עיתונאי TheMarker לשעבר מוטי בסוק מת בגיל 78

בסוק, שהיה במשך יותר מ-20 שנה כתב ב-TheMarker וב"הארץ", התבלט בניתוחים של תקציב הביטחון והעלויות של מפעל ההתנחלות ■ ב-2009 זכה בפרס הישראלי לתקשורת כלכלית איכותית מטעם האגודה לזכות הציבור לדעת

TheMarker
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מוטי בסוק
מוטי בסוקצילום: דניאל בר-און/ג'יני
TheMarker

מוטי בסוק, שהיה במשך יותר מ-20 שנה כתב ב-TheMarker וב"הארץ", מת היום (ב') בגיל 78 לאחר מחלה קשה. בסוק סיקר את ענייני משרד האוצר ומקרו־כלכלה, והתבלט בניתוחים של תקציב הביטחון והעלויות של מפעל ההתנחלות.

בסוק הותיר אחריו את רעייתו מאירה, שני ילדים וארבעה נכדים. הלווייתו תיערך מחר ב-14:00 בבית העלמין גבעת שאול בירושלים.

הוא נולד בירושלים והתגורר בה, ושימש במשך כ-20 שנה מורה לפיזיקה וכימיה בתיכון רנה קסין בבירה. אהבתו של בסוק לעיתונות ולספורט משכה אותו לתפקיד כתב ביומון "חדשות הספורט", ואחר כך ככתב מדיני ופוליטי ב"על המשמר" וב"דבר". ב-1996 מונה לכתב כלכלי ב"הארץ", והוא פירסם את כתבותיו ב-TheMarker מתחילת צאתו לאור כעיתון. "הוא היה מאבני היסוד של המערכת, בזכות כישרון, חריצות, אינספור סקופים, שליטה אבסולוטית בנתונים וזיכרון מדהים", סיפר עליו סמי פרץ, פרשן TheMarker, עם פרישתו של בסוק לגמלאות ב-2017.

מוטי בסוק מקבל פרס לתקשורת איכותיתצילום: מוטי קמחי

ב-2009 זכה בסוק בפרס הישראלי לתקשורת כלכלית איכותית מטעם האגודה לזכות הציבור לדעת. "כתיבתו מצטיינת בבהירות, יסודיות ומקצועיות מהמעלה הראשונה", נכתב אז בנימוקי ועדת הפרס. "הוא מקפיד לדווח על נושאים כהווייתם, בלי לערב את דעותיו האישיות. הוא מנתח את נושאי הסיקור באופן מעמיק ובכך מעשיר ומחכים את הקורא".

בסוק גם חיבר ספרים, שבהם הביא לידי ביטוי את בקיאותו הרבה בספורט. "תולדות משחקי הגביע העולמי בכדורגל" פורסם כבר לקראת מונדיאל 1978, והמהדורה האחרונה שלו עודכנה לקראת מונדיאל 2018. "המשחקים האולימפיים" סקר את תולדות האולימפיאדות בעידן המודרני, ועודכן לקראת משחקי טוקיו ב-2021. בספר "סמים וספורט" בחן בסוק את השימוש בחומרים אסורים בספורט תחרותי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ראש הממשלה בנימין נתניהו. "זה ש'הכל שפיט' זה חסם לעסקים, שלא קיים בשום מקום בעולם המערבי"

הבנקים מאותתים לנתניהו: "ניצנים של משיכת פקדונות, ולא רק בהיי-טק"

שמעון ריקלין, אראל סגל, ינון מגל, יעקב ברדוגו, מגי טביבי

לא היה דבר כזה: עם מאות מיליוני שקלים, הערוץ הזה מאיים לשנות את המפה הפוליטית בישראל