"בחתימה ה-HR היתה מאוד מופתעת: איך לא אמרת כלום כל הראיון על זה שאת נשואה?"

למה יקימו חדר בריחה בכלא גלבוע, ומה עושים אם מגלים שלעובד שלך יש עבודה נוספת? ■ הטוקבקים הנבחרים של השבוע באתר TheMarker

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עובדות
"אישה שכותבת מצב משפחתי אומרת למעסיק - אני לא מסתירה ממך דבר"צילום: Harbucks/Getty Images/iStockphot

"נשואה עם שלושה ילדים מפרדס חנה": למה נשים מכניסות פרטים אישיים לקורות החיים?

נשים נוטות לנדב מיוזמתן מידע אישי בקורות החיים ובראיונות עבודה, בעוד גברים מבליטים פרטים מקצועיים בלבד ■ למה זה קורה, ואיך זה משפיע בסופו של דבר על תלוש השכר?

>> יובי אבובי

אני גבר עובד בהיי-טק ובכל ראיון יש שלב בו אומרים ספר על עצמך ואני מספר איפה אני גר וכמה ילדים יש לי, זה לא סוד מדינה. לא חושב שזה פגם בתנאים.

תגובה לתגובה >> בדיוק

בראיון עצמו. לא בקורות חיים

נכון שאתה לא כותב בקורות החיים "אני נשוי אבא ל-2 ילדים וגם חתול גר בטימבקטו? בן 60"

>> אישה

ואולי הפוך? גבר אינו כותב מצב משפחתי משתי סיבות אפשריות:

1. הוא דוש שהמשפחה לא חשובה בעיניו

2. הוא מנסה להציג מצג שווא

אישה שכותבת מצב משפחתי אומרת למעסיק - אני לא מסתירה ממך דבר.

הייתי מעדיפה עובד/ת שלא מסתיר/ה עובדת יסוד כזו

תגובה לתגובה >> בדיוק

אישה

מה עובדת יסוד כזו?

מה אכפת לך אם היא מגדלת ילדים או כלבים?

כנראה שאתה מעסיק מפלה

>> מהנדסת

אמנם אין לי ילדים עדיין, אבל בחרתי לא לרשום בקורות החיים מצב משפחתי וגם בראיון לא להציג אותו כלל. היתה הרגשה של אולי הסתרה של פרט חשוב, אבל למה זה חשוב בעצם? בחתימה ה-HR היתה מאוד מופתעת, איך לא אמרת כלום כל הראיון שאת נשואה?

למה שאגיד? אנחנו נשות מקצוע. חוץ מזה שלכו תדעו מי יפלה ויאמר, בחורה צעירה ונשואה, חופשות הלידה עלינו, לא מעוניינים. למה להיכנס לפינה הזו בכלל. עם כל הגאווה בבעלי המדהים הוא לא פרט מקצועי רלוונטי.

"הלם לראות את השכר המעליב הזה. אני מרוויחה חמישית ממה שהרווחתי פעם"

מיה בנגל חיה ונשמה פוליטיקה ■ העוזרת הפרלמנטרית שנהפכה לפרשנית ומגישה בכירה, עובדת כיום כמורה בתיכון ■ מה גרם לה לעזוב את עולם הפוליטיקה והתקשורת, ואיך היא מקווה שהתלמידים שלה ישנו את כללי המשחק?

>> המתבוננת

מאיה, סתם קראתי את הכתבה ועלה מתוכה איזה ויתור על האלמנט שלך, גם אלימות, ייצריות ותאוות כוח צריכים להתממש בחיי המעשה והנפש שזקוקה להם, ועבודה היא סובלימציה טובה לזה. אל תוותרי על עצמך ככה...

תגובה לתגובה >> א"ה

כסף כבוד וכוח - שלושת הכפים, כפי שכינה את ערכיו השר מהליכוד, הם הבל הבלים, וככל שמתבגרים מבינים שהחיים קצרים מדי, וכדאי להקדיש אתם למה שחשוב באמת, כמו חינוך הדור הבא.

>> יונתן וו

ממש עצוב שהרבה יותר קל להראות את הטוסיק באינסטגרם מאשר להשקיע שנים בלימודים ובסוף להרוויח בחודש שליש ממה שאיזה משפיען רשת קשקשן עילג מקבל כדי לקדם משקה אנרגיה מזיק.

גוגל מאיימת: עובדים שלא יתחסנו עלולים להיות מפוטרים

במזכר שהפיצה החברה בקרב עובדיה היא דרשה מהם להעלות לאתר אישור שמוכיח כי התחסנו, או אישור לפטור מסיבות רפואיות או דתיות ■ עובד שלא יעשה זאת עד אמצע ינואר צפוי לצאת לחופשה - ולאחר מכן לאבד את משרתו

>> עכברי גלאד

יאיי גוגל! החברה שעוקבת אחרי כל צעד שלכם ומוכרת את המידע למפרסמים החליטה לפעול לטובת האנושות - על ידי פלישה נוספת לחיי העובדים שלה. ספר לי מי חבריך וכו׳

קמפוס גוגל בקולורדו, ארה"ב. "פלישה נוספת לחיי העובדים שלה"צילום: בלומברג

התחיל התכנון של בית הכלא הענקי בצפון; חלק מבתי הכלא שיתפנו יוסבו לתיירות

3.5 שנים אחרי הנחת אבן הפינה, אישרו במשרד האוצר תקציב לתכנון מתקן כליאה חדש ■ הקמתו תאפשר פינוי של שבעה בתי כלא מיושנים, שחלקם מימי המנדט הבריטי ■ בשטח כלא מגידו התגלה פסיפס נדיר - ובמועצה האזורית בונים על בוננזה תיירותית

>> תוכנית חסכון

בלי להשקיע הרבה! בתי הכלא בהם כלואים מחבלים, מתנהלים כבר היום כאתרי תיירות...

>> 2222

בכלא גלבוע שיפונה יהיה, לרווחת המתיירים, חדר בריחה

הסיפור הלא ייאמן על ההיי־טקיסט שתלוש שכר אחד פשוט לא הספיק לו

סיפורו של עובד ההיי־טק שהועסק בכמה משרות מלאות, בלי שאף מעסיק יודע על רעהו, ואיים לתבוע אותם כשהסיפור התפוצץ - צריך להדליק נורות אזהרה בקרב מעסיקים בעידן של עבודה מרחוק

>> שמתי לב

שנאת היי-טקיסטים היא טרנד, לא סתם ארץ נהדרת התחילו במערכון הקבוע. המשכורות רחוקות מלהיות 40K בממוצע כמו שנהוג לחשוב (בעיקר על ידי אנשים שלא טורחים לקרוא טבלאות שכר), ולבדוק מה אחוז המועסקים בפועל בכל קטגוריה.

במקום להתרכז במשכורות השופטים (גבוהות בהרבה ממשכורת של היי-טקיסט ממוצע), חברי הכנסת, ומגזרים שונים שיוצאים בגיל 40 לפנסיה על חשבון כולנו, למי נטפלים? למי שקרעו ת'תחת בתואר קשה ועבודה קשה. זו האוכלוסייה שבזכותה אפשר לשלם פה לכל ה"גנרלים" שבזכותם יש פה "ביטחון" אעלק, ביטחון שאי אפשר היה לשלם עליו בלי אוכלוסייה משכילה שמביאה לכאן השקעות זרות. לפעמים עדיף להודות בקנאה, במקום להמיר אותה לשנאה.

>> שילטון-עיתון

שימו לב מה קורה כרגע, גם בישראל וגם בעולם. מתחיל קמפיין מתוזמן היטב שמטרתו להחזיר אותנו למשרדים.

לא כי יש בזה צורך אמיתי, כבר שנתיים שאנשים עובדים מהבית וחברות ענק עושות יותר כסף מאי פעם אלא בגלל שיש צורך להניע מחדש את כל המערכת שמוזנת ממרכזי עבודה ומרכזי ערים ונסיעות לצורך עסקים. בנייני משרדים שעומדים נטושים, מלונות וחברות תעופה.

עבודה מהבית בריאה ויעילה יותר. למשק, לעובד ולאיכות הסביבה. חבל שעיתון הארץ משתף פעולה עם האג׳נדה.

תגובה לתגובה >> מעסיק

שילטון-עיתון

אתם תחזרו למשרד כמו ילדים טובים. עבודה מהבית זה קשקוש בלבוש.

>> מוטי

יש לי בצוות עובדת שאני חושד שהיא עובדת במשרה נוספת.

בהתחלה זה היה נורא מתסכל, אבל אני כבר לא בטוח. אם זה עובד לה, ויש לה היכולת לג׳נגל ככה, שיהיה לה לבריאות. נראה לי יותר מדי סטרסס

תגובה לתגובה >> האזרח

האם היא מספקת תמורה לשכר שאתה משלם לה? אם כן, מה אכפת לך, מה עוד היא עושה? אם לא, מה אכפת לך, מה עוד היא עושה?

המשפחות שעזבו את תל אביב לטובת בית עם גינה מספרות למה התחרטו - וחזרו לדירת 80 מ"ר בעיר היקרה בעולם

תל אביב קטפה באחרונה את התואר המפוקפק "העיר היקרה בעולם", אך מתברר שלמרות הנדל"ן היקר, חיפושי החניה והדירות הרעועות — משפחות רבות שעזבו אותה בשנים האחרונות לטובת בית מרווח בערים אחרות או ביישוב כפרי, חזרו אליה לאחר תקופה קצרה ■ ״הרגשתי שהזדקנתי בעשור, תוך שנה"

>> שושן

כל אחד עושה את החישוב שלו. אנחנו עזבנו אחרי שהילדים עזבו 300 מטר בית וגינה. לא הצטערתי יום אחד. אנחנו בתל אביב. רכב אחד ולא שלושה. חצי ארנונה. שליש הוצאות גנן ניקיון תחזוקה. את ההפרש אנחנו חוסכים או מוציאים על בילויים. עובדים במרחק אוטובוס. הים קרוב. יש כאן רק חיסרון אחד - המון קונדיטוריות מסביב. צריך אופי חזק שלא להשמין.

>> מגיב חסר חשיבות

לפני שנים מספר, עסקתי בתיקון מחשבים באזור המרכז. בכל מקום, אבק ארץ ישראל פגע במאווררים. לפעמים גם תוספת של שיערות חתולים. רק בתל אביב האבק הוא שחור ודביק. תהנו לכם בעיר הגדולה.

>> תושבת חוזרת

כתל אביבית מלידה, אחרי שגרתי בטוקיו, בייג'ין, לונדון ובפאלו אלטו החלטתי שלגור בתל אביב זה לא כזה גליק. בחזרה לארץ, לא טרחתי לחפש עבודה והחלטנו לעבור לגליל העליון, ולממן את חיינו משכ"ד שקיבלנו על הדירה התל אביבית שלנו. לקחנו דירה קטנה בקיבוץ יפהפה, עצים ירוק והכל, ומהר מאוד התגלה הברוך: בבית הספר המקומי לא פתחו ספר - הם חשבו שלרוץ אחרי לטאות זה בהחלט מספק; האנשים מסביב לא התעניינו בכלום, חוץ מאשר ביחסים בינם לבין עצמם; את הבן שלי, שדיבר אנגלית רהוטה ועברית יפה מדי - החרימו והשפילו. ברחנו משם. החלטנו לעבור לחיפה מצאנו בית באוהאוס מהמם, 150 מ"ר שטח דירה + דונם גן אורנים. אין דברים כאלו. ואפילו מצאתי עבודה באוניברסיטה של חיפה. הבן שלי נכנס לכיתת המחוננים בליאו בק. הכל נראה מבטיח. אבל אחרי שניים-שלושה מפגשים עם חברים שאספתי במהלך החיים, הבנתי עד כמה העיר שמרנית, ימנית, סגורה. אנשים שחוששים מפתיחות ושינוי, והעיר עצמה בעלת מאפיינים של פרובינציאליות לאומנית. מהר מאוד מצאתי את היתרון הגדול של חיפה:

קו רכבת מהירה לתל אביב. מהר מאד הבנו: אין ברירה. צריך לחזור לדירת 75 מטר בתל אביב. ואנחנו מאושרים, אחרי שעשינו סיבוב גדול מאד, מטוקיו ועד לגליל העליון - תל אביב היא בהחלט העיר המועדפת עלינו!

תחנת רכבת בתל אביב. "תהנו לכם בעיר הגדולה" (למצולמים אין קשר לנאמר)צילום: הדס פרוש

שירות לקוראים שרה ויאיר נתניהו: אלה המכוניות שיכולות לעניין אתכם עם עזיבתו של הנהג הצמוד

אחרי יותר מעשור, בני משפחת נתניהו ייאלצו לרכוש מכונית מכספם ולנהוג בעצמם ■ כדי להקל על המעבר - הנה אפשרויות לכמה מכוניות שיעזרו להם לצלוח את הפקקים קצת יותר בנעימים

>> גלעד ג

קצת אירוני שאחרי שהנתניהוס התעשרו ממתווה הגז הם ינהגו בטסלה.

>> חגיי

בהתחשב בגישה החסכנית של הגברת הייתי ממליץ על טרמפים. קורס קצר בהרמת האגודל, והיא מסודרת.

תגובה לתגובה >> גיאח

צריך שווייז יוסיפו את שרה. Ma ba שמאלהההה!

מתוק, שמן - וממכר: חברות המזון דאגו לכך שלא תסתפקו במשולש דוריטוס אחד

כדי שההתמכרות למזון תהיה יעילה, החברות מגבירות את מידת המתיקות או המליחות של מוצרי המזון בהדרגה ■ הן מבצעות מחקרים שלמים שילמדו אותן מהי "נקודת האושר" - מינון הסוכר המושלם, שמספיק מתוק כדי למכר, אך לא ימנע מכם לסיים הכל ■ אז מדוע אנחנו ממשיכים לאכול?

>> ניסוי בדוריטוס

אפשר להודות שדוריטוס זה מושך. אבל שני דברים: ראשית כל השוו מרכיבים לתפוציפס נטו. תראו שבדוריטוס ישנן אינסוף תוספות כימיות למיניהן. אבל עשיתי פעם ניסוי. במקום לנגוס בדוריטוס בבת אחת פשוט מצצתי אותו. אז בעצם מרגישים את החומרים הרעים שממנו הוא מורכב. במקום שנרגיש אותו בכללותו אתה מרגיש את המרכיבים וזה ממש לא נעים.

כרזת פרסומת לדוריטוס. "במקום לנגוס בדוריטוס בבת אחת פשוט מצצתי אותו"צילום: עופר וקנין

רוב גברי? הצחקתם אותן: חברות היי־טק מספרות כיצד הגיעו לאיזון מגדרי

למרות שיעור נמוך של סטודנטיות למדעי המחשב והנדסה, חברות שמחליטות לגייס הרבה נשים מוכיחות כי הדבר אפשרי ■ לשם כך דרושים מייסדים נחושים, פרקטיקות שהוכחו כיעילות ותרבות ארגונית שלא תבריח אותן: "לא חוששים לגייס נשים בהריון מתקדם"

>> מהנדס

תבדקו בחברות האלו כמה עובדים מעל גיל 45? כמה מהנדסים מעל גיל 45 יש להם? תגלו הפליה בוטה על רקע גיל.

אני מהנדס תואר שני מהטכניון (עובד רצוף כבר כמעט 30 שנה, ברוך השם לא לדאוג לי). אני והחברים שלי משכבת הגיל לא מצליחים להתקבל לסטארט-אפים, נקודה. הפליה ברורה. הגעתי פעם לראיון אצל מנהלת כוח אדם צעירה מהבת שלי שלא הבינה כלום בשום דבר. מזל שיש מרכזי פיתוח גדולים, מזל שיש אינטל, מזל שיש כמה חברות ישראליות רציניות. הפליה יש לא על רקע מגדרי אלא על רקע גיל.

>> זו אמת ברורה. למזלי לא מעוניין בחבורת המגניבולים

כשהחברה נמצאת במרכז תל אביב, לא נותנת חניה (גם בזה נתקלתי), מכריזה שהיא דוג פרנדלי (רעש, לכלוך וריח כל היום) ועושה המון "ימי כיף" שתפורים כולם לסאחים בגילאי 20–30, היא בעצם אומרת "אני לא רוצה מבוגרים". והאמת - אני גם לא רוצה דתיים. נשים, להט"ב, ערבים - סבבה. אבל בלי זקנים בבקשה או חובשי כיפה". זה לגיטימי, רק שלא יתייפיפו על האינקלוז'ן.

>> משה מ

לכל ה"סטטיסטיקאים" בתגובות, מבחינה סטטיסטית, יש 32% נשים בתארים למדעי המחשב.

האם אחת מכל שלושה מתכנתים חדשים שמתקבלים בחברה ממוצעת היא אשה?

האישה שקיבלה בית תמורת סיכה לשיער - בלי להוציא אגורה

לפני שנה וחצי יצאה דמי סקיפר בת ה-29 למסע עסקות חליפין שהתחיל בסיכה לשיער והסתיים בבית משלה ■ בדרך היא צברה צבא של מעריצים, התמודדה עם מכשולים ואכזבות ולמדה שיעור חשוב על קפיטליזם

>> וואליד

הסיכה הרבה יותר שימושית מבוטקה קטנה אי שם ליד נאשוויל בטנסי. יהיה יותר קשה להגיע מהבית הזה לעבודה שלה מאשר היה להגיע מסיכה לבית.

>> עכברי גלאד

פאק יו לקפיטליזם! עם כרטיס של אכול כפי יכולתך בצ׳יפוטלה וחשבון אינסטגרם בבעלות פייסבוק. הקפיטליזם בוכה בפינה מרוב עלבון.

>> איתיH

קצת מזכיר לי את קורותיי עם האפסנאות הצה"לית אי שם בשנות ה-90... אחד תמורת אחד קראו לזה. הדבר הכי יצירתי שעשיתי בשלוש שנים הללו.

תגובה לתגובה >> דוגו

כנ"ל, שעה לפני יציאה מהבסיס הצלחתי לזכות חייל שלי שגנבו לו ערכת כולבו עם מחסניות דפוקות (שלקחנו מהנשקייה) וקנה מאג שהתגלגל אלי.

צה"ל הוא הבזאר הטורקי בהתגלמותו.

"שלא תיזרק באיזה גדוד": כמה עולה להוריד פרופיל, לצאת מקרבי ולהגיע ל-8200? המחירון נחשף

>> ציפורניה

בני היה קצין ב-8200. לאחר שהשתחרר מקבע ניתק קשר עם היחידה, למד פיזיקה, היום הוא חוקר בכיר במכון מדעי בחו"ל. מעולם לא השתמש ברקע שלו כקצין ביחידה כדי להתקדם בחיים, להיפך - נמנע ככל האפשר מלציין שהיה קצין מודיעין. השאלה היא מה חשוב לאדם בחיים, וממה הוא מעדיף להתעלם כדי להשיג הכנסה מטורפת. בני חי משכר סביר של מדען אך שלם עם עצמו. הערת רקע, הוא גדל אמנם בתל אביב אך ללא אב ובלחץ כלכלי תמידי כי לא היתה לי הכנסה קבועה והמעט שהיה תמיד לא הספיק. שנית, מעולם לא לקח קורס הכנה ...... היחידה והצבא אכן השתנו מלפני 15 שנה, ומה שקרה עם קצין המודיעין אינו מנותק משינויים אלה.

"פתאום כל החולים מקבלים את התרופה": כך נראה הקשר בין חברות התרופות לרופאים ולבתי החולים

חייל ביחידת מודיעין בצה"ל. "בני מעולם לא השתמש ברקע שלו כקצין ביחידה כדי להתקדם"צילום: מוטי מילרוד

>> אחת שלא מאמינה

לפני כמה שנים הלכתי לרופא עור. נתן לי משחה ודרך אגב, עד היום דוחפים את המשחה לכל אחד והיא שווה אפס גדול. להפתעתי, כשקניתי את המשחה, ראיתי את הפציינט שהיה לפני, קונה את אותה המשחה שאותו רופא מהולל רשם לי. מה הסיכוי שאני והחולה הקודם הגענו על אותה בעיה? פחדתי להישאר לראות את הפציינט שנכנס אחרי, איזו משחה הוא קיבל. כפי שציינתי בכל מחלת עור, נותנים את המשחה הזו, שאינה עוזרת לאף אחד, גם לאנשים אחרים שאני מכירה ומשווקת באגרסיביות מטורפת. מעניין מדוע?

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

טיבינגן גרמניה

ברוכים הבאים לעיר שבה המהירות המקסימלית היא 7 קמ"ש

עבודה ניידת חוף הים

"אני לא קובעת פגישות בזמן השקיעה, גם אם זה אומר להפסיד עשרות אלפי שקלים בחודש"