5 ראשי ערים וסגנים לשעבר ימשיכו לקבל מהמדינה פנסיה תקציבית - שלא כדין

ועדת הכנסת אישרה היום את המשך התשלום ■ יו"ר הוועדה, דודי אמסלם: "יש ללכת עם הצדק ולא עם הדין"

מוטי בסוק
מוטי בסוק
ח"כ דודי אמסלם וח"כ אברהם נגוסה בועדת הקליטה בכנסת
ח"כ דודי אמסלםצילום: אמיל סלמן
מוטי בסוק
מוטי בסוק

ועדת הפנים של הכנסת אישרה היום (ב') המשך הקצאת פנסיות לא חוקיות ל-5 ראשי ערים וסגני ראשי ערים. מהדיון שהתקיים בוועדה עולה כי תשלום הפנסיות שלא כחוק החל לפני כ-18 שנה בטעות, והתגלה לפני 12 שנה.

הרקע לטעות הוא שינוי שחל בתקנות הנוגעות לזכאות ראשי ערים וסגני ערים לקבלת פנסיה. עד ינואר 1999 קבעו הכללים כי בעלי התפקידים יקבלו פנסיה תקציבית לכול חייהם באם כיהנו לפחות 4 שנים והם בני 45 ויותר, ובינואר 1999 בוטלה מגבלת הגיל לקבלת הפנסיה.

5 ראשי ערים וסגנים סיימו את תפקידם לפני ינואר 1999, ובעת סיום התפקיד היו בני פחות מ-45, ולכן, על פי התקנות שהיו בתוקף בעת הרלוונטית, הם אינם זכאים לפנסיה. אלא שכפי הנראה בשל טעות אנוש, החלו בעלי התפקידים לשעבר לקבל פנסיה, ואף כי הטעות התבררה כבר ב-2005, הם ממשיכים עד היום לקבל את הכספים מהמדינה מדי חודש.

הדיון היום בכנסת נערך לבקשת שר הפנים, אריה דרעי, שמקדם החלטה להמשיך ולשלם את הפנסיה, למרות שאינה חוקית. בפנייתו לוועדה לא צוינו שמותיהם של ראשי הערים והסגנים, וגם לא הסכומים שהם מקבלים מדי חודש. בעבר סירבו ראשי ועדת הפנים, אמנון כהן (ש"ס) ומירי רגב (ליכוד), לאשר את המשך תשלום הפנסיות האמורות.

בעד המשך מתן הפנסיות הלא חוקיות הצביעו יו"ר ועדת הפנים, ח"כ דודי אמסלם (ליכוד), ח"כ עבדאללה אבו מערוף (הרשימה המשותפת) וח"כ יואב בן צור (ש"ס). נגד ההחלטה הצביעה ח"כ יעל גרמן (יש עתיד), ונמנע מהצבעה ח"כ זוהיר בהלול (המחנה הציוני).

בדיון שקיימה היום ועדת הפנים תמך יו"ר הוועדה, דודי אמסלם בהמשך תשלום הפנסיות, בטענה כי "יש ללכת עם הצדק ולא עם הדין". לדבריו, מקובל היום להאשים נבחרי ציבור בשחיתות, אך לא בכך דברים אמורים במקרה זה. לטענתו צריך לזכור גם כי האישים בהם מדובר ומשפחתם חיים מכספי הפנסיה, ומדובר בסכומים נמוכים של 7000-5000 שקל בחודש. ח"כ יעל גרמן (יש עתיד), בעבר ראש עיריית הרצליה, התנגדה בתוקף להמשך מתן הפנסיות, וטענה כי מדובר בשחיתות. גם המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, ארז קמיניץ, התנגד להמשך תשלום הפנסיות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית