למה בכלל ב-2021 עדיין יש קשקוש כמו דיור ציבורי? עופו לעבוד, בטלנים

הטוקבקים הנבחרים של השבוע באתר TheMarker

מפגינים למען דיור ציבורי בפתח תקוה
מפגינים למען דיור ציבורי בפתח תקוהצילום: תומר אפלבאום

■ מתוך: המדינה לא רוצה עניים ברובע העשירים החדש של צפון תל אביב

בעיריית תל אביב מנסים לגוון את האוכלוסייה הצפויה ברובע שדה דב, שמחירי הדירות בו יתחילו ב-4 מיליון שקל בשוק החופשי ■ חולדאי דרש להקצות 5% מהדירות לדיור ציבורי - באוצר ענו: העירייה מוזמנת להקים דיור ציבורי בקרקעות שקיבלה

>> באוצר צודקים

אני קורע את עצמי בשתי משרות, ובחיים לא אוכל לקנות דירה בצפון תל אביב. אז למה שאיזשהו בטלן דיור ציבורי יקבל את הזכות לגור שם? ולמה בכלל בשנת 2021 עדיין יש קשקוש כמו דיור ציבורי? עופו לעבוד, בטלנים.

■ מתוך: רק לעשרות אלפי מובטלים תהיה רשת ביטחון - היתר מחכים לאיתות מהממשלה

כ-500 אלף איש קיבלו דמי אבטלה באפריל, אך 50 אלף בלבד יהיו זכאים כשתוכנית הסיוע תסתיים

>> עובד תיירות

אני מובטל כבר שנה. עבדתי בתור מנהל מחלקה בבית מלון. היום חזרו לעבוד. רק בתי מלון החליטו לצמצם משרות. מנהל מחלקה ינהל יותר ממחלקה אחת על אותה משכורת. בתי מלון באזור ירושלים עובדים על תיירות חוץ יותר - ואין תיירים. במחלקה שבה הייתי מנהל היו לי 20 עובדים. היום לא צריך יותר משלושה עובדים - ומנהל מחלקה אחרת מנהל אותם. זה שהם חזרו לעבוד זה לא אומר שיש להם עבודה. לצערי, בעוד חודש אני צריך להתחיל למשוך כספים מקופת גמל - כי לשקם את התיירות עכשיו זה יותר קשה אחרי הבלגן שיש במדינה.

תור בכניסה לסניף של הביטוח הלאומי בזמן קורונהצילום: תומר אפלבאום

■ מתוך: הכישלון של מודל החל"ת: המשק חזר לפעילות - שיא של 12 שנה במשרות הפנויות

בישראל היו באפריל 130 אלף משרות פנויות - שיא של 12 שנה. על כל משרה פנויה היו 3.3 מובטלים, אבל רבים מהם אינם מעוניינים לעבוד, מפני שדמי האבטלה מובטחים להם עד יוני

>> ג'ורג' נתן

זה שקר וכזב! יש עבודות רק לבעלי תארים ודיפלומות! לשכבה הבינונית ומטה שום כלום. אני מחפש עבודה. שלחתי מעל 80 קו"ח!!! שום כלום. יש לי ניסיון כפקיד ומזכיר. אף אחד לא יוצר קשר, ומי שכן יוצר - רק מעסיק נצלן שרוצה להעביד מבוקר עד ערב ולשלם 5,000 בחודש. סעו קדימה.

■ מתוך: האנשים שניצחו את הפקקים

ישראלים רבים ששמחו לצאת מהסגר מצאו עצמם לכודים בעומסי תנועה קשים מאי-פעם, עם תחבורה ציבורית לא יעילה, ורשת רכבות שהפסיקה לפעול בסופי שבוע גם כשכל המשק חזר לפעילות. האם אפשר להימנע מהפקקים בישראל 2021? איתרנו שבעה שעשו את הלא ייאמן ופיתחו דרכים יצירתיות לחמוק מהסיוט היומי של כל נהג ונוסע. אלה הסיפורים שלהם

>> Atuk

פרס ישראל למי שכל יום מבלה שעתיים בפקקים ולא מתייאש. 20 קילומטר בשעה ואז עוד שעה חזור. ויש כאלה שלוקח להם גם שעה וחצי להגיע ועוד שעה וחצי לחזור. לפעמים חצי שעה רק בשביל להוריד ילדים במוסדות. איך אתם מסוגלים? כשאני צריך להגיע לפגישות בתל אביב, אני נוסע בתחבורה ציבורית לישיבה. לוקח בערך כמו מכונית כי יש נתיב מהיר בכניסה לת"א. אפשרות אחרת, לחבור 4 נוסעים יחד לנתיב המהיר. בקורונה חששתי מאוטובוס ויצאתי ב-6 וחצי והלכתי לים לפני הפגישה. לשמחתי, לא יותר מפעם בחודש נכנס לתל אביב ביום. בלילה וסופ"ש 45 דקות מירושלים, אין בעיה.

פקקים בתל אביבצילום: דים שלייפמן

>> מפוטרת קורונה

הדבר היחיד שמשמח אותי בכך שפוטרתי הוא שאני כבר לא צריכה לנסוע שעה וחצי לכל כיוון. אני לא מסוגלת לדמיין ששוב אחזור להיות תקועה על הכביש בפקקים שלוש שעות ביום ולהחמיץ זמן עם ילדי. כמעט אין משרות בתחום שלי אבל אני מחפשת עכשיו רק דברים שיחסכו ממני את הפקקים. חוששת מאוד מיוני ומסוף דמי האבטלה, אבל מרגישה שאני לא מסוגלת נפשית להיות במתח הזה של הפקק. באופן הזוי, המון בעיות בריאותיות שהיו לי בשל אורח חיים עמוס מדי נרגעו עכשיו בעת הקורונה.

■ מתוך: ההימור של חקלאי הערבה הפך אותם לעשירים - אבל בקרוב החלום עלול להפוך לסיוט

נטיעה מאסיבית של עצים בלי להשקיע בשיווק וביעדי יצוא חדשים, מתחרים שקמו ברשות הפלסטינית ובמדינות אחרות, ועודפי היצע שנוצרו בעת משבר הקורונה מכים ב"חקלאות היהלומים" בערבה ובבקעת הירדן - תמרי המג'הול, שבשנים האחרונות היו הבוננזה של המגדלים באזור

>> יהודי אמריקני

אני מאד אוהב תמרים ואוכל מהמג'הול מדי יום ביומו. הנה סיפור שיכול לעניין את היצואנים: בבית שמולי גרה משפחה נוצרית אדוקה, בעיקר האישה. פעם בביקור בארץ היינו בערבה וקניתי לשכנים הנוצרים שלי קופסה ובה קילו וחצי מג'הול... תמרים מארץ הקודש... תמר מג'הול מהערבה... תמר מירושלים... עירו של מושיעם... האישה כמעט בכתה... והבעל היה מאושר לראות את הצדיקה שלו מנשקת את התמר לפני האכילה. הנה רעיון ליצוא תמרים קדושים מעיר הולדתו של ישו לנוצרים בעולם... היצרן הישראלי צריך לחשוב על הלקוחות הנוצרים שלו. שאלו יצרן קפה איך הוא מצליח להוציא מהקפה את הקפאין וליצור קפה בלי קפאין??? תשובתו: בעזרת הפרסומת!

>> שוב מסיתים נגד החקלאים

לכו לטייל בערבה וראו משקים רבים נעולים ושוממים לאחר שפשטו את הרגל. אז יש כמה חקלאים שקצת הרוויחו, מה קרה? מישהו עושה לכם חשבון כמה אתם מרוויחים? מי אמר שחקלאי חייב להיות עני? נראה אתכם תל אביבים מפונקים, בואו לחיות בערבה ו"להתעשר" מחקלאות.

