באב''ד מאיים על דירקטוריון הפיס: נבטל את ההגרלות

מנכ"ל האוצר התייחס למכתב בו איים הדירקטוריון שלא יעביר את מלוא התחיבויותיו הכספיות לממשלה, בתגובה לצעדי ההתייעלות הנדרשים ממנו בחוק ההסדרים

אורה קורן
אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תמונה של הזוכה בפיס בפרס של 40,000,000 שקל
זוכה בלוטוצילום: מוטי מילרוד
אורה קורן
אורה קורן

הסכסוך בין משרד האוצר למפעל הפיס נמשך: היום איים מנכ''ל המשרד, שי באב''ד, כי יבטל את ההגרלות של הפיס אם הארגון לא יעמוד בהתחיבויותיו על פי ההיתר שניתן לו. כוונתו של באב"ד היא, בין השאר, לכספים אותם מחויב מפעל הפיס להעביר לממשלה בגין בניית כיתות לימוד. באחרונה איים הפיס, כי כל סכום שייגרע מרווחיו בעקבות חוק ההסדרים - יקוזז מהעברות הכספים לממשלה.

בסיס המחלוקת נוגע לשורת צעדים שהכניס האוצר לחוק ההסדרים, אשר נועדו להגביר את הפיקוח על הפיס. בין המהלכים המתוכננים - הגדלת נטל המס על הזכיות, הקטנת תשלומים לסוכנים, התייעלות, ביטול משחקים ממכרים והקטנת שיעורי הצמיחה המבוססים על כספי מהמרים. בפיס הודיעו בתגובה כי יתנתקו ממשרד האוצר.

במשרד האוצר קושרים בין הגזירות על מפעל הפיס לאיומי השביתה הנשמעים מכיוון השלטון המקומי לקראת פתיחת שנת הלימודים. השלטון המקומי הוא הנהנה המרכזי מהעברת מיליארדי השקלים לפרויקטים של הפיס ברשויות ובמועצות המקומיות מדי שנה, ועל פי מקורות פוליטים, ראשי השלטון המקומי מושכים בחוטי הפיס מאחורי הקלעים.

מקור במשרד האוצר אמר היום כי "בשלטון המקומי התרגלו שיש להם פרה חולבת של מזומנים שמקורם בהימורים של השכבות החלשות. מכונות המזל של מפעל הפיס שהורסות משפחות יושבתו כבר בשנה הבאה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אייקונקס בניה חדשה

היום שאחרי הבלוק: כך בונים בתים - פשוט יותר, חסכוני יותר ועמיד יותר

CLIMATE-UN/COAL

בשוק דובי, ההזדמנויות הכי גדולות מתחבאות דווקא במניות שכולם שונאים