מכה לשר הביטחון: יאיר שמיר לא ימונה ליו"ר התעשיה האווירית

החלטת הוועדה לבדיקת מינוי בכירים בשירות הציבורי מבהירה כי שמיר, מועמדו של שר הביטחון, לא יוכל להתמנות לדירקטור ולכן גם לא ליו"ר התעשייה האווירית. הסיבות: הוא מבקש לעשות זאת במקביל לפעילותו בחברת נת"ע, וכן קיימת זיקה פוליטית בינו לשר

טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר
יאיר שמיר
יאיר שמירצילום: אמיל סלמן
טלי חרותי סובר
טלי חרותי-סובר

במכתבה של השופטת בדימוס, בילהה גילאור, העומדת בראש הוועדה לבחינת מינויי בכירים בשירות המדינה עולה כי יאיר שמיר לא יוכל לכהן כדירקטור, ולכן גם לא כיו"ר התעשייה האווירית. המכתב נשלח ב-30 באוקטובר לשר האוצר, משה כחלון, ולשר הביטחון, אביגדור ליברמן, ששמיר חבר לשעבר במפלגת ונחשב למועמד שלו.

במכתב מפרטת השופטת את עמדת הוועדה כי קיימים כמה קשיים במינוי. הראשון הוא רצונו של שמיר להמשיך לכהן כיו"ר חברת נת"ע, תפקיד שאותו הוא ממלא מאז נובמבר אשתקד, במקביל לתעשייה האווירית. "נוהל הוועדה מזה שנים, הידוע גם לשרים, קובע כי אין זה נכון שדירקטור יכהן בשתי חברות ממשלתיות בו זמנית, וזאת על מנת לאפשר לדירקטור להקדיש את מירב זמנו ומרצו לחברה שבה הוא מכהן, וכן שניתן יהיה לשלב מספר יותר גדול של דירקטורים טובים ומוכשרים בחברות הממשלתיות", כותבת השופטת.

"הדברים מקבלים משנה תוקף כאשר מדובר ביושב ראש דירקטוריון של חברה גדולה ומורכבת. למעלה מן הדרוש ולמען הסדר הטוב עמדתה של הוועדה היא שאין מקום למנות מועמד לכהונה כדירקטור בחברה ממשלתית בטרם השלים את כהונתו כדירקטור בחברה ממשלתית אחרת שבה הוא מכהן, וכי על מי שמתמנה כדירקטור להשלים את שלקח על עצמו, ולא לעבור לתפקיד בחברה ממשלתית אחרת בטרם עשה כן".

בנוסף קובעת הוועדה, כי "מועמדותו של שמיר לתעשייה האווירית הועלתה על ידי שר הביטחון, אשר המועמד היה חבר במפלגתו, ואליו יש לו, על פי הצהרתו, זיקה אישית ופוליטית, בנוסף על זיקה אישית ופוליטית לשרים נוספים, שעליה הצהיר בשאלון שמילא. המועמד בעל זיקה אישית ופוליטית ממשית ואינטנסיבית, קרי זיקה בעוצמה גבוהה המחייבת הקפדה והחמרה בכל הנוגע לדרישה בדבר 'כישורים מיוחדים' או 'כשירות מיוחדת אחרת. חברי הוועדה בדעה, כי לא ניתן לקבוע שתרומתו של המועמד לתעשייה האווירית צפויה להיות מכרעת, ולגבור על הזיקות הפוליטיות".

יאיר שמיר ואביגדור ליברמןצילום: ירון קמינסקי

בהמשך לשני הנושאים האלה החליטה הוועדה לא לבדוק סוגיות אחרות כמו הטענה בדבר היעדר מקום בדירקטוריון החברה, והצורך במינוי שמיר במקום אחד מעובדי החברה - מה שיכול ליצור חשש למחויבות עתידית של שמיר כלפי הוועד. לא נדונו גם שאלות הקשורות לתפקודו של מר שמיר בכהונתו בעבר כיו"ר דירקטוריון התעשייה האווירית, שחלקן מצא ביטוי גם במכתבים אנונימיים שהתקבלו במזכירות הוועדה.

יצויין כי התעשיה האווירית היא אחת משלוש חברות ביטחוניות שאליהן מבקש שר הביטחון למנות את מקורביו. עןזי לנדאו עובר בימים אלה את תהליך הכניסה לנבחרת הדירקטורים עבור חברת רפאל, ויצחק אהרונוביץ' גם הוא בתהליך עבור תעש. גם שניהם יגיעו בסופו של תהליך את הועדה בראשה יושבת גילאור, שתחליט האם הזיקה הפוליטית של השניים, לשר שביקש את מועמדותם, בעייתית או לא.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"