מטעים של עצי תמרצילום: אייל טואג

■ מתוך: אל על חייבת לרוכשי הכרטיסים 217 מיליון דולר - ומסתבכת עם האמריקאים

אל על הציגה שיפור בתוצאותיה הכספיות ברבעון הראשון: הפסידה 86 מיליון דולר - ירידה של 40% לעומת הרבעון הרביעי ב-2020 ■ החברה קיבלה 210 מיליון דולר מהמדינה, אבל עדיין לא החזירה כסף ללקוחות שטיסתם בוטלה ■ הקושי התזרימי לא מנע מהחברה לפרוע חובות לבנקים ולבעלת השליטה

>> גלעד

סיפור אישי קטן: אני גר בספרד ולפני משבר הקורונה קניתי ארבעה כרטיסי טיסה מספרד להולנד עם KLM. תאריך הטיסה היה בשבועות הראשונים של הסגר אז כמובן שלא יכולתי להשתמש בהם. הלכתי לאתר שלהם וביקשתי החזר. די מהר קיבלתי שוברים שתקפים לשנה. אחרי כחצי שנה נפתחה האפשרות להחליף את השוברים בהחזר מלא, ובחרתי לעשות זאת. תוך כחודש קיבלתי את מלוא הסכום בחזרה. הכל הלך די חלק ודרך האתר שלהם. לא הייתי צריך להתקשר ולצעוק על אף אחד... מזל גדול שלא הזמנתי טיסה עם אל על לתקופה הזו.

מתוך: המקום שממנו צריך להתחיל להרכיב מחדש את ישראל

אם ישראל המדממת רוצה להתחיל להחיל ריבונות ומשילות - המקום הראשון לעשות זאת הוא בנגב

>> סמי פרץ, מאמרך מצוין וממצה

אני איש הנגב משנות החמישים, וכמי שעוסק בתכנון עירוני ואזורי פעלתי בנגב בכלל ובריכוזי הבדואים בפרט במשך עשרות שנים. כבר לפני כארבעים שנה היה לי ברור שפיתוח הנגב ויישובי הבדואים נזנח קשות לטובת ההתיישבות הקולוניאליסטית בשטחים הכבושים, וראיתי בעיניים כלות איך המדינה נאחזת בחוזקה בשטחים הנושאים סימן שאלה גדול (ראה פינוי דרום סיני, צפון סיני, חופי סיני וגוש קטיף) ובמקביל, מניחה לנגב לזלוג מבין ידיה לטובת הגידול הדמוגרפי העצום והמהיר של הבדואים והשתלטותם על מרחבי הנגב הצפוני. ויצאה מדינת היהודים החכמה קירחת מכאן ומכאן (כל זאת שלא לדבר על ערעור עתידה של ישראל בכלל לנוכח ההתיישבות ביהודה ושומרון). הערה: הסיפא של מאמרך קצת לא אקטואלי - נפתלי בנט, שהתימר להיות ראש הממשלה, כבר כנראה לא יהיה עוד כזה, ובכך גם לא יוכל לתרום עוד דבר לטובת הנגב.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?

העיר לא זולה, אבל זה היה משתלם מכל בחינה אחרת

"הבית שלי בגד בי": תל אביבית שעוזבת אחרי שלושה עשורים מגלה מה שבר אותה

שי שרון. "הרגשתי שאני מתאמץ בעיקר בשביל שהבעלים של חברת האופנה ירוויחו יותר"

"חייתי במסיבה תמידית, אבל זה היה כלוב מזהב. עבודה חסרת משמעות"

נמל חיפה. הפקק בשנה וחצי האחרונות גרם למשק הישראלי נזק של עשרות מיליוני שקלים ביום, לפי משרד האוצר

פקק האוניות מול נמלי ישראל דועך והולך, ולא מהסיבות הנכונות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"מבחוץ זה נראה סקסי ומגניב, אבל כשנכנסים פנימה מתברר שזאת עבודה קשה והיא חייבת להיות מדויקת"

"אפשר להרוויח 30-20 אלף שקל בחודש מעבר למשכורת": איזה עסק הכי רווחי - פלאפל, פיצה, סושי או שווארמה?

עורכי דין שפרשו מהמקצוע. ״הדור שלנו מחפש מהר, קצר, ענייני, ומבקש שיהיו לו דברים נוספים בחיים, לא רק עבודה"

"הדור הזה עובר בקלות בין עבודות - ומשאיר מאחור את משרדי עריכת הדין"