אחרי הקשר האיראני לצוללות: ספינות חיל הים נבנות באבו דאבי

אחרי שחשף כי חברת איראנית מחזיקה בבעלות חלקית בטיסנקרופ הגרמנית, חושף היום "ידיעות אחרונות" היכן נבנות ספינות "סער 6" ■ במשרד הביטחון טוענים: הם בונים רק את גוף הספינות - המערכות יורכבו בישראל

TheMarker Online
ספינת סער 5 של חיל הים
ספינת סער 5 של חיל היםצילום: דובר צה"ל
TheMarker Online

ארבע ספינות "סער 6" שרכש חיל הים מתאגיד טיסנקרופ ב-2015, בין השאר, כדי להגן על אסדות הגז, נבנות במספנה בבעלות אבו דאבי ולבנון - כך חשף הבוקר "ידיעות אחרונות".

"אבו דאבי מאר", חברת הספנות המובילה במפרץ הפרסי, מנוהלת על ידי איש העסקים הלבנוני אסכנדר צפא, שמחזיק ב-30% ממניותיה דרך חברת הספנות "פריבאינבסט" שבבעלותו. קבוצת "אל-עין" מאבו דאבי מחזיקה ב-70% נוספים.

ב-2009 החלו "אבו דאבי מאר" וטיסנקרופ במגעים לשיתוף פעולה וב-2010 הן חתמו על חוזה, שלפיו המספנות האזרחיות יעברו לבעלות "אבו דאבי מאר" ובתחום הספינות הצבאיות תהיה "שותפות אסטרטגית של 50-50".

לפי הדיווח, ביולי 2011 הודיעה טיסנקרופ על ביטול החוזה אך חלק מהעסקה יצא לפועל. המספנה האזרחית מהעיר קיל, HDW Gaarden, עברה לידי "אבו דאבי מאר" ושינתה את שמה ל"אבו דאבי מאר קיל".

בשלב מסויים, נקלעו עסקי הספנות האזרחית למשבר והמספנה בעיר קיל עברה גם לייצור צבאי. במארס 2015, חודשיים לפני העסקה בין חיל הים של ישראל לבין טיסנקרופ, שינתה "אבו דאבי מאר קיל" באופן מפתיע את שמה ל-German Naval Yards.

ממשרד הביטחון נמסר בתגובה: "חוזה רכש ספינות המגן נחתם מול חברה גרמנית, במעורבות ישירה של הממשל, שאף מממן שליש מעלות העסקה. טרם חתימת החוזה, המלמ"ב ביצע בדיקה מול גורמי הממשל הגרמנים במטרה לוודא שלא יועבר כל מידע מסווג מהפרויקט לגורם שאינו מורשה ושלא אושר לכך. חשוב לציין כי המספנה הגרמנית בונה אך ורק את גוף הספינות, וכל שאר המערכות יורכבו בישראל".

ביום שישי נחשף ב"ידיעות אחרונות" כי חברת השקעות החוץ האיראנית (IFIC), חברה בבעלות ממשלתית, מחזיקה בכ-5% ממניות החברה הגרמנית טיסנקרופ, שמייצרת את הצוללות וגם את ספינות הנשק סער 6 של חיל הים. מאוחר יותר, בעיון שערך "הארץ" בדו"חות התאגיד הגרמני, התגלה כי איראן הרוויחה מאות מיליוני שקלים מהמניות שהיא מחזיקה בטיסנקרופ.

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?