נתניהו: "התקציב מלווה ברפורמות חשובות למדינת ישראל"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדכונים

זהבה גלאון: "זהו תקציב של קואליציית סחטנות ומקורביזם"

יו"ר ש"ס, שר הפריפריה והנגב והגליל, אריה דרעי, אמר בישיבת הסיעה היום (ב') כי "הצלחנו לקיים את ההבטחות שנתנו ערב הבחירות לציבור ה'שקופים' והאוכלוסיות המוחלשות. העלנו את קצבאות הילדים. העלנו את שכר המינימום לרמת 28 שקל לשעה ונגיע גם ל-30 שקל לשעה.

"דאגנו לאוכלוסיית הדיור הציבורי והכנסנו 700 מיליון שקל בתקציב לרכישת דירות במקומות הטובים בארץ. לחמנו עבור הטבת מע"מ 0 על תחבורה ציבורית (אוטובוסים ורכבות) לכלל האוכלוסייה, ומע"מ 0% בחשבונות מים וחשמל למעוטי יכולת".

דרעי סיכם כי "היה מאבק קשה. אני מכבד את אלה שחלקו על דעתנו. אני שמח מאוד שהממשלה הזאת משדרת שהסכמים מקיימים".

זהבה גלאוןצילום: תומר אפלבאום

יו"ר מרצ ח"כ זהבה גלאון אמרה כי "זהו תקציב של קואליציית סחטנות ומקורביזם. ממשלת נתניהו מקדמת אוליגרכיה של בעלי ההון וטייקוני הגז ומוכרת לציבור אשליות ריקות שגובלות בהונאה. הממשלה הזו מנהלת את התקציב באפס אחריות כלפי הציבור ובאפס כבוד להליך הדמוקרטי התקין". 

ח"כ גלאון הוסיפה כי "הממשלה קיצצה קיצוץ רוחבי בגובה 600 מיליון שקל, בנוסף לקיצוץ הרוחבי האדיר שכבר כלול בתקציב הזה:  מהחינוך, מהרווחה, מהמשטרה, מההשכלה הגבוהה, מהבריאות. ובשביל מה? בשביל להעביר עוד כסף לעמותות של מקורבים ולרפד עוד את המגזרים הכי מרופדים במדינה.

"לא הספיק למפלגות החרדיות ולבית היהודי שהתקציב המקורי כולל כמעט מיליארד שקל של שוחד פוליטי שכל מטרתו לשמר את הקואליציה החלשה והמפוררת הזאת. אם אפשר לסחוט עוד, למה לא?".

גלאון מוסיפה: "משרד האוצר וראש הממשלה מנהלים את תקציב המדינה כאילו היה הקופה הפרטית שלהם – נותנים ולוקחים לפי שיקולים פוליטיים ולא לפי הצרכים האמיתיים של אזרחי ישראל. הקיצוצים והתוספות של הרגע האחרון מצביעים על היעדר מנהיגות ועושים צחוק מעבודת הכנסת ומהציבור.

"יש הבדל בין מי שנלחם על הטבות לשכבות המוחלשות או על תוספות למטרות חברתיות, לבין ההטבות הפרועות האלה שכל מטרתן היא לעשות הון פוליטי על חשבון משלמי המסים. יש הבדל בין משא ומתן ענייני על התקציב לבין מתן שוחד פוליטי לקבוצות אינטרס".

"שר האוצר מדבר איתנו על תקציב חברתי. תקציב חברתי היה נותן מענה אמיתי ועמוק לדברים שמאיימים על כלכלת ישראל ועל חייהם של האזרחים: הפערים החברתיים העצומים ומימדי העוני המפלצתיים, יוקר המחיה, הצמיחה הנמוכה, מעמד המגזר הערבי, מצוקת הדיור, שחיקת השירותים החברתיים".

גלאון קראה לחברי הכנסת שלא להצביע בעד התקציב: "אל תרימו את היד בעד התקציב הזה, שמחלק את הכסף שהציבור עבד כל כך קשה בשבילו לקבוצות אינטרסים ולסקטורים צרים, תקציב שלא יגדיל את הצמיחה, לא יקטין את אי השוויון ולא יקדם אותנו צעד אחד לפתרון הבעיות הגדולות של המשק ולפתרון הבעיות הקשות, היומיומיות, של אזרחי המדינה".

