רביב דרוקר: כך מעורב פרקליטו של נתניהו בעסקת הצוללות עם גרמניה

על פי החשיפה בערוץ 10, נתניהו דוחף לקידום עסקה לרכישת שלוש צוללות גרמניות בכ-1.5 מיליארד יורו, בזמן שפרקליטו דוד שמרון מייצג את נציג החברה בישראל, מיקי גנור

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתניהו בצוללת אח"י רהב
נתניהו בצוללת אח"י רהבצילום: רויטרס
TheMarker Online

עו"ד דוד שמרון, פרקליטו האישי של ראש הממשלה בנימין נתניהו, מעורב בעסקת הצוללות של ישראל עם גרמניה – כך חשף אמש רביב דרוקר בחדשות ערוץ 10. על פי הדיווח שמרון משמש כפרקליטו של נציג החברה הגרמנית שמבקשת למכור לישראל צוללות. נתניהו מקדם עסקה לרכישת שלוש צוללות גרמניות בכ-1.5 מיליארד יורו - למרות התנגדות בצה"ל. שר הביטחון הקודם, משה יעלון, אף ניסה לטרפד את העסקה.

נציגה של החברה הגרמנית בישראל הוא מיקי גנור. בשיחה עם "הארץ" אמש סירב גנור להתייחס לפרסום ולמסור פרטים על מעורבותו בקידום העסקה, כמו גם על תנאי ההתקשרות בינו ובין עו"ד שמרון. לדבריו, "אין קשר בין הפרסום למציאות".

לפי הדיווח, גנור ושמרון פעלו בחודשים האחרונים להעברת תחזוקת כלי שיט ממספנת חיל הים לחברה שיקים גנור. השניים נועדו עם יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן וכן עם יו"ר ארגון עובדי צה"ל, בניסיון להשיג את הסכמת העובדים למהלך - אך ככל הנראה נכשלו. על פי דרוקר, שמרון וגנור סיפרו כי בחיל הים אוהבים את הרעיון ושאף היו להם פגישות עם מנכ"ל נמל חיפה, אנשי מספנות ישראל ועוד - פגישות שבחלקן לא השתתף שמרון.

דוד שמרוןצילום: דניאל בר און

הדיווח בערוץ 10 לא שפך אור על מעורבות גנור ושמרון בקידום רכישת הצוללות עצמן. לפני שבועיים התייחס נתניהו לראשונה לנושא, ואמר כי עוד במושב החורף של הכנסת צפויה ישראל לחתום על חוזה לרכישה שלוש צוללות נוספות מגרמניה. הממשלה הגרמנית אישרה את הפרטים. מקורות בגרמניה הבהירו כי ממשלתם צפויה להשתתף במימון העסקה, כפי שהיה בעסקאות קודמות. לפי קצין בחיל הים, שלוש הצוללות עתידות להשתלב במערך של החיל בעוד עשור, ולהחליף שלוש צוללות ישנות.

שמרון מסר בתגובה: "לא שוחחתי מעולם עם גורמי מדינה כלשהם בנושא הפרטת מספנת חיל הים ולא טיפלתי מול גורמי מדינה כלשהם בסוגיית רכש כלי שיט על ידי מדינת ישראל. אשר לפגישה עם יו"ר ההסתדרות, הרי נכון שסברנו שאם אכן תעבור תחזוקת חיל הים לגורם האזרחי, הרי רצוי להגיע להידברות עם ההסתדרות. לא שוחחתי בעניינים אלה מעולם עם ראש הממשלה".

מטעמו של ראש הממשלה נמסר כי "נתניהו אינו מכיר את גנור ולא ידע על שום קשר בינו לבין עו"ד שמרון. עו"ד שמרון מעולם לא שוחח עם ראש הממשלה בעניין כלשהו הקשור ללקוחותיו. הסיבה היחידה לעסקה עם הגרמנים היא שיקולים אסטרטגיים וכלכליים".

כתבות מומלצות

מייק בן ארי

"תמיד היתה לו תשובה הגיונית": כך הצליח איש אחד להונות 1,000 משקיעים

ליאור וייס. "אנשים לא יודעים עד כמה גדילה של עסק היא כואבת"

"אנשים אמרו לי - סיימת תואר בהצטיינות בטכניון וזה מה שאתה הולך לעשות?"

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה