"הציבור כבר לא פראייר": הלובי הציבורי גייס 106 אלף שקל בחודש ומרחיב את פעילותו

מייסד ומנכ"ל לובי 99 יאיא פינק קרא ללוביסטים של הבנקים, חברות הביטוח, הגז ושאר משרתי בעלי ההון: "לחצות את הקווים ולהגיש מועמדות למשרת הלוביסט הציבורי הרביעי שלנו:

צבי זרחיה
צבי זרחיה
יאיא פינק
יאיא פינקצילום: איליה מלניקוב
צבי זרחיה
צבי זרחיה

הארגון החברתי לובי 99 - הלובי הציבורי שנלחם את מלחמת האזרח הפשוט מול 215 הלוביסטים הפועלים בכנסת מטעם בעלי ההון והתאגידים, שבר אתמול שיא היסטורי כשגייס 106 אלף שקל בחודש אחד מלמעלה מ-3,000 חברי המיזם. בעקבות ההצלחה נערך הארגון לגייס לוביסט רביעי בשבועות הקרובים.

מייסד ומנכ"ל לובי 99 יאיא פינק, הסביר כי "הציבור כבר לא פראייר בנושאים חברתיים-כלכליים. לאחר כמה עשורים של ניצחונות של בעלי ההון הגדול, הציבור הישראלי הבין את כללי המשחק והפסיק להפסיד בכל קרב הנוגע לגורלו".

"כאשר הציבור הופך מאני לאנחנו, הסיכוי שלו מול הכוחות האדירים של ההון-שלטון גדלים, וזה בדיוק מה שאנחנו עושים בלובי 99", הוסיף פינק, שקרא ללוביסטים של הבנקים, חברות הביטוח, הגז ושאר משרתי בעלי ההון: "לחצות את הקווים ולהגיש מועמדות למשרת הלוביסט הציבורי הרביעי שלנו. שינה טובה בלילה מובטחת, וביחד נוכיח שוב שכסף קטן של רבים יכול לגבור על כסף גדול של מעטים".

לדבריו, "בזמן שבעלי ההון הגדול: הבנקים וחברות האשראי, חברות הביטוח, חברות הגז והנפט, חברות המזון ועוד - משלמות עשרות מילוני שקלים כל שנה לטובת קידום האינטרסים הכלכליים שלהם, הציבור הישראלי הבין שאם הוא לא יפעל באופן משותף הוא ימשיך להפסיד בכל קרב כלכלי-חברתי. בדיוק בגלל זה הוקם הלובי הציבורי לפני כשנתיים וחצי. במטרה להתחיל ולהחזיר את הכח לציבור, ולא להשאיר את הזירה לקבוצה קטנה של בעלי הון".

לובי 99 עוסק בקידום האינטרס של הציבור הרחב, ה-99% שאין להם ממון לשכירת לוביסטים, ונאבק מול 215 הלוביסטים ומאות המכאערים של אנשי ההון-שלטון, וכל אזרח יכול להצטרף בכל סכום קבוע ולהתחיל ולהשפיע.

הלובי עוסק בנושאים רבים שאותם בוחרים חברי המיזם, ובין היתר בהקטנת קשרי הון-שלטון (הצעות צינון שונות להקטנת הדלתות המסתובבות), הקטנת כוחם של הבנקים והגדלת התחרות בענף, אפשרות למעבר בלחיצת כפתור בין הבנקים, הקמת מוסד לבוררות חובה בביטוח כך שהאזרחים לא יישארו לבד מול חברות הביטוח, תיקון חוק הריכוזיות, קידום הצעת חוק ממשל זמין, קידום תחבורה ציבורית יעילה וטובה במטרה לחלץ את ישראל מהפקקים על ידי הסטת משאבים מהתחבורה הפרטית לציבורית, קידום חקיקה להקטנת השחיתויות ברשויות המקומיות על בסיס ועדת זילבר, קידום חוק המאכערים והעברת חוק להגבלת הלוביסטים, הגדלת התמלוגים והזיכיון על ים המלח ועוד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"