משה כחלון: נפעל להרחבת הממשלה. הגיע הזמן ששותפות נוספות ייכנסו

שר האוצר משה כחלון אמר היום (ב') בכנסת כי "למרות שאנחנו נמצאים בקואליציה צרה של 61, שהיא משימה כמעט בלתי אפשרית, הצלחנו להעביר את חוק התקציב וחוק ההסדרים בהצלחה גדולה. יש לנו כלכלה חזקה ואנחנו שומרים עליה ומטפחים אותה. אנחנו רוצים כלכלה חזקה, חברה בריאה עם צבא חזק".

"הגענו להסכם היסטורי עם מערכת הביטחון והצבא. הסכם שכולל התייעלות גדולה לצד התעצמות ותקציב רב שנתי. התופעה הזאת שקציני צה"ל צריכים לחזר על פתחם של הפוליטיקאים כדאי לקבל עוד תקציב, או שמא ייפסקו האימונים – התופעה הזאת נעלמה ולא תהיה יותר".

משה כחלוןצילום: מיכל פתאל

העלנו את שכר חיילי החובה ב-50%. אני חושב שזה לא מספיק ושהם ראויים ליותר. סיימנו גם את משבר הנגדים בצה"ל, נושא שהוזנח במשך שנים רבות. העלנו גם ב-10,000 שקל בחודש את השכר של השוטרים בבירה, שהפכו להיות בחזית המאבק בטרור".

כחלון הוסיף כי "הצלחנו ליישם בתקציב הזה תוך חצי שנה רפורמות שמדברים עליהן כבר עשרות שנים אבל משום מה הן לא קרו. בימים הקרובים נודיע על הפרדת כרטיסי האשראי מהבנקים. דבר שדיברו עליו המון שנים ונכניס את המוסדיים לשוק האשראי. הוספנו 580 מיליון שקל לקצבאות הקשישים. התעקשנו ששינסקי יעבור כמו שהוא, והוא עבר. ללא הנחות נוספות וללא הקלות".

לדבריו, "אנחנו בעיצומו של מאבק למנוע את המיזוג של גולן טלקום וסלקום. גולן קיבל תדרים מהמדינה בחינם בשביל לתת שירות ולא בשביל לעשות סיבוב של חצי מיליארד שקל על האזרחים. אנחנו נאבק בכל כוחנו שגולן תישאר כמנוע תחרותי במשק התקשורת. התקציב הזה תוקף חזיתית את המונופולים ויוקר המחיה".

עוד אמר כי נפעל מהשבוע הבא להרחבת הממשלה, הגיע הזמן ששותפות נוספות ייכנסו לקואליציה ויתנו יד להמשיך ולקדם את המשק. לשבת מהצד זה בסדר, לבקר זה טוב, לכתוב זה נחמד אבל צריך לעשות בכוחות משותפים. העם בישראל בשעות האלה רוצה לראות את המנהיגים שלו מאוחדים. אנחנו נהיה החלוצים בכדי לקדם ממשלת אחדות".

נתניהו: "התקציב מלווה ברפורמות חשובות למדינת ישראל"

"תקציב המדינה הוא טוב ואחראי הוא שומר על מסגרת מקרו כלכלית לכלכלת ישראל והוא מוסיף מיליארדים לחינוך רווחה ובריאות, ומלווה ברפורמות מאוד חשובות בוועדת יוקר המחיה לקדם את כלכלת ישראל"- כך אמר בצהריים (ב') ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בישיבת סיעת הליכוד.

לדבריו, "כלכלת ישראל היא כלכלה מאוד חזקה ואיתנה ובולטת מול כלכלות העולם".

עוד אמר כי "חרף ההסתייגויות של האופוזיציה, 32 אלף במספר, אנחנו נעביר השבוע תקציב. הפעולה של הקואליציה עד עתה בהצעת התקציב הזאת מקדמת את כלכלת ישראל. נדרשת מאיתנו משמעת של 24 שעות. הוכחנו שאנחנו טובים במשמעת. הפער הקטן הוא הקובע, ואנחנו נשמור עליו".

בהסכמה בין הקואליציה לאופוזיציה הוחלט שהדיון יימשך היום עד שעה 20:00 , מחר  (משעה 10 ועד 20:00), ומחרתיים (ד') בלילה יערכו ההצבעות על חוקי התקציב וההסדרים בקריאה השנייה והשלישית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker