מדד הבנקים מאבד 0.34%. הדולר נסחר מול השקל בעליה של 0.34% ונסחר סביב שער של 3.5 שקלים. היורו מתחזק מול השקל ב-0.4% ל-3.87 שקלים. מבין המניות כיל עולה ב-2%, החברה לישראל עולה ב-1.2%, סאמיט יורדת ב-2%, ומגדל ביטוח מאבדת 1.5%.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

פיקוד העורף עדכן את ההנחיות לגוש דן, הירקון והשפלה

פיקוד העורף עדכן את ההנחיות שלו, ולפיהן ניתן כעת לצאת לעבודה במרחבי גוש דן, השפלה והירקון, במקרה שקיים במקום העבודה מרחב מוגן תקני שניתן להגיע אליו לפי זמן ההתגוננות. בנוסף פיקוד העורף מאשר לקיים התכנסויות של עד 300 איש במבנים סגורים בלבד באזורים אלה. ההנחיות מדרום השפלה ועד לעוטף עזה נותרו בעינן.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הדולר והיורו מזנקים מול השקל

בעקבות ירי הטילים על ישראל, השקל נחלש מול הדולר והיורו. המסחר בבורסה בת"א יתקיים היום כסדרו. הדולר עולה מול השקל ב-0.6% ונסחר סביב שער של 3.52 שקלים לדולר, היורו מוסיף 0.8% מול השקל ונסחר סביב שער של 3.89 שקלים ליורו. הדולר והיורו נסחרים בשוקי המט"ח ביציבות ברמה של 1.104 דולר ליורו.

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שיבושים נרחבים בתחבורה הציבורית עקב המצב הביטחוני

עקב המצב הביטחוני, הופסקה באופן זמני תנועת הרכבות בקטע שבין אשקלון לבאר שבע, ותחנות שדרות, נתיבות ואופקים סגורות לשירות

רכבות בקו הנגב המערבי (רעננה-באר שבע), מתחילות ומסיימות את נסיעתן מצפון בתחנת אשקלון

נוסעים מ/אל באר שבע יעשו שימוש בקו המזרחי, העובר דרך תחנות לוד, להבים-רהט וקרית גת.

כל הקווים למכללת אחוה וספיר מבוטלים. כך גם כל קווי התלמידים באשדוד אשקלון ובאר שבעכל הקווים שעוברים דרך צומת יד מרדכי משנים מסלולם ונוסעים דרך צומת גבעתי.

עדכונים חיים באתר הארץ

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

בוטלו הלימודים בגוש דן ובדרום

כמיליון תלמידים וכ-80 אלף מורים לא הגיעו הבוקר לבתי הספר. הלימודים בכל מוסדות החינוך בגוש דן וביישובי הדרום בוטלו היום בעקבות ההתנקשות בחייו של בהא אבו אל-עטא, בכיר בג'יהאד האיסלאמי. פיקוד העורף הורה לבטל את הלימודים, ולא לפתוח מקומות עבודה שאינם חיוניים. משעות הבוקר הופעלו אזעקות מגוש דן ודרומה.

לפי הודעת פיקוד העורף, בוטלו הלימודים באזורי ההתרעה: דן, שפלה, המועצה האזורית דרום השרון, ירקון, לכיש, מרכז הנגב, עוטף עזה, מערב הנגב ומערב לכיש. גם עיריית מודיעין הודיעה כי לא יתקיימו לימודים במסגרות החינוך בעיר. האוניברסיטה העברית הודיעה על ביטול הלימודים בפקולטה לחקלאות ברחובות, וכן כל עבודה אחרת בתחום הקמפוס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker