"אני משכיר מקומות לנופש בחניון של הבניין שלנו, יש ברז מים ושירותים במקלט"

מה לעשות עם הצעת מחיר שמקבלים מהמוסך, למה מורים בורחים מהמערכת, והאם פירות וירקות באמת הופכים אותנו לבריאים יותר ■ הטוקבקים הנבחרים של השבוע באתר TheMarker

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חניון בניין. "בלי מקלחת ובחום הישראלי בלי מזגן?"
חניון בניין. "בלי מקלחת ובחום הישראלי בלי מזגן?"צילום: עופר וקנין

תגובות לכתבה: "עובדים צעירים שעוד לא חוו עבודה במשרד לא יודעים מה הם מפסידים"

>> אפרת

מסכימה מאוד עם הכתבה, הדבר העיקרי הוא למצוא חברים. אני מצאתי את בן הזוג הראשון שלי בעבודה ובהתחלה אפילו שכבנו במשרד בלילה כי לא היה לנו מקום אחר...

>> אחת שעבדה קשה מדי כנראה

מה תעשה אישה שעובדת מהבית ולא תוכל לפגוש חברות שיסבירו לה איך תכיר את הגבר שהיא צריכה להתחתן איתו. אמרה אף אישה אף פעם.

הרי זה כל עולמנו הנשים. אנחנו הולכות לעבודה רק בשביל חברות שייתנו לנו ייעוץ עם מי להתחתן ואיך לזהות את גבר החלומות. מזל שעל אף שאני עובדת מהבית, אני מסוגלת להכיר חברות גם בעוד מסגרות. אחרת, איך אדע להתחתן נכון? מחכה לכתבה על למה גברים צריכים לעבוד מהמשרד כדי לקבל יעוץ איך להתחתן עם האישה המושלמת.

"עובדים צעירים שעוד לא חוו עבודה במשרד לא יודעים מה הם מפסידים"צילום: אייל טואג

תגובה לכתבה: 200 שקל ללילה, למשפחה: אפשר לצאת לחופשת קיץ בלי לקחת הלוואה יקרה

>> יולי אוגוסט באוהל
בלי מקלחת ובחום הישראלי בלי מזגן? אני משכיר מקומות בחניון של הבניין שלנו, יש ברז מים ושירותים במקלט.

החלפת בתים? פעם אחת תגיע משפחה מהגיהנום ואתם כבר תשלמו בריבית דריבית, ולפי עדויות בעלי הצימרים, המשפחות האלה יותר מנפוצות.
ועכשיו לדובדבן שבקצפת, טינופת בכל מקום, חיתולים ומגבונים משומשים צפים בכל שלולית ומקווה מים וכמובן גם על האדמה, כלים חד-פעמיים בכמויות ליד בקבוקי שתייה, ותחבורה ציבורית? לא רלוונטית בימי חול ובלתי קיימת ביום החופשי של האנשים העובדים. תעשו לעצמכם טובה, אם אתם רוצים ליהנות מחופשה תחסכו עוד קצת וסעו למדינה נורמלית, עם מחירים שפויים ניקיון סביר וכו'.

תגובות לכתבה: "יש כאלה ששואלים אם יש מזגן במוסך": ענף הרכב מתמודד עם מחסור בעובדים

>> איזי
בכל טיפול תקופתי אני מוחק חצי ממה שהמוסך (מוסך מרכזי) רוצה לבצע וחוסך חצי מהחשבון. מזל שאני טכנאי רכב בעברי.

מוסך. "תקרת השכר נמוכה מאוד והקולגות שלך הם בעיקר אנשים שאין להם ברירה אלא לעבוד במוסך"צילום: Worayuth Kamonsuwan/iStockphoto

>> המהנדס המכונאי במיל'
עבדתי בעבר במוסכים. זו עבודה מאתגרת ומספקת מאוד, והמשכתי בה תוך כדי לימודי הנדסה, אבל תקרת השכר נמוכה מאוד והקולגות שלך הם בעיקר אנשים שאין להם ברירה אלא לעבוד במוסך... וככה, גם אני כמו רבים אחרים עזבתי את הענף במקום לנצל את ההשכלה הרלוונטית: אין עובדים איכותיים ולכן עובדים איכותיים לא נשארים.

במובן הזה יש כאן לולאה שרק המדינה תוכל לשבור - הרגולציה והלחץ מארגון המוסכים חונקים היווצרות של תרבות מוטורית (לי כמהנדס מותר לאשר מנוף אבל רק למוסך מותר להחליף שמן...). השקעה של המדינה בתרבות מוטורית - ממשרד הספורט, דרך המשרד להגנת הסביבה שיאפשר מחזור שמן רכב באופן ידידותי יותר ועד למשרד התחבורה שיאפשר אפיקים נוספים לשינויים ברכב וייבוא חלפים שיפתח את שוק האפטר-מרקט, וכמובן משרד החינוך שיעודד גם לימודי מכונאות ולא רק תכנות - כל אלה יובילו לצעירים שהרכב הוא התחביב (החוקי) שלהם, וזה יהיה אך טבעי שהם "יזלגו" לענף. וזה לפני שהתייחסתי לכל נושא החישמול שהוא עולם ומלואו בפני עצמו.

תגובה לכתבה: השופטת קבעה שאי־אפשר לפתוח "גולדה" בבניין המשותף בבבלי – אבל מה כן?

>> תל אביבי
"התמזל מזלי" לגור ליד בתי עסק שמוכרים אוכל. הריח הוא המטרד הכי שולי. המטרדים המשמעותיים הם:
1. מוזיקה
2. לקוחות שיושבים בחוץ וצועקים בקולי קולות
3. לקוחות שחוסמים את הכניסה לחניון של הבניין כי הם "רק עוצרים לשנייה לקנות קפה"
4. ניקיונות לאחר הסגירה- כולל גרירת כיסאות והזזה של שקיות מלאות בבקבוקי זכוכית
5. שקיות וקרטונים שמוצאים את עצמם בחניון הבניין בכל פעם כשיש קצת רוח

תגובה לכתבה: "לבזות ולהשפיל": הסמנכ"ל השמיץ בכנס עובדים את העובד שפוטר - והחברה תשלם פיצוי

>> האיש הקטן
התגנב לחניון הבכירים. פעם אכלתי בחדר אוכל קצינים. היה אותו אוכל, אבל החיילים שהגישו שם את המזון היו ממין נקבה. לפעמים היתרונות של הבכירים קטנים ממה שהם נראים מבחוץ.

תגובה לכתבה: נכנסתי לבידוד וניסיתי לעשות סידורים מהבית. כך הבנתי איפה נגמרת אומת הסטארט־אפ

>> הלכת רחוק
הזמנתי העתקי תעודות לידה של הצאצאים. באתר היה כתוב שזה מגיע תוך 7-5 ימי עבודה. זה היה ביוני, התעודות הגיעו אתמול. אין כאן איזה טכנולוגיה או דיגיטליזציה מסובכים, בסך הכל נייר מוכן מראש שמכניסים למדפסת לייזר משרדית סטנדרטית, שלוש דקות אם זו הפעם הראשונה שלך עם מדפסת. מנגד, ממפקד האוכלוסין כן הצליחו להציק חמש פעמים ביום עד שנקברתי ומילאתי (רק שיעזבו אותי כבר), ואפילו שלחו לי שובר דיגיטלי על המאמץ חמש דקות אחרי שסיימתי. כשהמדינה רוצה היא יודעת להיות דיגיטלית ולמצוא את כולנו. גם הבנקים. זה לא הכסף, לא התיאום ולא נעליים - אנחנו והשירות שאנחנו מקבלים זה פשוט לא מעניין.

תגובה לכתבה: ביהמ"ש אישר: רק הורים לילדים עד גיל 18 יוכלו לקנות בית ברמות

>> אכלו לי שתו לי
למה אם אני רווק כי אני מכוער אסור לי לגור איפה שאני רוצה? אולי יש לנו בעיות פוריות ופשוט לא הולך? בוא פשוט נרחיב את זה ונגיד שבישראל יהיה אסור לקנות דירה אם אין לך ילד.

תלמידים בדרך לבית הספר. "העומס הוא אדיר. הכיתות ענקיות וצפופות"צילום: הדס פרוש

תגובה לכתבה: האוצר הציע למורים 10,000 שקל למחנכות ומענקי התמדה. הסתדרות המורים מתנגדת

>> מורה צעיר
השכר הוא חשוב, שלא תבינו, אבל לא בגללו אנחנו בורחים מהמערכת. אני מלמד חמש כיתות, אחת מהן כיתת חינוך. כמות התלמידים שיש לי בכל רגע נתון? 40 תלמידים לכיתה, כלומר 200 תלמידים. אני רואה כל כיתה כזו 5 שעות בשבוע (היקף משרה = 106%).

בחמש שעות שבועיות יש 300 דקות. חישוב פשוט מראה שאם מורה יתן לכל תלמיד לדבר בכיתה, יש 7.5 דקות שבועיות לכל תלמיד. זהו? ככה אני אמור להתרשם מהידע שלו? לדעת מה חסר לו? במה הוא צריך חיזוק? איך מורה אמור להצליח להגיע לתלמיד, להיות אדם משמעותי בחייו, להכיר אותו, כשהוא מלמד כל כך הרבה תלמידים, כל כך מעט שעות בשבוע? איך מורה אמור לתת משוב רציני ל-200 מבחנים ול-200 עבודות, כל חודש וחצי? וזה עוד לפני שהכנסנו למשוואה את הודעות הוואטסאפ והמשו"ב, ואת ההורים שפונים בשעות לא שעות.

העומס הוא אדיר. הכיתות ענקיות וצפופות. בשל כך ניהול שיעור הוא משימה כמעט בלתי אפשרית. זו הסיבה שמורים צעירים בורחים. גם בגלל השכר, אבל בעיקר בגלל הקושי האדיר. ובזה? אף אחד לא מתעניין.

פירות וירקות. "50 שנה שלא נגעתי בירק, בפירות בקוש. ועדיין בדיקות הדם שלי מגיעות בלי שום בעיות"צילום: Adisa / shutterstock

תגובה לכתבה: בחודשים האחרונים אני אוכלת רק מזון בריא — וכל הקונספציות קרסו

>> צאו לי מהצלחת
נמאס כבר. כל ה"אוכלים בריא" - תאכלו מה שאתם רוצים. תספרו לעצמכם מה שאתם רוצים. אבל תצאו לי מהצלחת. כן. זו דעה שלא מקובלת בקרב נאורים שכמוכם. אבל 50 שנה אני שומע את ההטפות שלכם. 50 שנה שלא נגעתי בירק, בפירות בקושי. ואם באמת הייתם יודעים מה אני אוכל כל חיי, לפי כל הנתונים שלכם הייתי אמור למות מצפדינה תוך שבועיים. ועדיין בדיקות הדם שלי מגיעות בלי שום בעיות. אני בכושר לא רע ובריא.

אבל כמובן שאתם לא. כי קראתם עשרות מאמרים שהם סיכומים של מאמרים שהם סיכומים של ניסויים שממצאיהם עוותו. חוזרים על טיעונים לא נכונים רק כי הם נשמעים הגיוניים. מתעלמים מעובדות שלא תואמות את התיאוריות שלכם. והכי גרוע, אתם לא מוכנים לקבל שאנשים עושים את הבחירות שלהם למרות שקיימת "מודעות". מי בככל רוצה לחיות יותר מ 100 שנה עם הדרך היחידה לחיות היא הדרך שלהם. ממה אוכלים, מתי ישנים כמה מתעמלים. כן אני יודע איך מחקר מדעי עובד ושלא מסיקים מסקנות לפי מקרה פרטי. אבל מה לעשות שהגוף שלנו שונה מאחד לשני. והתזונה המתאימה לכל אחד גם שונה.

תגובות לכתבה: "פיטרו אותי. במשך חצי שנה הלכתי כל יום לחדר כושר, לסרטים ושתיתי קפה. עדיף על לעבוד"

>> שטויות במיץ עגבניות
"המעבר מכפור המזגן לחום שבחוץ זה מה שיוצר את הקושי בהתמודדות עם החום"??

בקיץ האחרון הייתי מובטל בבית ללא מזגן למשך ארבעה חודשים. היה סיוט. כל יום שלוש מקלחות בשביל לשטוף את שכבת הזיעה ולהפסיק להיות דביק.

יכול להיות שאצלך זה אחרת, אבל אל תבלבל את השכל שזה מה שנכון לכולם. בלי מזגן אני לא מסוגל לחיות בקיץ.

>> תגובה לתגובה

המבנה
תלוי איך הדירה בנויה, כיווני אוויר ורוח. כשגרנו בדירת שיכון ישנה שבנו בישראל בשנות ה-50, איכשהו לא היה צריך מזגן, וכשפתחנו את החלונות היה אוורור טוב בדירה. אחר כך כשעברנו לדירה חדשה במרכז העיר, חוץ מזה שהחדרים היו הרבה יותר קטנים, הדירה היתה כמו כבשן ובקיץ היה צריך מזגן 24 שעות.

תגובה לכתבה: "אנחנו לא מאפשרים לילדים להצליח": המורה שמובילה את גישת החינוך החמה בעולם

>> מזכיר לי את החינוך האנטרופוסופי
אני מורה כבר 18 שנה, לימדתי 10 שנים בכיתות למחוננים ובעלי יכולת למידה גבוהה. לפני כמה שנים הייתי בראיון בבית ספר לחינוך אנטרופוסופי וביקשתי לבקר בכיתות לפני שאקבל החלטה האם לקחת את המשרה. נכנסתי לכיתה ו' ודיברתי עם כמה ילדים - חשכו עיניי.. אין להם מושג מכלום ושום דבר. בקושי חשבון הם יודעים, שלא לדבר על אנגלית. אני לימדתי ילדים בכיתה ה' שיעורי פיזיקה של כיתה ט'.. הייתי בהלם.

סניף סטארבקס בסן פרנסיסקו. "העדפתי להעביר שעה בסטארבקס, ולא להתייבש ברכב"צילום: Justin Sullivan / Getty Images /

תגובה לכתבה: "עברתי למדריד ונפטרתי מהרכב - אני מקווה להמשיך כך כל חיי": האם באמת אפשר להסתדר בלי מכונית?

>> רון-ד
הגעתי לסין לפני שנים, כדי לפתוח משרד. הוצמד לי רכב שרד מפואר+נהג.
הייתי מבלה כשעה וחצי ברכב המפואר בתוך פקקים עד למשרד שממוקם באחד המגדלים בעיר. עד שגיליתי שרכבת תחתית עם תחנה שממוקמת 500 מטר מהבית, כולל החלפת רכבת, עושה את הנסיעה הזו ב-15 דקות, כשאני מגיע ישירות לבניין. פחות נוח מרכב שרד, לפעמים אין כסא לשבת, אבל העדפתי להעביר שעה בסטארבקס, ולא להתייבש ברכב.

כנ"ל לגבי נסיעות בינעירוניות קצרות עד 200 ק"מ - העדפתי רכבת על רכב.
כנ"ל לגבי נסיעות ארוכות (500 ק"מ ויותר) - העדפתי רכבת מהירה 300 קמ"ש ומעלה על מטוס אם האופציה קיימת.
הנהג בוס המיובש הפך להיות לשירות מועיל למשרד ולא עבורי.

תגובה לכתבה: במשמרת של נתניהו: כך הינדס דרעי את ההנחות בארנונה לטובת החרדים

>> מני
כשהתחתנתי קראתי בטעות כתבה על סיוע בשכר דירה. בכלל לא ידעתי שיש דבר כזה אבל צויין שם שהנושא שמשפיע ביותר על הניקוד והזכאות הוא נישואים ומספר האחים. כן, מספר האחים של בני הזוג הנשואים. היות ולאשתי ולי יש במקרה חמישה אחים לכל אחד הלכתי להגיש. כל הממתינים בתור, בלי יוצא מן הכלל, היו חרדים. גם הפקידה היתה חרדית ותהתה איך שמעתי על זה והגעתי לשם. כמה מסמכים וטופס - וקיבלתי סיוע. מעולם לא נתקלתי ביעילות כזו של המדינה בטיפול באזרח. די ברור היה לי בזמנו, לפני 25 שנה, שהסיוע הזה מהונדס. אגב, לא היינו בכלל צריכים את הסיוע הזה אבל היינו זכאים. בקופת הגמל שבה הופקד הכסף בזמנו יש כיום כמעט 200 אלף שקל בלי שעשיתי כלום - חיסכון נהדר לילדים. זאת הנדסה במיטבה.

תגובות לכתבה: יפנית או גרמנית, מיני או משפחתית: אילו מכוניות שורדות הכי הרבה זמן על הכביש?

>> אילן שם זמני
קורולה 1999, יד ראשונה. היא והילד חוגגים יומולדת יחד...
טסט כל חצי שנה, אישור בלמים+רכב מיושן - אבל שווה את זה.
איך אמר לי בחור שעבד במכון טסטים לאחר שהרכב נכשל בבדיקת מזהמים? "תן פעמיים פול גז לפני הבדיקה, זה ינקה את מערכת הפליטה. זו טויוטה ..."

>> אשתו
למסירה: רנו סניק 2005, מנוע 2000.
נחה בחניה כבר שלוש שנים עקב קבלת רכב חברה.
השאירו פרטים.
אילן, כן. זאת אשתך

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

טיבינגן גרמניה

ברוכים הבאים לעיר שבה המהירות המקסימלית היא 7 קמ"ש

עבודה ניידת חוף הים

"אני לא קובעת פגישות בזמן השקיעה, גם אם זה אומר להפסיד עשרות אלפי שקלים בחודש"