אביה מזרחי מגן; דוד פתאל

מנכ"לית פתאל (בצילום); בעלי רשת פתאל

גילי מלניצקי
גילי מלניצקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי מלניצקי
גילי מלניצקי

אחד המהלכים הגדולים של השנה האחרונה בענף התיירות היה ההנפקה של חברת פתאל בבורסה, לפי שווי של כ־4 מיליארד שקל. הביקושים, גם בשלב המוסדי וגם בשלב הציבורי, מצביעים על אמון ביכולותיה של רשת המלונות הישראלית ובבעליה, דוד פתאל. במהלך 2017 רכשה הרשת כ־65 בתי מלון, במחצית הראשונה של 2018 היא ביצעה עסקות בהיקפים מרשימים, והיא מפעילה יותר מ־175 בתי מלון בישראל ובאירופה.

דוד פתאל הוא אחד משלושת השחקנים המשמעותיים בשוק המלונאות בארץ, והבולט שבהם בשנים האחרונות. פתאל לא היה יכול להרשות לעצמו לצאת להנפקה ולהמשיך בתנופת הצמיחה של החברה אלמלא מינה שחקנים שהוא סומך עליהם. כזו היא מנכ"לית הרשת, אביה מזרחי־מגן. היא החלה את דרכה בענף המלונאות כחיילת משוחררת שביקשה לקבל את מענק העבודה המועדפת שניתן ולבשה את מדי המלצרית במלון דן אילת. ב־19 השנים שחלפו מאז היא עברה בשורה של תפקידי ניהול, ובין השאר היתה מנהלת בית המלון הצעירה בישראל, כשבגיל 27 התמנתה למנכ"לית קלאב מד (כיום U קורל ביץ').

ב־2017 מינה אותה פתאל למנכ"לית הרשת ובאותה השנה עלתה התפוסה במלונות בארץ ל־72.8%, לעומת 68.2% ב־2016. כך, גם כאשר העלויות התפעוליות זולות בהרבה באירופה והשווקים הזרים מושכים – מצדיקה מזרחי־מגן את הרגש הציוני של פתאל שבגינו הוא משקיע בפעילות בארץ. בנוסף, היא מובילה את הרשת בכמה חזיתות חשובות. אחת מהן נוגעת לשינוי שיטות השיווק והמכירה של חדרי מלון ולצורך הדחוף להתמודד עם אתרי האינטרנט שנוגסים בהזמנות וברווחיות של בתי המלון. לתפישתה, אין טעם להילחם באתרים כמו בוקינג.קום, אלא יש ללמוד לנצל את האפשרויות שגלומות בשיווק באמצעותם כדי להגדיל את המכירות. כמו כן היא פועלת לקדם שיתופי פעולה עם חברות הלואו־קוסט בחודשי החורף כדי להבטיח את יציבותה של תיירות הפנים, בעידן שבו זול יותר לעלות על טיסה ליוון מאשר לטוס לאילת.

דוד פתאלצילום: עופר וקנין

בשנה האחרונה התגייסה מזרחי־מגן למאבק המלונאים המסורתי להורדת חסמים רגולטוריים שמוסיפים ליוקר החופשה, נעמדה לצד מבקשי המקלט כשהיא מדגישה את חשיבותם לתעשייה, ודורשת להסדיר את שוק דירות ה־Airbnb, גם כששר התיירות יריב לוין לא ממהר להתייצב לצד המלונאים.

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט