בתור בעלים של שש דירות בת"א, אני מקווה שהרכבת הקלה לא תיסע לעולם

האם העולם יכול להסתדר בלי נעלי נייקי ומכנסי יוגה וחולצות מנדפות? ומה הבעיה עם הרכבת לעמק יזרעאל? ■ הטוקבקים הנבחרים של השבוע באתר TheMarker

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נסיעת מבחן של הרכבת הקלה, בחודש שעבר. מיכאלי תצטרך לקבוע אם היא תפעל בשבת
נסיעת מבחן של הרכבת הקלה, בחודש שעבר. מיכאלי תצטרך לקבוע אם היא תפעל בשבת צילום: עופר וקנין

המסמכים שחושפים: למה אין סיכוי שתגיעו מפתח תקוה למרכז ת"א ברבע שעה

באוקטובר היו אמורים אזרחי ישראל ליהנות מפרויקט הרכבת הקלה שיגאל אותם מהפקקים ■ בינתיים נדחתה ההקלה לסוף 2022, אבל דו"חות שהגיעו לידי TheMarker חושפים ששרשרת הדחיות צפויה להימשך — ושהמחדלים בפרויקט התרחשו אף על פי שחברת הבקרה התריעה לגביהם כבר לפני חמש שנים

>> רכבת רעה לנכסים

בתור בעלים של שש דירות בת"א, אני מקווה מאוד שהרכבת לא תיסע לעולם. מחירי הדירות והשכירויות במרכז ת"א עלולים לרדת אם ניתן יהיה לגור בערים הסמוכות ולהגיע ב-15 דקות לכל מקום בת"א, ועוד בלי צורך בהחזקת רכב או בחיפוש חניה

>> צמח בן ישי

אני רוצה להציע את בתי בת ה-18 לנהל את פרויקט הרכבת הקלה. מהיכרות קרובה אני משוכנע שחריגות התקציב אצלה יהיו משמעותית נמוכות מהחריגות אצל ההנהלה הנוכחית ולוחות הזמנים יתקצרו. מדינת חלם פינת אחרי המבול.

העובדים שמייצרים את הבגדים של העולם מתפטרים בהמוניהם

וייטנאם היתה המרוויחה הגדולה ממלחמת הסחר בין סין לארה"ב, והצליחה להשתלט על מגפת הקורונה בשלב מוקדם ■ אולם אחרי שמפעלי טקסטיל בה היו מושבתים ועובדים נאלצו להסתדר בתנאים קשים, רבים מהם לא רוצים לחזור - וגורמים שיבושים בייצור

>> משה

זה נשמע ממש מוזר אבל העולם יכול להסתדר נהדר בלי נעלי נייקי ומכנסי יוגה וחולצות מנדפות, זה לא שהשיט הזה חיוני כל כך ולא יגרם נזק לאף אחד אם אנשים יעשו פשוט דברים אחרים.

נבחרת סרביה בכדורסל. "לא מבינה למה ההפרדה המגדרית הזו נחשבת פרוגרסיבית"צילום: Eric Gay / AP

>> atuk19

משה, חולצות מנדפות מפלסטיק עדיפות על כותנה כי מחזיקות שנים מעמד. הבת שלי לובשת חולצה שלי מהצבא משנת 1984!

>> השופר של העולם הנאור מודאג.

פחות מכך שהפועלות המרואיינות בכתבה נותרו ללא שום רשת ביטחון בשיא המגיפה (והגיעו לסף רעב); ויותר מכך שהמוני פועלים (שרבים מתוכם הם פועלות) לא כ"כ רוצים לחזור לגיהנום ממנו יוצאות הסחורות הממלאות את מדפי החנויות בניו יורק ושות' - "וגורמים שיבושים בייצור".

אתם מבינים, אם לא תיהיה לכם חולצה של פטגוניה (מכותנה אורנית?) בחג המולד (או חנוכה) - הם אשמים, הפועלים.

וכשחושבים על ההשלכות האפשריות על יציבות הכלכלה - כלומר, דפוסי הניצול המאפשרים את מעגל הייצור והצריכה במתכונתו הנוכחית - אשמתם כפולה ומכופלת. ומה שעוד יותר חמור: הם עוד יפתחו את העיניים, הפועלים כפויי הטובה האלה, וירצו זכויות ותוספות, שאז כוח העבודה (במובחן מאנשים עם פנים) יתייקר, מה שכמובן יוציא מכם יותר דולרים על חולצה עם לוגו של פטגוניה (או נייקי, או אדידס - שמיוצרות באותו מפעל), וישפיע על מדדי בריאות הכלכלה בטריטוריות הצפון מערביות של הכפר הגלובלי, ובסוף עוד תהיה אינפלציה ו...חד גדיא, חד גדיא-א-א-אה.....

מילא שרשרת המזון הטורפנית שמניעה את הכלכלה הגלובלית; אבל העיוורון והאטימות בסיקור המטומטם הזה הזה פשוט מטריפים את הדעת.

שוק בהו צ'י מין סיטי. "הם עוד יפתחו את העיניים, הפועלים כפויי הטובה האלה, וירצו זכויות ותוספות"צילום: Linh Pham/The New York Times

הממשלה השקיעה מיליארדים - אך התחנות ריקות, התושבים מתלוננים ומחירי הדירות מדשדשים

מסילת הרכבת שנפתחה בקול תרועה רמה לפני חמש שנים נועדה לחבר את חיפה עם בית שאן דרך עמק יזרעאל ■ הפרויקט עלה מיליארדים ולמרות הבטחות הממשלה "לפריחה נדל"נית וביטול הפריפריה", מחירי הנדל"ן בעפולה ובבית שאן ירדו, תושבי העמק הגבירו את קצב רכישת כלי הרכב - והביקוש למגורים באזור עדיין צונן

>> רכבת

יש רק בעיה אחת עם הקו הזה. הבעיה היא שהרכבת נוסעת לחיפה ולא לתל אביב.

רכבת העמק. "ארבע שעות מדלת הבית לדלת המשרד. עוד ארבע שעות בחזור"צילום: גיל אליהו

לפני חודשיים נסעתי ברכבת מיקנעם לירושלים. יצאתי עם הרכב בשעה 06:10 לתחנת יקנעם. עליתי על רכבת של 06:30. הגעתי לירושלים בשעה 09:30 (שלוש שעות) אחרי החלפה אחת בחיפה-השמונה והחלפה נוספת בנתב"ג. שעה וחצי בעמידה. לצאת מתחנת ירושלים זה עוד 10 דקות. ועוד 25 דקות עד שהגעתי ליעד בירושלים. סה"כ 4 !! שעות מדלת הבית לדלת המשרד. עוד 4 שעות בחזור. זאת הבעיה.

>> זאב מבית שאן

כל מילה בסלע. כדי להגיע לתל אביב אני צריך לנסוע עד חיפה, ועוד להמתין לרכבת. נו אז למה לנסוע ברכבת הזאת????

סטודנטית בת 21 רצתה לגייס 12 אלף שקל לספר שכתבה, והשיגה כמעט רבע מיליון

כשבכל יום מתפרסמות ידיעות על סטארט־אפים שנמכרים במאות מיליוני דולרים, הספר של שרון סורין, שמציע לימוד תכנות לגיל הרך, הוא בדיוק מה שהורים חיפשו: צעד ראשון בדרך אל העושר ■ אבל האם לכולם זה מתאים?

>> ניסקו

מאכזב לראות את ההתייחסות לתכנות כאג'נדה כלכלית (להרוויח הרבה כסף) או כפי שהגיבו כאן אחרים - פוליטית (לשרת את צבא הכיבוש).

למידת תכנות בגיל צעיר היא בראש ובראשונה פיתוח המחשבה. זוהי למידת שפה זרה וזוהי רכישה של כלים לוגיים. אין הבדל גדול בין החשיבה הנדרשת בתכנות לבין עקרונות הלוגיקה בפילוסופיה (למדתי את שניהם).

כמו כל כלי מחשבתי או כישורי חיים, היישום יכול להיות לטובת קידום האנושות, או כאמצעי לדכא אותה.

שרון סורין. "אין הבדל גדול בין החשיבה הנדרשת בתכנות לבין עקרונות הלוגיקה בפילוסופיה"צילום: מוטי מילרוד

>> רחמים

ניסקו, דווקא יש הבדל. חשיבה פילוסופית מאפשרת לך לחשוב על דברים באופן לוגי. זה כולל גם תכנות, אבל גם על בני אדם מחשבותיהם, רגשותיהם ויצירותיהם וגם על העולם. תכנות מאפשר לך הבנה של תכנות וזהו. זהו צמצום של החשיבה האנושית.

>> דמיקולו פיזדמטה

רק לי מוזר שסטודנטית בת 21 מ-8200 זקוקה לגיוס המונים עבור 12 אלף שקל? זו לא משכורת שבועית בחצי משרה של החבר'ה האלה?

"אני לא צריכה שאיזה גבר יבוא יגיד לי שאני לא מבינה בנדל"ן"

יותר ויותר נשים מצטרפות לקבוצות פייסבוק לנשים בלבד - החל בפיננסים ועד רכיבה על אופניים ■ האם זו תגובה להטרדות מיניות או חלק מתהליך התבגרות השימוש ברשתות החברתיות?

>> ק7

אני אישה וממש לא מרגישה בנוח בקבוצות לנשים בלבד. אני חברה בכמה מהן ולא מרגישה שהן יותר בטוחות או מקבלות מקבוצות מעורבות. הרבה פעמים בקבוצות האלה יש עניין מסחרי מאוד בולט, נשים שמוכרות אחת לשניה מוצרים או שירותים, או נשים שמקדמות אחת את השניה דרך חנופה (כי כולנו כאלה נחמדות). יש קושי לנהל דיונים יותר מעמיקים ונוקבים בקבוצות האלה, ולא מבינה למה ההפרדה המגדרית הזו נחשבת פרוגרסיבית. היא צעד אחורה בעיניי.

>> בדיחה

כשגברים מתנהגים כך זה נקרא אפליה. כשנשים מתנהגות כך זה נקרא "העצמה נשית".

>> נועם

עכשיו רק שאלה: אז למה קשה לכם להבין שיש סטודנטים.יות שמעדיפים מסלולי לימוד נפרדים מגדרית באקדמיה, שם הם מרגישים יותר בנח להתבטא ולחשוב בצורה שמתאימה להם? מי מחליט מתי זו "הדרה" ומתי זה נקרא "בגרות של השיח"?

>> ערן בנץ

נועם - מפני שבית ספר ציבורי הוא מרחב ציבורי בעוד הרשתות הן מרחבים סגורים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?