נתניהו רוצה שהציבור יישא בהחזרי המס שלו מ-2009

מחר תובא לאישור ועדת הכספים החלטה על השוואת תנאיו של גנץ לנתניהו ■ גנץ מיהר לשלוח מכתב ליו"ר הוועדה ח"כ משה גפני, והודיע שהוא מוותר על כל התנאים ■ משרד רה"מ: "היה כאן ניסיון לחייב את נתניהו במס שלא חייבו בו אף ראש ממשלה אחר"

חגי עמית
חגי עמית
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתניהו בפתיחת משפטו בחודש שעבר
נתניהו בפתיחת משפטו בחודש שעברצילום: Ronan Zvulun/אי־פי
חגי עמית
חגי עמית

ממלא מקום מנכ"ל משרד ראש הממשלה, רונן פרץ, יביא מחר (ב') לאישור ועדת הכספים החלטה המסדירה את התנאים שמהם ייהנה ראש הממשלה החלופי בכהונת הממשלה הנוכחית - תפקיד שאותו ימלא בשנה וחצי הקרובות בני גנץ ולאחריו בנימין נתניהו. מיד עם פרסום עניין הגשת הבקשה, גנץ מיהר לשלוח מכתב ליו"ר הוועדה ח"כ משה גפני, שבו כתב כי הוא מוותר על כל התנאים שמגיעים לו.

בסופו של המסמך מופיע סעיף הרלוונטי אך ורק לנתניהו, ונאמר בו כי מס הכנסה שהוטל על ראש הממשלה בין 2009 ל-2017 בשל הכנסה הנובעת מתשלומים, שירותים וטובות הנאה, למעט משכורת וקצבה, יהיה על חשבון אוצר המדינה.

הרקע לכך הוא חוק שעבר ב-2018 ביוזמת ח"כ מיקי זהר מהליכוד ולפיו התשלומים, השירותים וטובות ההנאה מאוצר המדינה הניתנים לרה"מ מלבד משכורת וקצבה, יהיו פטורים ממס. כעת נתניהו מבקש מאוצר המדינה לקבל החזר על תשלומי מס שגולמו לו עוד קודם לכן והחל מ-2009 (שבה החל בקדנציה השנייה שלו כראש ממשלה).

המסמך, שנוסח על ידי פרץ, מסדיר סדרה של הוצאות שיישא על גבו משלם המסים הישראלי לצורך תחזוקת התפקיד החדש, שנוצר בממשלה הנוכחית של ראש ממשלה חליפי. הוא מבטיח לגנץ תנאים כלכליים כמעט זהים לאלו של נתניהו, ומבטיח כי נתניהו לא יינזק ברמה הכלכלית ממעברו מתפקיד ראש הממשלה לתפקיד ראש הממשלה החליפי אם הדבר יקרה.

בין אלו יש להזכיר את הוצאות התפעול והאחזקה של המעון הרשמי שממנו ייהנה ראש הממשלה החלופי - ובכללן צוות העובדים, הוצאות המחיה של ראש הממשלה החליפי והמתגוררים עמו, הוצאות אירוח וכל הוצאה לתחזוקה ותפעול המעון - כולל כל שבר או בלאי בציוד והריהוט שבתוכו.

שירותי המעון של ראש הממשלה החליפי יינתנו על ידי עובדי משרד ראש הממשלה, על אף שמנכ"ל משרד ראש הממשלה רשאי לקבוע שהם יינתנו בדרך אחרת.

ראש הממשלה - וראש הממשלה החליפי - רשאים לבחור להישאר במעון הפרטי שלהם על חשבון המדינה במקום לעבור למעון שתעמיד להם המדינה. אם יבחרו באפשרות השנייה הם רשאים לאחסן את כלל חפציהם על חשבון המדינה. המסמך יורד לרמות כה קטנוניות של הוצאות, עד שמודגש בו שאפילו הוצאות ההובלה של הריהוט ממעון ראש הממשלה למעון ראש הממשלה החליפי תהיה על חשבון המדינה.

ממשרד ראש הממשלה נמסר: "ראש הממשלה נתניהו לא דורש שום תנאים מיוחדים. ועדת הכספים תחייב את נתניהו במס בדיוק כמו ראשי ממשלה קודמים. היה כאן ניסיון שערורייתי ופרסנולי לחייב את נתניהו במס שלא חייבו בו אף ראש ממשלה אחר. לא יהיה חוק אחד לנתניהו וחוק אחר לראשי ממשלה קודמים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

טיבינגן גרמניה

ברוכים הבאים לעיר שבה המהירות המקסימלית היא 7 קמ"ש

עבודה ניידת חוף הים

"אני לא קובעת פגישות בזמן השקיעה, גם אם זה אומר להפסיד עשרות אלפי שקלים בחודש"