"הדרכון הבדוי והחשבון בפנמה": נתניהו מגיב לראשונה לשמועות על חקירת המשטרה

במסגרת דיון בכנסת התגונן ראש הממשלה נתניהו ואמר: "זה לא נכון. לא פנמה ולא בבל"ת. יש שיטפון של המצאות שקרים. לא מצאו כלום כי אין כלום ולא היה כלום"

צבי זרחיה
צבי זרחיה
צבי זרחיה
צבי זרחיה

"לא יהיה כלום כי אין שום דבר" - כך אמר הערב ראש הממשלה בנימין נתניהו במליאת הכנסת, בהתייחסו לבדיקה הנערכת בעניינו במשטרה ואצל היועץ המשפטי לממשלה.

ח"כ יעל כהן פארן (המחנה הציוני) שאלה האם נכון שהונפק דרכון בשם בדוי ליאיר נתניהו על מנת לפתוח חשבון בפנמה, ובאילו מצבים יכולים אזרחים לפנות כדי להנפיק דרכון בדוי.

בנימין נתניהוצילום: אוליבייה פיטוסי

נתניהו השיב: "זה לא נכון. לא פנמה ולא בבל"ת. יש שיטפון של המצאות שקרים. לא מצאו כלום כי אין כלום ולא היה כלום. גם במקרה הזה אין אש ואין עשן, יש אוויר חם. הרבה אוויר חם. לכן אני מבקש מכל השואלים, אל תמהרו לתפור חליפות, עיצרו את החייטים".

נתניהו הוסיף: "אני יוצא בתחילת ספטמבר להולנד ואחר כך לעצרת הכללית של האו"ם. הגיבובים נוגעים בסמיכות למסע מדיני. אני נותן לכם את הזמן להציג דברים חדשים. לא יהיה כלום כי אין כלום".

נתניהו נאם במליאה במסגרת הסדר עם האופוזיציה, לפיו שר יוזמן על ידי הח"כים מהאופוזיציה להופיע לשעת שאילתות. נתניהו נושא ב-4 תיקים (חוץ, תקשורת, כלכלה, שיתוף פעולה איזורי), וכל תיק מוסיף 10 דקות להופעתו במליאה.

ח"כ מאיר כהן (יש עתיד) אמר כי המדינה מעניקה הטבות על בסיס גיאוגרפי, שלא מתעדכנות כשמפת האיומים משתנה. אשקלון ספגה נפילת מאות טילים מעזה. מדוע לא מכרזיים על אשקלון כאיזור עדיפות א'?

נתניהו השיב כי "אשקלון חוותה פיתוח בהיקף אדיר בכבישים, תחבורה, דיור, הסכמי גג. אנו נתנו חבילה מאוד נרחבת ונדיבה לישובי עוטף עזה ודאגנו להם לאחר שנפגעו בצורה רציפה. לא ראינו את אותה תנופת פיתוח שהיתה באשקלון ביישובים הללו. יש ביקוש לדיור שעולה על ההיצע. דאגנו לתת את מעטפת התמיכה לעוטף עזה, לפיתוח תשתיות לאשקלון. השאלה עלתה בממשלה - לא קיפחנו אלא פיתחנו ונמשיך לפתח".

בתשובה לשאלה של ח"כ איימן אודה (הרשימה המשותפת) אודות החברה הערבית בישראל, אמר נתניהו כי "הממשלה העבירה באחרונה חבילת סיוע גדולה על מנת להביא לצמצום פערים ולשילובם של האזרחים הערביים בחברה בישראל. הקצינו בממשלה הרבה כסף להבאת חוק וסדר בישובים הערבים.

"כרגע יש לנו סכנה שהיא מסכנת את הציבור הערבי שכאילו יש מדינת חוק אחת כללית, ויש פשיעה גואה ביישובים הערבים. ניסינו בין היתר באמצעות בנט להביא להסדר קרקעות עם הבדואים. לא היה הסדר. הנגב עובר תנופת פיתוח אדירה. הייתי מצפה מכל נציגי הציבור לא להלהיט את הרוחות אלא להרגיע".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן